Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Otworzenie bagażnika Megane II Coupe Cabrio


asia_r6

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze jeżeli nie otwiera Ci z przycisku w klapie to otwórz go jak otwierasz dach i poruszaj wiązką która idzie przy lewych zawiasach dachu (od strony kierowcy). Podejrzewam, że standardowo nie otwiera, ponieważ kable w wiązce są przerwane. Jeżeli nie pomoże to musisz:

1. Otworzyć pokrywę tyle aby był dobry dostęp do pokrywy, od jej spodu, podczas otwierania dachu.

2. Musisz dostać się do bębenka od strony wewnętrznej bagażnika. Po stronie zamka (od wewnątrz pokrywy) jest mała pokrywa którą odkręcasz i pod którą jest bębenek zamka - zdejmujesz ją.

3. Odkręcasz bębenek i odczepiasz go z zaczepu linki która idzie do samego zamka w klapie (wydaje mi się że da się go wyciągnąć od środka).

4. Następnie zamykasz pokrywę i dach.

5. Po bębenku, od spodu pokrywy, została dziura. W niej powinieneś zobaczyć końcówkę linki którą odczepiłeś w pkt. 3.

6. Ciągniesz za linkę i zamek się odblokowuje.

Oczywiście naprawiasz wiązkę (na zgięciu) z lewej strony na zgięciu przy zawiasach pokrywy.

Zamek (dokładnie bębenek) raczej będzie zardzewiały i musisz go wymienić na inny. Nie musisz kupować innego kluczyka niż masz do drzwi. Bębenek można dopasować do kluczyka.

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć!

Ja też mam ten sam problem. Wracając do domu wrzuciłem torbę do bagażnika, odpaliłem auto i przypomniało mi się, że muszę coś wyciągnąć z bagażnika. I tutaj już powstał problem bo już wciskając przycisk kompletnie nie reaguje, żadnego dźwięku też nie słyszę i dupa nie mogę otworzyć bagażnika. Próbowałem kluczem z pilota ale zamek również nie reaguje. Zauważyłem, że gdy wciskam przycisk klapy bagażnika to oświetlenie tablicy mocniej świeci. Zwracam się z prośbą o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem bądź wie jak można to rozwiązać. Dodam, że nie mogę otworzyć dachu bo roleta jest zwinięta. Szukałem po forum ale dopiero tutaj natknąłem się na podobny problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej 

Mam ogromny problem z otworzeniem bagażnika w mojej Megance. 

Na domiar złego wykorzystałam wszystkie pomysły które przyszły mi do głowy.

Z kluczyka zamek nie reaguje, nie mogę też otworzyć dachu ponieważ roleta jest rozwinięta.

Co robić???

 

Temat przeniesiony do już istniejącego. aniewa

 

Dzięki aniewa za podpięcie pod utworzony już temat. Jak widać nikt nie wie jak rozwiązać tą sytuację ?

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem kierowcy jest duże złącze, z tego złącza prowadzi przewód do zasilania silniczka. W tym złączu należałoby np. z zapalniczki podać 12 V do zacisku 16. Piny są ponumerowane. Można rozpiąć to złącze. Jeśli połączenie silnika z masą jest prawidłowe to powinien on zadziałać. Dobre dojście do złącza o którym piszę jest po odkręceniu czterech śrub fotela i odchyleniu fotela do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nic to nie mówi, ale wpadła mi w ręce taka wypowiedź...

Cytat

Wszystko w porzadku ,klucz jest w dyskietce , zeby wlozyc go do zamka klapy musialem go pierwsze odkrecic ramke z tablica potem rozruszac rost off 10 minut

Wypowiedź dotyczyła 'Megane cabrio 2004 1.9'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elf napisał:

klucz jest w dyskietce

Pewnie miał na myśli kartę renault, niektórym kojarzy się z dyskietką, zwłaszcza tym co mieli z nią 20 lat temu kontakt.:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, 

 

poszukuje pomocy- nie mogę otworzyć klapy bagażnika w samochodzie ani za pomocą kluczyka ani przycisku. Próbowałam również awaryjnego otwierania dachu ale nie zadziałało. Wiem ze jest zerwany jeden kabelek oraz 3 są naruszone w wiązce znajdującej się w samochodzie. Czy istnieje jakiś inny sposób otworzenia bagażnika? 
 

Pacjent to Renault Megane II Coupé Cabrio 1.9 dci, rocznik 2006 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby na siłę nic nie rwać to trzeba by zasilić silnik zamka. Jeżeli dwa kabelki od silniczka są całe to odblokuje zamek. Najbliższe dojście do przewodów od silniczka w kostce pod fotelem kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!