Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki na silniku?


mieszala5

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu zauwazylem ze na postoju albo przy zejsciu z obrotow po przygazowaniu czuc na kierze i ogolnie w srodku drgania silnika.Mam tez wrazenie ze jest troszke glosniejszy!

Jak zdjagnozowac poduszki na silniku?

Tak cos czuje ze to ich czas!:)

Pozdrawiam!

Robert

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2008-08-24, 14:32 ]

[Temat przeniesiony do odpowiedniego działu. DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Czy ktos z Was rozwiązał już problem drgań, od pewnego czasu pojawiło się to u mnie zwłaszcza na zimnym silniku (jak rozgrzany to juz sporadycznie) i tylko na wolnych obrotach bardzo delikatnie czuje drgania. Jak dodam lekko gazu problem znika.

Z gory dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tą poduszkę górną od pasażera to łatwo wymienić, podobnie jak tę dolną ok 30-60 min.

Czy ktoś się orientuje jak jest z poduszką po stronie od kierowcy przy skrzyni biegów ?

 

Trudno ją wymienić ? Jaki ew. koszt ?

Pytam bo te dwie wyżej opisane już wczęśniej wymieniłem.

Po ich wymianie jest lepiej ale podejrzewam jeszcze tę ostatnią poduszkę.

 

A objaw jest taki, że podczas jazdy słychać taki dźwięk uuu...uuuu.uuu.. (trudno to opisać), występuje on podczas jazdy na nierównościach, na równej nawierzchni tego nie ma, a wkurza mnie to to bo o równą drogę u nas trudno...

 

SCENIC II 1,5 dCi 100KM 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

w II sa trzy poduszki. od strony pasazera u gory cena 350 zl (oryginal m+r). zeby wymienic w/w poduszke trzeba opuscic silnik. troszke skomplikowane. zuzycie widac golym okiem. natepna ta dolna (w ksztalcie osemki) cena 100 zl. nalezy tylko odkrecic oslone (u dolu blache) i odkrecic sruby. doraznie mozna ja "odwrocic" i bedzie ok na jakis czas. prosta sprawa. ta trzecia przy skrzyni biegow (bardziej od strony kierowcy u dolu) nie widoczna i najbardziej niedostepna. nie znam ceny wymiany w ol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szczególnie chodzi mi o tę najbardziej niedostępną przy skrzyni ??

Ta dolna i prawa to wymienia się raczej bez problemów.

Może ktoś wie coś na ten temat ??

Tu jest link poduszki silnika: http://www.pourchier.com/uploads/catalogue...ctobre_2008.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalep, mam ten sam objaw co ty plus dodatkowo wibracje na wolnych obrotach, nie ważne czy ciepły czy zimny silnik, z tym że te wibracje nie są zawsze, raz silnik pracuje równo i spokojnie a raz wibruje że aż ręce na kierownicy drętwieją.

 

opisujecie tu tą przypadłość w silniku 1.5 a ja mam 1.9, nie jestem pewny czy tak samo są zawieszone do nadwozia.

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

w scenic II 1.9 dci - wymień poduszkę silnika po stronie zbiorniczka wyrównawczego - pomaga. Z tego co wiem to przypadłość tego modelu od 2004 r. 350 zł poduszka + robocizna. Za to wszystkie drgania znikają. Komfort jazdy ogromny

Objawy miałem podobne. Na zimnym silniku trzepie okropnie a na rozgrzanym już nie. Rano to samo od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam od niedawna Grand Scenica II 1.9dCi i co prawda nie czuje drgań, ale słyszę denerwujące uuu..uuuu....uuu jak to ktoś wyżej opisał. Jadąc po równym nie słychać tego, ale np. przejeżdzając przez "policjanta" to zarówno na podjeździe, jak i zjeździe słuchać to uuu. Strasznie wkurzające zwłaszcza w trasie.

 

Cóż, podjade do mechaniora i zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : czy zużycie tej górnej poduszki jest jakoś zauważalne organoleptycznie ;-) Pytam ponieważ czytałem chyba wszystkie tematy na temat głośniejszej pracy silnika i przyczyn może być oooooo....przynajmniej w 1.5 Dci.

Mam taki właśnie i od jakiegoś czasu ,,nowy,, cichutki silnik ( poprzedni się rozleciał ) chodzi coraz głośniej - zrobił się z niego tzw. klekot i delikatnie trzęsie autem szczególnie czuje to w kierownicy, dźwigni zmiany biegów i podłokietniku.

Klekotanie - takie regularne - występuje na wolnych obrotach, przy około 1500 obrotów ,,klekot,, przechodzi na różne częstotliwości występowania, przy 2000 znika.

Poduszka wydaje się ok.

Zdjąłem osłonę silnika i stuk/klekot jest jakby od strony kierowcy, stwierdziłem również iż przy ostatnim wtrysku z tej strony jest wilgotno-ropa.Czy to może być przyczyną klekotania, głośniejszej pracy i wibracji silnika?

---------

odłączyłem ten wtrysk i odpaliłem po za błedem na kompie i tym że silnikiem szarpało mocniej (3 gary) przestało stukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż, mechanik wymienił jedną poduszkę, zdaje się, że tą po stronie pasażera. Jest lepiej, przynajmniej pierwszego dnia tak było, ale teraz albo pozostałe poduszki bardziej dostają, albo ja nadwrażliwy się robię. Chyba trzeba wymienić pozostałe 2 poduchy. Tylko nie wiem czemu ta pierwsza poduszka taka droga była (509 zeta, widziałem fakture zakupu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!