Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana Rlinka na Androida Sinosmart


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dokładną kopię Sinosmart firmy Junsun w zasadzie to nie wiadomo czyja kopia czy nie na odwrót :)

fakt jest taki że canbox nie jest poprawnie zaprogramowany pod Megane IV i funkcje które powinny działać po CAN nie działają ,

sterowanie  kierownicy działa ponieważ są to osobne kable do manetki gdzie canbox tłumaczy je poprawnie .

W obecnej sytuacji postanowiłem podsłuchać linię CAN pojazdu i rozgryźć rozbieżności .

Wtyczka CAN opisana z tyłu radia jest w rzeczywistości wejściem UART RX/TX a nie CAN.

Napewno radio czyta przez canbox z CAN ID 0x18D "włączenie czujników - sygnał wstecznego"

z 0x597 "stan czujników" tu ID by się zgadzało ale całe osiem komórek wiadomości w CAN jest w innym miejscu niż samochód nadaje .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twierdzisz że masz panel firmy Sinosmart to radzę napisać do producenta i przedstaw im Swój problem . Kontakt  z nimi jest bardzo dobry , odpowiadają na wszystkie emaile . Ja w tym temacie mogę napisać tylko tyle że u mnie wszystko działa idealnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli canbox nie działa prawidłowo u ciebie również , ale działa na około więc jest ok :)

 

Mówisz :

Cytat

Tylko prawidłowe podłączenie przewodów powoduje obraz z kamery

 

look at that :

 

 

 

Edytowane przez maildoremika
błędny załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czynności które są wymienione na stronie producenta i dotyczą Canboxa wszystko działa .  Co do programu CAN nie będę się wypowiadał bo tego się nie czepiałem i wole tego nie ruszać . Na forum jest dużo postów o kłopotach i problemach jakie można sobie sprawić . Zasięgnij lepiej rady u producenta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 1.01.2022 o 11:57, Derek1 napisał:

W I-szym posie zamieściłem zdjecie orginalnego panelu i tam mialem klime manualną . Obecnie mam tak że nastawiam temeraturę w zakresie 19-24 stopni  i reguluję siłę nadmuchu . Zobacz zdjecie ...

 

No ok ale mi się wydaje że Ty masz dalej manualną klimę. Czy samo AC też ręcznie zalaczasz czy panel załącza ją sam? Nawet w zwykłym radyjku 4 calowym można za pomocą ddt4all zmienić sposób wyświetlania temp z kosteczek na wskazania: min, 19, 20, 21, 22, 23, 24, max (osiem kosteczek i osiem wskazań). Poza tym najprostsza wersja nie ma czujnika temp wewnątrz a bez niej klima nie może poprawnie działać - ja też taką właśnie wersję mam. Ten pseudo-reczny automat w tych renowkach działa "jakoś tak" że koncypuje sobie ustawienia klapek mieszalnika w zależności od temp zewnątrz, temp płynu chłodzącego, ustawienia nadmochow.

Edytowane przez Pepone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w to w samochodzie .Żeby otworzyć drzwi , uruchomić silnik , włączyć czy wyłączyć AC tez muszę ręcznie . Ale zapewniam Cię że dużo sił przy tych czynnościach  nie tracę. Po 1.5 roku użytkowania Androida na pewno nie wrócę  do poprzedniej wersji . Zresztą firmy samochodowe już działają w tym temacie . 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć,

Derek, na wstępie świetna robota i dziękuję że dzielisz się swoimi doświadczeniami. Sam właśnie czekam na Megane 4 hatchback 2018 w wersji business, więc dokładnie z tym samym panelem jaki miałeś.

 

Próbuje znaleźć informacje związane z wymianą radia na wyświetlacz, ale nigdzie nie widzę odpowiedzi na moje pytania.

 

Powiedz mi, czy jak kupiłeś ten wyświetlacz z Aliexpresu, to dołączona była do tego video instrukcja? Albo jakąkolwiek instrukcja montażu?

