Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamiar kupna, czyli przemyślenia fana megana


themoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Z góry dziękuję wszystkim forumowiczom za wiele cennych porad, które niejednokrotnie mi pomogły. Byłem do tej pory tzw. czytającym. W końcu postanowiłem zapytać. Obecnie jestem posiadaczem Megane 1,6 z gazem '98. Mimo pewnych obaw przy kupnie auto zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Myśląc o kolejnym samochodzie, ze względu na plan powiększenia rodziny, brałem pod uwagę wiele samochodów: focus c-max, peugot 307 kombi, focus kombi, rover 75, itp. A w końcu stwierdziłem, że jednak zostanę przy megane, tylko, że tym razem scenic. I tak oto zaczynają się sypać pytania. Chciałbym scenic-a najlepiej grand. Czy jest on dużo dluższy od zwykłego? Jaka jest najbogatsza wersja wyposażeniowa? Gdzie szukać-Francja czy Polska? A może inne kraje? Silnik-diesel czy benzyna i może założyć instalkę? Diesel-który jest najtrwalszy, najekonomiczniejszy? Benzyna-który silnik najlepiej znosi zasilanie gazem? Codziennie robię min. 70 km i ekonomiczność jest dla mnie dosyć ważna (dlatego jeżdżę na gazie). Chciałbym na to wydać około 30-35 tyś. Proszę Was o pomoc w tym temacie, a i na pewno dla następnych niezorientowanych będzie to dosyć przydatny temat. Pozdrav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bob1969: właśnie, diesle drogie w utrzymaniu. No i mało prawdopodobne, że ktoś eksploatował je we włsciwy sposób, jak wspomniano na tym forum. Mało kto po odpaleniu czeka minutę zanim ruszy, czy po przyjeździe dwie minuty, żeby olej w sprężarce wystygł. zy gaz będzie kosztował 3 PLN? Nie wiem, ale mało prawdopodobne. Już w zeszłym roku chodziły takie ploty.

Bblack, dziękuję za pozdrowienia. Mam rozumieć, że handlujesz autami? Jeżeli tak, to czy ewentualna Twoja pomoc przy oglądaniu auta, w Głogowie, byłaby możliwa? Z góry zakładam, że skoro jesteś na tym forum, to jako takie pojęcie o renaultach masz.

Dziękuję, i czekam na więcej rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbogatsza wersja Scenica/Grand Scenica to LUX PRIVILEGE. Oczywiście zalezy jaki rocznik Cie interesuje. Grandy produkowane sa od 2004roku a w 2006 na jesień przeszły mały liftin i distały nowe silniki diesel 130KM. Te z 2004/05 miały diesel 120KM dCI-bardzo fajny dynamiczny i oszczedny zarazem silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themoon

W razie potrzeby pomocy wal jak w dym.Mieszkam 22 km od Ciebie. :) Nie sprowadzam już zarobkowo.Robiłem to przez kilkanaście lat. Teraz raczej tylko w ramach pomocy dla znajomych,starych,stałych klientów i przyjaciół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VTI001, szykuję się z kupnem na przyszły rok-początek, mam zamiar szukać auta z lat 2005-2006, ale jak to będzie to zobaczymy.

Bblack, dzięki, możesz być pewien, ze skorzystam.

Dziękuję wszystkim, którzy zabierają głos w tym temacie. To dla mnie nieocenione źródło ważnych informacji. Czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szukasz wersji przed liftingiem. Moim zdaniem ładniejszej :)

Proponuje Ci kupić prospekt Grand Scenica/Scenica (na allegro czy gdzieś) Ja mam taki z 2004 i jak dla mnie jako tez przyszłego"poszukiwacza" Granda to jest skarbnica wiedzy. Masz tam wszystkie niuanse wyposażenia, kolory lakieru, parametry techniczne itd. Jak zdobedziesz taką wiedzę to będziesz wiedział, ze najbogatsza wersja Scenica miała chromowane klamki na przykład :P Chociaż z drugiej strony..wiele ludzi nie zwraca uwagi na wyposażenie czy zestrojenie kolorystyczne wnetrza, byle auto było sprawne. To też ważne ale dla mnie auto w środku ma być czyste i piekne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kupować na allegro?

Idziesz do dealera Renault i mówisz że jesteś zainteresowany zakupem scenica ale nie wiesz czy to ma być "normalny" czy "grand" dostaniesz wszelkie materiały jakie mają, pytaj też o jakieś kredyty, porostu wyciągnie wszystko co tam ma, zawsze możesz na ściemniać, że jeszcze musisz się zastanowić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moi starzy od pol roku latają scenikiem 2001 1.9DCI z tym slabszym silnikiem.

Spalanie srednie to 6,2 na setke.

Teraz lecieli w gory to spalil im 5.3 cos okolo.

 

Nic sie nie psuje, ogolnie auto jest genialne. Wielkie w srodku, duzo miejsca, zero problemu z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

themoon, z tego co wiem to bolączka scenioli jest problem z tylną belka.Ponoć wada fabryczna do której sie Renault nie chce przyznać.Kolega miał Scenika na pełnym wypasie i walczył z nimi w Głogowie ok.roku.Jakby co to pisz do mnie na pw.Mój znajomy jest byłym szefem Aso i zawsze może coś poradzić.Jakbyś chciał coś załatwić w Renault Głogów też się odezwij,chetnie pomogę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708,możesz być pewien, że się odezwę. W takim razie dziś kieruję swoje kroki do salonu po katalog. Wielkie dzięki za rady.

VTI01, dla mnie auto ma być przede wszystkim ładne i wygodne w środku, a jak z zewnątrz wygląda, to drugorzędna sprawa, chociaż nie powiem, że obojętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!