Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kody wtrysków i brak korekt k9k 830


Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś tu będzie w stanie coś podpowiedzieć pacjent to moja

megane 3 1.5 dci k9k 830 od dłuższego czasu walczę z nie równą pracą na biegu jałowym i nadmiernymi wibracjami no i drogą eliminacji chciałem sprawdzić korekty i tu pojawia się problem wszystkie softy pokazują mi jakieś bzdury jeśli o kody wtrysków chodzi to jedynie jakaś apka na telefon z dedykowanym interfejsem odczytała poprawnie ddt4all ,pyren mają generalnie problem z obsługą sterownika i pokazują bzdury jak na zdjęciach to samo delphi , maxiecu nie wyświetla że obsługa sterownika jest ograniczona jedyne co mogę zobaczyć w sterowniki wtrysku to vin natomiast żaden z programów i interfejsów nie ma nawet opcji do sprawdzenia korekt ? 

7812A48C-1D33-481D-A6ED-50B7AD03FF7C.jpeg

4EC5E786-440D-4BFD-8ABA-00ABE532AE74.jpeg

194FD57A-E244-431D-9D91-870D3C639290.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisane kody  wtryskiwaczy podejrzysz programem pyren wprowadzając polecenie od ID061(1wtrysk)  do ID064 (4 wtrysk) lub ID009, ID010, ID011, ID 012.

Wtryskiwacze Delphi nie mają podglądu korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asmo napisał:

wszystkie softy pokazują mi jakieś bzdury jeśli o kody wtrysków chodzi to jedynie jakaś apka na telefon z dedykowanym interfejsem odczytała poprawnie ddt4all ,pyren mają generalnie problem z obsługą sterownika i pokazują bzdury jak na zdjęciach

Jeśli chodzi o PyRen to ostatnio naprawiłem wyświetlanie kodów wtrysków dla sterownika Delphi.

 

Aby zaktualizować PyRen

  • wchodzisz na oficjalne repozytorium https://gitlab.com/py_ren/pyren 
  • pobierasz kod w postaci pliku.zip,
  • wszystko, co jest w folderze pyren-master wrzucasz do folderu, gdzie masz zainstalowanego PyRen'a

Przy kolejnych aktualizacjach wystarczy, że skorzystasz z przycisku Update w menu startowym PyRen.

 

Po aktualizacji kody wtryskiwaczy powinny wyświetlać się prawidłowo.

 

Cytat

ID009  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 1                        10bdf3deba05904c
ID010  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 2                        58c613a43a5db30d
ID011  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 3                        2cc23ce43e3a10f0
ID012  KOD WTRYSKIWACZA CYLINDER 4                        b8ca8466466633d2

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki zaraz pobiorę i potem przetestuje czy pomogło :) 

 

Faktycznie po update działa i pokazuje kody poprawnie  korekt nie ma jak kolega aniewa powiedział natomiast sprawdziłem wtryski na przelew i wydają się ok 5minut testu i 20ml 21ml 20ml 22ml więc wydaje się ok wymieniłem podkładki wtrysków stare były juz nie szczelne sprawdziłem ciśnienie na jałowym 230bar , sprawdziłem wszystkie czujniki ,wyczyściłem i sprawdziłem EGR , wymieniłem regulator ciśnienia na pompie bo akurat miałem ,wymieniłem wszystkie łapy silnika i dalej jak wibruje na biegu jałowym i rzuca silnikiem przy gaszeniu jakieś pomysły Panowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!