Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiana Rlinka na Androida Sinosmart


Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu tego roku założyłem Androida 9.7 cala Sinosmart Jeśli ktoś jest zainteresowany udziele pomocy jak to zrobić . Naprawdę warto . Mam dostęp do Sklepu Play z programami . Android ma gniazdo na kartę z dostepem do internetu . Radio ,  video , kamera cofania , klimatyzacja automatyczna a byla manualna itd. Zainteresowanych odsyłam do strony ;

https://pl.aliexpress.com/item/33062806991.html?spm=a2g17.12010615.8148356.1.7c1721bfTuy75x

 

IMG_20210427_151908.jpg

Snap9.jpg

Kamera .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super , ja natomiast mam problem , nie wykrywa wstecznego a czujniki parkowania nie przekazują sygnału do radia , info o otwartych drzwiach jest. Czy musiałeś coś zmieniać w sterowniku żeby radio widziało info z czujników ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Czujników cfania nie ma w samochodzie , w tym temacie nie moge pomóc . Co do wstecznego miałem tez problem bo okazalo sie że kabel miał inne oznaczenie niz podaje  instrukcja  . Chińczyk napisał  "Musisz przeciąć kabel 3PIN, od strony kabla zasilającego, łączysz się z przewodem wyzwalającym kamery cofania, wtedy powinno zadziałać". Ja naciąłem kabel i na krótko połaczyłem pózniej w panelu ustawiłem obraz i dopiero połaczyłen na sałe  

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W I-szym posie zamieściłem zdjecie orginalnego panelu i tam mialem klime manualną . Obecnie mam tak że nastawiam temeraturę w zakresie 19-24 stopni  i reguluję siłę nadmuchu . Zobacz zdjecie 

IMG_20211231_102750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że z nie wiadomo jakiego powodu rocznik Megane 2016 nie współpracuje w pełni z Can i radiem dostarczonym przez Myfrienda podobno z 2017 nie ma problemu

 

Działa;

info o otwartych drzwiach , można sterować klimą automatyczna , na widgecie widać prędkość ,

 

Nie działa :

brak komunikacji can - bieg wsteczny co skutkuje brakiem włączenia kamery cofania

Ultrasonic Park Assist - brak dźwięku jakiegokolwiek i nie wyświetla się w radiu (brak dźwięku chyba najbardziej mnie wkurza)

Brak info o temp. zewn.

 

Zastanawiam się jaka różnica jest miedzy 2016 a 2017, próbowałem włączyć dźwięk park assist aby wydobywał się z licznika ale ddt4all nie znalazłem przekonującej mnie zakladki :)

Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ,nie mówię tu konfiguracji CanBox bo to już przestudiowane (co prawda do wyboru tylko Koleos)

może jakaś konfiguracja w którymś ze sterowników programem ddt4all ?

 

 

Cytat

Chińczyk napisał  "Musisz przeciąć kabel 3PIN, od strony kabla zasilającego, łączysz się z przewodem..

 

Derek1 Możesz mi to opisać bardziej szczegółowo ?

Edytowane przez maildoremika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kamery ;

- tak jak wcześniej pisałem też na początku stosując się do instrukcji miałem problem z działaniem kamery Zdjęcie nr.1

- na zadane pytanie producent przesłał mi Zdjęcie nr. 2 i zadziałało . Podłączyłem do kabla z oznaczeniem PIN 3

 

image.thumb.png.7e3117d66d185a3c7c59789dc9160030.png

 

image.thumb.png.1d515ccd252da5f1d600ecd6e58efe14.png

 

 

Co do poprzedniego postu . Ja mam Megane z 2018 roku . Przed zakupem zastosowałem się do informacji zawartej na stronie aukcji  i napisałem zapytanie jaki panel pasuje do mojej Meganki , przesłałem zdjęcie panelu i podałem dane samochodu . Zaskoczyła mnie tylko informacja że mam kupić tańszą wersję a nie tą droższą . Tak też i zrobiłem . U mnie nie miałem takich problemów jakie TY opisujesz . Napisz do producenta , odpisują na bieżąco  . Powinni pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladałem w trzech samochodach u Siebie i u córek . W każdym samochodzie z godnie z załączoną istrukcja jeden przewód trzeba polaczyć z przewodem połaczonym z lampa cofania i drugi przewod ( 6 metrów ) łaczy sie z panelem lub lusterkiem wstecznym zależy od opcji . Zobacz film ;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak . W bagażniku podłączyłem kabel pod masę drugi przewód do światła cofania i odginałem zaślepki plastikowe na progach aż do pulpitu . Przewód  jest wystarczająco długi że wystarczy  . Druga opcja jest że można zastosować opcję  Bluetooth ( do kupienia na Allegro ) , Ja z tej opcji zrezygnowałem że względu na to chciałem uniknąć zakłóceń które mogą się pojawiać w różnych sytuacjach w różnych miejscach .Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz 

 

Dla niezdecydowanych:  poniżej załączyłem link do artykuł na podstawie którego Mój wybór padł na zakup Sinosmarta 

 

https://francuskie.pl/radio-2-din-z-androidem-do-samochodu-opinie-po-pol-roku-uzytkowania-sinosmart/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!