Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki na silniku?


mieszala5

Rekomendowane odpowiedzi

I ja z podobnymi objawami w Scenicu II 1,9dci. Na niskich obrotach trzepie całym samochodem, na wyższych już właściwie nieodczuwalne. Jako, że jestem całkowitym laikiem w tych sprawach, czy ktoś uprzejmy mógłby wkleić link najlepiej z allegro jakie to poduszki w tym autku należy zakupić. Ewentualnie jakiś schemacik wymiany bądź bliższą instrukcję (wiem wiem, zaraz powiecie, że i wymienić mi pewnie musicie :mrgreen: ) . Czy wymieniać należy wszystkie poduchy? Jeśli nie to jak zdiagnozować którą? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon do aso i sie zapytaj o ceny poduszek i koszt wymiany. Moze sie okazac, ze koszt bedzie taki jak w innych warsztatach (ja sie zdziwilem kosztem wymiany hamulcow). Podadza Ci tez nazwy czy numery czesci, bo na allegro nie uswiadczysz, albo ja zle szukam.

 

Co do sposobow wykrycia - moj mechanior dociskal silnik i wyszlo mu, ze padnieta jest ta przy rozrzadzie. Jak sie okazalo, pewnie nie tylko ta, bo jak wczesniej auto wkurzalo mnie tylko przy przejezdzaniu przez progi, teraz wkurza mnie caly czas na niskich obrotach. Kazalem wymienic pozostale dwie i mam nadzieje, ze to pomoze (czekam na przyjazd czesci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam objawy w swoim sceniku takie jak reszta powyżej. Tzn na początku tylko przy zimnym silniku drgał kokpit, teraz to się dzieje prawie cały czas (na wolnych obrotach tylko). Podszedłem do znajomego mechanika, który ma megane z takim silnikiem i od razu powiedział, że prawa poduszka silnika (na zdjęciu nr 3) do wymiany. Powiedział tez że ona wytrzymuje tyle mniej więcej co rozrząd i to jest "normalka". Zorientowałem się w quippo gdzie sprzedaje gość części do renault i mi napisał "Poduszka oryginalna Renault cena 246,00 zł, zamiennik SASIC 175,00 zł." Teraz pytanie którą wybrać. Oryginalna wiadomo najlepsza najpewniejsza, ale trochę droga. Ten SASIC to byłby dla mnie dobry wybór cenowy jeśli byłaby wytrzymała dosyć, tak żebym zrobił na niej z 50000km. Ktoś montował u siebie tego sasica? Jest ten zamiennik w miarę dobry?

post-15310-1259510408_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to sasic robił poduszki na pierwszy montaż, jeżeli kupisz Sasica to w pudełku znajdziesz oryginalna poduszkę ze wszystkimi oznaczeniami i numerem, jedynie jest zeszlifowane logo renault gdyż oryginał nie może występować poza serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghostman,

 

Sasica montowałem w styczniu bieżącego roku. I było bardzo dobrze przez około 4 miesiące. Teraz jest trochę gorzej. Wibracje są bardziej odczuwalne, szczególnie jak auto postoi na dworze, to muszę trochę pojeździć by wróciło do normy. Rozglądałem się za nową poduszką. Jest taki sklep z częściami do francuzów w Lublinie na Kunickiego i tam twierdzą, że poduszki na pierwszy montaż robi Hutchinson (chyba dobrze napisałem), a Sasic'a można trafić z różnej fabryki (producenta) i w zależności jak się trafi to człowiek pojeździ dłużej lub krócej. Jakieś trzy tygodnie temu podstawiłem w warsztacie takiego Hutchinsona by mieć pewność co do przyczyn wibracji i poprawa była zdecydowana. We wspomnianym przeze mnie sklepie chcieli za nią 280 PLN - do 1.9dCi. Unikaj firmy METALGEAR (około 120 PLN na Allegro). Jak ją zainstalowałem to dopiero miałem wibracje. Myślałem że mi wnętrzności się rozpadną :-). Tę poduszkę mam w garażu, więc jak chcesz to mogę Ci ją oddać za free. Ma niewielki przebieg, bo została zainstalowana tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 2008. Niestety zgubiłem paragon i nie mogłem zareklamować u sprzedawcy więc leży w garażu.... :-)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ja nie wymieniałem sam, ale z tego co mówił mechanik to trzeba silnik podnieść lekko.

co jak co, dużo rzeczy sam sobie robie w aucie, ale za cos takiego bym się nie brał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dezertertoja, Bez problemów sam wymienisz tę poduszkę. Musisz tylko lekko odciążyć silnik zapomocą podnośnika, może być ten od kół. Przygotuj klucz nasadowy 16, odkręć trzy śruby przy silniku i dwie w nadwoziu. Tak reguluj podnośnikiem aby śruby wychodziły bez oporu i po problemie. Mi to zajęło 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Witam, właśnie też muszę wymienić prawą poduszką. Czy możesz podpowiedzieć w jaki sposób podtrzymać silnik lewarkiem, w którym miejscu "łapać" itd?

Zwrócicie uwagę, że Huthinson i Sasic (obydwie firmy robiły/robią pod pierwszy montaż) mają inne poduszki dla różnych wersji silnikowych (inna dla 1.5 dci, inna 1.9 dci), chińskie zamienniki "pasują" do wszystkich wersji ;-)

Regulamin :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!