Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wyłączyć sygnał niezapiętych pasów w Megane 3 RS ph1 2011 rok?


aniewa

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nikt nie wie? kurcze mam ustawione de-activated to w ddt4all pokazuje mi z ''not inhibited''  cyfrę 01 zaś jak ustawię ACTIVATED w pyren to w ddt4all pokazuje not inhibited 

 

musi się dać jakoś to wyłączyć moze to trzeba np wybrać de activated w pyren a w ddt4all zresetować moduł licznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając  to w PYREN można zmienić tylko na ''Activated'' lub ''DE-Activated''.Po ustawieniu Activated w ddt4all pokazuje non inhibition.. zaś po ustawieniu De-Activated pokazuje w ddt4all cyfrę 01 i nic więcej nie widzę tam do ustawienia... co sądzisz o tym?

Znalazłem w internecie taki wpis odnośnie tego na forum innym tutaj link 

https://foroclub.es/renault/viewtopic.php?t=24461&start=10

 na samym dole napisane jest,ale jak taki wpis wgrać? 

Panowie kurcze,może ktoś podpowie coś jeszcze? kolego aniewa przeszukałem cały internet od ruskich for itp i jedynie znalazłem taki wpis:

ELIMINAR INCORDIO ACÚSTICO CINTURON DESABROCHADO
CAN: Standard
ECU: [TDB] CLUSTER_L38_B32_X95RSGT_V6.1 <-- modificada (ver diff ECU a continuación)
Screen: GENERAL CONFIGURATION > GENERAL CONFIGURATION - SCREEN 2
Parameter: SBR Inhibition General Configuration > [Inhibited]
Modificación ECU para habilitar edición flag SBR inhibition:
diff ECU: CLUSTER_L38_B32_X95RSGT_V6.1_20150109T125559.json.layout

U mnie również w ddt4all mogę otworzyć CLUSTER_L38_B32_X95RSGT_V6.1 bo np w nim mogę ustawić ''podpowiadacz zmiany biegów'' tylko ręcznie muszę ten moduł wybrać bo z automatu mi go nie wyszukuje a wyszukuje jedynie od fluence w którym nie da się zmienić podpowiadacza :) nie rozumiem tego czy trzeba modyfikować wyciągnięty plik ecu? po czym znów go wgrać do ddt4all?  krew mnei zalewa z tym brzęczeniem.Pasy zapinam zawsze ale nieraz musze podjechać kawałek i juz piszczy 😕 W PYREN nie ma innych opcji jak ACTIVATED WTEDY w DDT4ALL pokazuje non inhibition..  albo DE-Activated wtedy w DDT4ALL zmieni się  z non inhibition na cyfrę ''01''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam udało mi się w megane III ph1 2011r wyłączyć piszczenie pasów jak są niezapięte :) poszperałem w całym necie i na ruskim forum znalazłem osobę z renault fluence czyli licznik czy tam ecu takie samo jak w megane. Standardowo nie da się wyłączyć bo ddt4all wykrywając ecu licznika od fluence nie daje możliwości zmiany bo pisze  UNAVAILABLE zaś w pyrenie po odszukaniu SBR inhibition front można jedynie ustawić na 1.De-Activated i wtedy w ddt4all pokaże nam  z ''not inhibited''  cyfrę 01 ale pasy dalej będą piszczeć :) to nic nie da.

 

W przypadku megane z ecu licznika fluence i pewnie inne też wchodzą w grę trzeba w ddt4all nie zaznaczać swojego auta czyli MEGANE/SCENIC III tylko wybrać ''all'' wszystkie samochody i odszukać w clauster czyli licznik (będzie ich tam sporo) tdb 10.v1.2  i mimo,że to nie nasz licznik to w nim jest funkcja buzzer sbr avant inhibe i należy wybrać tam Inhibition po prawej stronie i zapisać zmiany wtedy licznik się przeładuje bo widać po wskazówce jak drgnie.Kolejno wchodząc już w ecu które nam z automatu wykrywa czyli ecu od fluence w moim przypadku to już nie pisze jak wcześniej po pyrenie 01 tylko Inhibited i faktycznie pasy nie piszczą :) zapewne da się to też ustawić w innym liczniku niekoniecznie musi to być tdb10 v1.2 (tak podejrzewam) byle miał licznik funkcję odnośnie buzzera wykrytą i też przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!