Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowanie szybami.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane 3 phI 1.6 i  taki problem, że przestało działać mi sterownie szybami po stronie kierowcy. Podnoszenie i opuszczanie szyb działa tylko przyciskiem konkretnych drzwi. Nie działa też sterownie lusterkami i blokada drzwi (nie działa nic na panelu sterującym). Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie i przy silniku, wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził zasilanie modułu w drzwiach kierowcy. Odpowiada za to bezpiecznik oznaczony na rysunku. Kolejny krok to sprawdzenie w złączu drzwi kierowcy czy na grubym czerwonym przewodzie jest napięcie 12 V (pin B6). Gdyby zasilanie było ok to bym sprawdził czy czasem nie wysypała się konfiguracja modułu drzwi kierowcy. 

2005997171_bezp.drzwi.thumb.jpg.e7bc804ef48e21718ea749eeb9f99c5c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bezpiecznik zdrowy, na kablu jest zasilanie. Zapomniałem dodać, że w drzwiach kierowcy jedyne co działa to centralny zamek, głośnik i podświetlenie drzwi.

Jak można sprawdzić konfigurację modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MaReKdZ67 napisał:

Zapomniałem dodać, że w drzwiach kierowcy jedyne co działa to centralny zamek,.... i podświetlenie drzwi

Czyli moduł ma zasilanie a nie działa sterowanie matrycowe modułu. Nie podpowiem jaka jest przyczyna a konfigurację sprawdzisz clipem lub stosunkowo tanio za pomocą ELM 327 (chip PIC18F25K80) i darmowego ddt4all lub Ecutweaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba jakiejś mega wiedzy. Wystarczy umiejętność obsługi telefonu z Androidem lub laptopa. Kupujesz ELM 327 z chipem jak wcześniej podałem, parujesz telefon z obd2 wpisując kod 1234. Instalujesz na komórce Ecutweaker (https://drive.google.com/file/d/1Dk-mOfhzajQYmsYNjptWFEygpCFLCPBl/view), łączysz się z programem, wchodzisz w zakładkę "Driver Door Control module" i sprawdzasz ustawienia, praktycznie wszystkie opcje muszą być aktywne.

Ogólnie rzecz ujmując sterowaniem elementami które Ci nie działają zajmuje się moduł elektroniczny umieszczony w drzwiach kierowcy. Podlega on konfiguracji odpowiadającej wyposażeniu samochodu. Modułem tym kierowca steruje za pomocą pilota umieszczonego w podłokietniku drzwi. I teraz albo ten polot nie działa lub nie przekazuje informacji albo moduł utracił swoją konfigurację. Jeżeli kiedykolwiek rozkręcałeś pilot od telewizora to ten panel sterowania w drzwiach kierowcy działa identycznie, jest tam płytka stykowa w nadrukiem węglowym i przyciskami. Można to wyjąć i przeczyścić spirytusem lub płynem do mycia naczyń. Na zdjęciu panel sterowania w drzwiach kierowcy.

image.thumb.png.ff89a51ebd011f4f9db781cf7af51884.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj dopiero udało mi się porozbierać. Sterownik szyb i moduł podłączyłem do innego auta i działa i jedno i drugie. Najpierw podłączyłem sterownik , szyby się opuszczały i podnosiły.

Potem podłączyłem silnik razem z modułem i też działa. Niestety w moim nie chce działać . Może ma ktoś rozpisaną kostkę w drzwiach (słupek) kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!