 

Czy miałeś jednostrefowa klimatyzację? Czy po zmianie wyświetlacza masz możliwość sterowania dwoma strefami nawiewu? (Na wyświetlaczu widzę strefę po lewej i prawej stronie a w starym radiu tylko jedno pokrętło które wskazuje na klimę jednostrefowa)

 

Czy multifunkcyjna kierownica dobrze współpracuje z tym wyświetlaczem?

 

Czy mógłbyś mi napisać, czy utraciłeś jakiekolwiek możliwości względem starego panelu? Czy pojawiły się problemy z czymkolwiek?

 

Z góry dziękuję Ci za odpowiedź. Myślę że przyda się ona też dla innych użytkowników w przyszłości!

 

Maks

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Instrukcji montażu nie ma jest tylko isrtukcja obsługii na stronie https://disk.yandex.ru/d/9QWGwqnyTvxarQ . Ja wzorowałem się na filmie w którym Turek taki montaż  wykonuje. Trudne to nie jest wystarczy robić wszystko jak jest pokazane na filmie . Wystarczy uważnie film obejrzeć 

 

 

Co do klimy miałem manualną ,  zmieniło się to że mam możliwość ustawić temperaturę w zakresie 19-23 stopnie i sterować siłę nadmuchu i wybór nadmuchu jak na zdjęciu . Wszystkie funkcje w kierownicy działają . Czy coś straciłem po wymianie , nie zauważyłem . Jedno jest pewne ZYSKAŁEM : dostęp do internetu ,  dostęp do SKLEPU PLAY i instalacja różnych programów . Duży wyświetlacz .Można dzielić ekran . Np. polowa to nawigacja , druga część np. teledyski lub muzyka . Yanosik , bardzo teraz przydatna aplikacja  Możesz nawet dla dzieci puścić bajki , film . Kamera cofania .Czekając w samochodzie możesz przeglądać internet . Android reaguje na głos i można kazać wykonać połączenie z wybraną osobą . Ja tak AutoMapę ustawiam , warto wykupić licencję 70 złotych na rok .I tak dalej , tego Rlink nie ma, .  Adroid Auto w telefonie niepotrzebny  . Nie krepuj się jak masz pytania to pytaj 

IMG_20211117_162350_LI.thumb.jpg.d923cfb8eb8736dde87fd564dbbbbb0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz ustawić dwie różne temperatury tutaj?

 

Powiedz mi jeszcze proszę czy żeby wrzucić Mapy Google z telefonu, można przez bluetooth czy trzeba podłączyć kabel USB?

 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

 

 

 

 

Screenshot_2023-02-22-18-40-31-28_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 :!: - aniewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli klimę masz bardziej rozbudowaną  - automatyczną zaproponują Ci  Androida bardziej wypasionego i chyba wtedy masz możliwość tak ustawiać temperaturę . Ja mam Androida z podstawową wersją i takiej opcji nie mam . Jeśli chcesz stosować Mapę google możesz korzystać z różnych opcji ; W androidzie uruchamiasz i korzystasz , możesz się połączyć z telefonem przez bluetooth , AndroidAuto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Derek, a jeszcze jedno pytanie. Ile ramu ma Twój wyświetlacz? Zastanawiam się nad kupnem 3GB ale obawiam się że może być za malo do płynnego działania. Jak to jest u Ciebie z ilością ramu i płynnością działania? Jakieś przycięcia/zawieszenia miałeś?

 

Dzięki, Maks 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczytaj ten artykuł , poniżej załączyłem link . Ja po przeczytaniu artykułu zdecydowałem o zakupie Sinosmarta . Wybrałem opcję 4G/64G . Nie mam problemu z działaniem . Od razu  uruchamia się  , szybko reaguje na dotyk . Automapa nie zacina się , inne programy działają bez zarzutu ,  internet śmiga ...... itd

 

https://francuskie.pl/radio-2-din-z-androidem-do-samochodu-opinie-po-pol-roku-uzytkowania-sinosmart/

Zresztą przed zakupem zastosuj się do informacji zawartej na stronie aukcji  i napisz zapytanie jaki panel pasuje do Twojej Meganki , prześlij zdjęcie panelu i podaj dane samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!