Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana kół z 205/65/ r15 na 205/55 r16


freezer7337

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

1. Aktualnie w megi mam stalowe felgi z oponami 205/65/R15. Z tego co widzę jest to dość nietypowy rozmiar - przeglądając przypięty temat w tym dziale, takiej opony w ogóle nie ma w standardzie. Niestety na słupkach nie mam naklejki z tabelą rozmiarów. Czy może być tak, że aktualne koło jest niedostosowane do standardów producenta czy jednak są jakieś odmiany meganki HB, które mają właśnie taką rozmiarówkę?

2. Dodatkowo chciałbym w najbliższym czasie zmienić felgę na 16' i dobrać do niej oponę. Kalkulator wymiarów pokazuje mi, że jeśli aktualna opona (205/65/ r15) jest wzorcowa to zwiększając felgę na 16' powinienem szukać opon 205/60. Czy ktoś miał podobną sytuację i zmienił jednak opony na te popularniejsze 205/55? Nie ukrywam, że taka zmiana ma ekonomiczne zalety. Cenówka np. Dunlopa SP w rozmiarze 205/60/ r16 to 520zł na jednym ze znanych portali. Ta sama opona w rozmiarze 205/55 r16 to cena 340zł. 180zł na jednym kapciu to spora różnica. Kwestia czy technicznie jest to możliwe i nie będzie z tego problemów innych niż przekłamany licznik? 

Zrzut ekranu 2022-11-26 225116.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, freezer7337 napisał:

Cześć,

1. Aktualnie w megi mam stalowe felgi z oponami 205/65/R15.

Nigdy nie widziałem takiego rozmiaru w MIII. W homologacji do mojej jest 195/65/15 ;ub 205/50/17. Wymiar 205/55/16 mieści się pomiędzy tymi wymiarami jeśli chodzi o średnicę także spokojnie możesz go wrzucić. Gdybym miał wybór, a kupiłem auto na 17 wolałbym te 195/65/15. Jakoś przedkładam komfort nad wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, freezer7337 napisał:

Aktualnie w megi mam stalowe felgi z oponami 205/65/R15. Z tego co widzę jest to dość nietypowy rozmiar - przeglądając przypięty temat w tym dziale, takiej opony w ogóle nie ma w standardzie.

Faktycznie bardzo nietypowy, niemniej moduł ABS ma taki rozmiar opon w jednej z konfiguracji dla prędkościomierza. Oznaczenie modelu L38 / B32 chociaż nic mi to nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając na jakichś stronkach po VIN mam info, że jest to Fluence-Mégane Generation B301. Nie wiem czemu jest takie oznaczenie, ale we Fluence z tego co widziałem są właśnie:

205/65R15, 205/60R16, 205/55R17. Fluence to niby Megane w sedanie, ale jak widać są różnice. Im więcej szukam tym coraz bardziej dziwniejsza ta Megi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!