Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fatalne Paliwo !!! Orlen do sądu ?


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

sądzę że jednak kolega Cristoph miał na myśli wracanie na polskim paliwie do Niemiec, przy tej samej drodze. już nie raz się spotkałem z opinia ze przy zatankowaniu pełnego baku paliwa w Niemczech ktos przy tej samej trasie podobnych autostradowych warunkach jest w stanie zrobic nawet kilkaset km wiecej.. wiec cos w tym jest.

 

Ja generalnie odkąd mam megi Diesla tankuje głównie na shell- Ostatnio ojciec mi zalał auto na BLISKA w Inowrocławiu i tez sie nic nie dzieje. Salon Renault w Bydg jest obok malej stacji BLISKA i tam ciągle auta tankują. mówią ze od wielu lat nic z żadnym dieselem ani benzyniakiem nic się nie działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie raz się spotkałem z opinia ze przy zatankowaniu pełnego baku paliwa w Niemczech ktos przy tej samej trasie podobnych autostradowych warunkach jest w stanie zrobic nawet kilkaset km wiecej.. wiec cos w tym jest
bajki,to tylko subiektywne odczucia.

Co tydzień jeżdzę do Austrii i z powrotem już ładnych pare lat.W tym czasie miałem juz kilka autek i jakoś nie zauważyłem,żeby w drodze do Polski mniej mi auto spalało.No chyba,że austriacy mają takiej samej kiepskiej jakości paliwo jak w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo gadacie na ten ORLEN nie jest tak źle przecież tragedii nie ma a gorsze paliwo było z powodu dodatków EKO, które wg. norm UE muszą być dodawane.

 

Ja śmigam i nie zawiodło mnie nigdy, w mojej okolicy jest tak że z bazy ORLENU zasilają się takie stacje jak BP czy SHELL czy Statoil tylko ich cysterny śmigają.

I nie mówcie że łgam bo znam kilku kierowców którzy jeżdżą i wiedzą co i jak. Nie róbcie już takich z nich złodziei i partaczy.

 

[ Dodano: 2010-05-20, 22:37 ]

paliwie to srednia spalania przy predkosci ok.140-160 km/hwychodzi ok. 7,4-7,6 l/100 jednak kiedy wracam na polskiej 95 czy nawet 98 okt. srednia przy podobnej predkosci wzrasta nawet do 8.2-8,4 l/100km. Co do przyspieszania pojazdu szczegolnych roznic nie zauwazam no ale te zwiekrzone zuzycie swiadczy jednak o slabszej jakosci polskiego paliwa.
Albo drogi i ruch uliczny światła tutaj nie ma co porównywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja ze względu na cenę, tankuję diesla na Neste. Podejrzewałam, że cena jest niższa ponieważ stacja jest bezobsługowa. Jeździ mi się na niej dobrze. Z przyjemnością dowiem się jakie są Wasze opinie na temat tego oleju. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

późno dołączam, ale sprostowanie, bo nie lubię uogólnień :-)

Zaskocze was mówiąc że Shell bierze paliwo z Orlenu :-) mniejsze koszty logistyczne i transportowe.

Zaskoczę Cię - zależy od regionu.

W trójmieście __wszystkie__ stacje typu Statoil, Shell, Neste, BP biorą podstawowe paliwa z Lotosu. Informacja od bliskiego kolegi. Pracownika Lotosu.

Jedynie paliwa premium są brane z innych źródeł, np. wg moich informacji BP - przynajmniej w 3city - Ultimate ciągnie z Anglii (ale swojej głowy za to nie dam :P )

Skąd biorą paliwa stacje marketowe kolega mój nie wie i jak twierdzi - woli nie wiedzieć :P

ZASTRZEŻENIE:

Powyższe dotyczy mojego regionu. Jak i czy rzutuje to na stacje Lotosu w innych częściach kraju nie wiem i proszę traktować przedstawione powyżej opinie czujnie :P

 

P.S.

Najlepsza wg zeszłorocznej kontroli Lotosu stacja w 3city biorąca paliwa z Lotosu to Neste na przeciwko Lotosu :-)

P.P.S.

Jak ktoś zimą tankuje ropę na Lotosie to dostałem wskazówkę, żeby zalewać jednak premium, bo ta zwykła "teoretycznie" jest zimowa i "prawdopodobnie" spełnia normy wytrącania parafiny :-)

Z letnią i przejściową problemów nie ma, o ile wiem po swoim autku :-)

P.P.P.S.

Ja tankuję na BP, zazwyczaj zwykłego diesla (czyli "BP" :P ) na jednej stacji od ponad roku. Jak na razie, odpukać, bez problemów. Stacja w dobrym miejscu, praktycznie cały czas duży ruch, więc żyję nadzieją, że zarabiają na obrocie, nie tylko z poprawiania paliwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz chyba patrzeć na szyld, żeby lokalizację opisać? :-)

A żeby mendą nie być, a samemu nie dopełniać to dodam tylko, że opisywana i używana przeze mnie stacja BP mieści się w Gdańsku na Rakoczego (jakby kto potrzebował sprawdzonego miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlen wprowadził coś takiego jak : Bioesetr (http://www.e-biopaliwa.pl/|) czyli tańczy ON z oleju rzepakowym dowolnie mieszalny z zwykłem ON lecz niestety jest to zabójcze dla Common Rail

 

http://www.e-biopaliwa.pl/bioester/co_to_jest_bioester.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję tylko na orlenie i tylko vervę. Całkiem możliwe, że bez sensu, ale przy tej cenie paliwa 20gr w tę czy w drugą stronę, to dla mnie żadna różnica. Póki co jest cisza i spokój.

 

Widziałam parę razy co się dzieje z samochodem po tankowaniu na stacjach typu Auchan, czy PKS - dziękuję, postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawostka*

Słuchajcie, siostra pracuje na Shellu i potwierdza, że zaopatrują się paliwem z Orlenu.

Kwestia zaopatrzenia paliw premium nie jest mi znana ( po prostu nie wiedziała- ale wypyta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa premium bełtają w drodze z Orlenu do stacji paliw w cysternie dodając uszlachetniaczy. Ewentualnie jeśłi mają w regionie bazę to w bazie paliw.

A tak swoją drogą chyba nie liczyłeś, że sami importują paliwo?

BP i STATOIL też u nich kupują. W to miejsce ORLEN do swoich stacji w niemczech kupuje paliwo z rafinerii BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!