Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wyłączyć sygnał niezapiętych pasów w Megane 3 RS ph1 2011 rok?


aniewa

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla użytkowników posiadających ELM 327 i zainstalowany program Pyren. W dosyć prosty sposób można wyłączyć irytujący brzęczyk niezapiętych pasów po przekroczeniu 20 km/h.

W ecu licznika należy uruchomić ostatnią pozycję: DDT: DDT Screens. Po otwarciu okna z konfiguracjami przewinąć pasek po lewej stronie do ostatniej pozycji: ddt_all_commands. Tam z kolei z rozwiniętej listy wybrać: DataRead.Config Generale_Inhibition SBR_AV. Po prawej stronie z rozwijanej listy wybrać: 10:buzzer avant SBR inhibie. Wcześniej w menu Settings zaznaczyć opcję ekspert by umożliwić opcję zapisu zmian (dziękuję użytkownikowi @undercover20 za wskazówkę). Kliknąć w okienko Write i zatwierdzić zmiany w wyskakującym okienku klikając na yes

Doskonale zdaję sobie sprawę, że co niektórzy napiszą, że to jest działanie sprzeczne z bezpieczeństwem i nie należy tego robić. Dlatego nie namawiam do tego nikogo, po prostu chcę pokazać, że jest taka możliwość. Wyłączamy tylko buzzer w liczniku, kontrolka niezapiętych pasów dalej świeci. Opcja przydatna zwłaszcza dla kogoś kto po otwarciu bramy ma kilkadziesiąt metrów do przejechania i w międzyczasie włączy się sygnał dźwiękowy informujący o niezapięciu pasów. Brzęczyk jest wyłączony dla obu przednich pasów.

Opcja ta jest niedostępna w ddt4all, pyclipie i ecutweakerze.  Na zrzucie zaznaczona kolejność wyboru opcji. Przykład jest z SC III, w M III jest podobnie.

1030733493_wyczeniebrzczyka.thumb.jpg.46c663f21e57811cd64add616e4be656.jpg

 

Poniżej zrzut z ddt4all po odczytaniu ustawień licznika po zmianach. Widać w zaznaczonym okienku wyłączenie brzęczyka.

zrzut.thumb.jpg.c0de5383eb027c627c9eea6cefa72996.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kiedyś próbowałem to zrobić telefonem ale tam nie ma ostatniego polecenia DDT: DDT Screens a tylko w tej zakładce jest możliwość wyłączenia brzęczyka. Więc chyba telefonem tego nie zrobisz, ewentualnie przy innej wersji pyren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć, mam niemały problem z wyłączeniem piszczących pasów w w/w Megane. W ddt4all funkcja SBR jest niedostępna, natomiast w Pyrenie pogubiłem się w cmd.

Pytanie do Was, jak pozbyć się tego uciążliwego dźwięku? Dowiedziałem się, że kolega @aniewa ma spore pojęcia o ddt i może byłby skłonny pomóc ? Pozdrawiam, Wiktor

285007224.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra wersja pyren. Pyrena nie obsługuje się myszką tylko klawiaturą. Klawiaturą wybierasz numer sterownika z listy, zatwierdzasz enterem. Dopiero jak wejdziesz w tryb z ostatniej (14)  z pozycji to zaczyna działać jak ddt4all.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w Pyrenie w zakładce "Front SBR inhibition" opcję na De-activated, lecz pasy nadal piszczą. W DDT zmienił się odczyt z "Not inhibited" na "01". W moim przypadku dezaktywacja oznaczona jest 1, natomiast opcja włączająca piszczące pasy jako 0. Podczas zapisu działałem z włączonym trybem expert. Ktoś ma jakieś pomysły?

Poniżej screen.

 

paaaasy.png

Edytowane przez wiciurox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ddt4all powinno zmienić się na "inhibited" jeżeli również w pyren prawidłowo zmieniłeś parametr na inhibition czyli blokuj.

Ze screnu widać, że masz licznik z ecu od Fluence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Zrobiłem jak w opisie i działa to u mnie ale tylko w przypadku pasów przednich. Bardziej zależy mi na wyłączeniu buzzera pasów tylnych. Jak to zrobić? Pozdrawiam.

Edytowane przez beez1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 14.10.2020 o 17:14, aniewa napisał:

Temat dla użytkowników posiadających ELM 327 i zainstalowany program Pyren. W dosyć prosty sposób można wyłączyć irytujący brzęczyk niezapiętych pasów po przekroczeniu 20 km/h.

W ecu licznika należy uruchomić ostatnią pozycję: DDT: DDT Screens. Po otwarciu okna z konfiguracjami przewinąć pasek po lewej stronie do ostatniej pozycji: ddt_all_commands. Tam z kolei z rozwiniętej listy wybrać: DataRead.Config Generale_Inhibition SBR_AV. Po prawej stronie z rozwijanej listy wybrać: 10:buzzer avant SBR inhibie. Wcześniej w menu Settings zaznaczyć opcję ekspert by umożliwić opcję zapisu zmian (dziękuję użytkownikowi @undercover20 za wskazówkę). Kliknąć w okienko Write i zatwierdzić zmiany w wyskakującym okienku klikając na yes

Doskonale zdaję sobie sprawę, że co niektórzy napiszą, że to jest działanie sprzeczne z bezpieczeństwem i nie należy tego robić. Dlatego nie namawiam do tego nikogo, po prostu chcę pokazać, że jest taka możliwość. Wyłączamy tylko buzzer w liczniku, kontrolka niezapiętych pasów dalej świeci. Opcja przydatna zwłaszcza dla kogoś kto po otwarciu bramy ma kilkadziesiąt metrów do przejechania i w międzyczasie włączy się sygnał dźwiękowy informujący o niezapięciu pasów. Brzęczyk jest wyłączony dla obu przednich pasów.

Opcja ta jest niedostępna w ddt4all, pyclipie i ecutweakerze.  Na zrzucie zaznaczona kolejność wyboru opcji. Przykład jest z SC III, w M III jest podobnie.

1030733493_wyczeniebrzczyka.thumb.jpg.46c663f21e57811cd64add616e4be656.jpg

 

Poniżej zrzut z ddt4all po odczytaniu ustawień licznika po zmianach. Widać w zaznaczonym okienku wyłączenie brzęczyka.

zrzut.thumb.jpg.c0de5383eb027c627c9eea6cefa72996.jpg

 

 

A jesteś w stanie napisać jak zrobić to pyren na tel? Niestety, ale nie ma tam takich opcji jak te, które podałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!