Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fatalne Paliwo !!! Orlen do sądu ?


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

na podstawie ceny w regionie można wysnuć wnioski co do jakości paliw!

jesli wszystkie paliwa/paliwa premium w regionie kosztuja mniej wiecej tyle samo a jedna stacja u "przysłowiowego Krzaka" ma cene o 15-20gr/l niższa to znaczy ze cos jest nie tak. dlaczego? dlatego ze facet chce sie pozbyc duzej ilosci on w krótkim terminie. kazdy kto zauwazy taka niska cene zatankuje obojetnie czy ma bak prawie pusty czy pelny. marketing taka promocja. wiekszosci pewnie odpali samochodzik a nielicznym moze nie.

analogicznie odwrotna sytuacja jesli ktos winduje cene i odstaje od sredniej dosc wyraznie wtedy na ciaga naiwniakow myslacych ze drozsze paliwo jest lepsze. dlatego wskazane jest zeby robic rekonesans cen paliw.

INFORMUJE też ze od 1 października na stacjach powinien znajdować sie juz olej i benzyna przejsciowa! co do klasy benzyny nie ma sie co martwic. gorzej z on gdzie paliwo posiada juz niższa temp blokady zimnego filtra -10 (mniej zeluje mniej parafiny sie wytraca). mozna korzystac z okazji wyprzedazy diesla letniego. jednak tylko wtedy gdy temperatura na zewnatrz nie spada ponizej 0 stopni. oczywiscie stosowac dodatki do zwyklych diesli ze wzgledu na estry (wiecej zanieczyszczen, wiecej wody, wieksza lepkosc, mniejsze cetany, wieksza smarnosc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! ja zatankowalem on w zeszlym tygodniu na stacji przy geant, stacja nazywa sie 123 Statoil, stad tez skusilem sie, dodac trzeba ze cena byla atrakcyjna, zatankowalem oczywisce do pelna i strasznie zaluje bo samochod strasznie sie muli, jakby nie mial powera, wczesniej tankowalem na neste i bylo super, jak spale reszte paliwa (zostalo mi pol zbiornika) to z pewnoscia nigdy juz tam nie wroce, ma nadzieje ze wtryskiwacze wytrzymaja ten jednorazowy blad :roll: czesc moich znajomych chwali on ze stacji auchau (dokladnie z auchau piaseczano) czy ktos z forumowiczow moze potwierdzic, a moze ktos tam tankuje i podzieli sie swoja opinia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście leję na BP i tylko Altimate ON i jest super,autko mniej kopci i wydaje mi się ,że również mniej spala -ale to jeszcze dokładnie sprawdzę . Tankowałem na Bliskiej ale popsuli jakość paliwa jakieś pół roku temu no i stracili klienta (wypalam tego jakieś 200 litrów na miesiąc + około 60 Pb) <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiller, Neste bierze paliwa z grupy lotos.

On spełnia normy PN-EN 590:2006

benzyna 95 i 98 PN-EN 228:2006

paliwo letnie od 1 maja do 15 września

przejściowe od 16 marca do 30 kwietnia i od 16 września do 15 listopada

zimowe od 16 listopada do 15 marca

 

Tomik 1970, Od poczatku roku 2008 do paliw dolewane sa biokomponenty:)

dlatego paliwko troszke sie psuje. ciut wiecej pala i sa troszke bardziej mułowate ale w zamian za to mniejsza emisja gazow cieplarnianych i szkodliwosc dla srodowiska.

 

do 2020 roku ilosc biokomponentow w paliwach moze wzrosnac do 10% z obecnych 5% (2010 do 5,75%).

wiec pozostana tylko paliwa premium dla nowszych silnikow.rolnicy beda sie cieszyc bo biododatki sa produkowane glownie z rzepaku lub odpadow np ziemniaczanych.

 

[ Dodano: 2008-09-20, 14:25 ]

jest jednak nadzieja ze niedlugo paliwa na duza skale beda otrzymywane w prcesie zagazowania biomas itd. tzw fischera-tropscha. produkty technologi GTL spelaniaja wysoko normy jakosciowe. nie zawieraja siarki wody zanieczyszczen, za to np diesel powstaly w tej technologii ma od 70-90 cetanow! wasze dieselki beda latac na takim paliwku. obecnie tylko shell v power diesel zawiera 2-3% diesla z technologiii GTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, dawno mnie tu nie było <ok>

W kazdym bądż razie przynosze nowe informcje.

Mianowicie od roku 2009 wszystkie paliwa na stacjach maja byc niskosiarkowe wg polskiej norm (siarka<10ppm).

Ostatnio tez przerzuciłem sie z shell'a na verve i mogę powiedziec co zaobserwowałem.

Na vervie srednie spalanie spadlo mi o ok 0,6-0,7l/100 w stosunku do shell'a extra diesel.

Pragę tez zaznaczyc ze na v-power autko paliło mi ok 0,7l/100 więcej niz na zwyklym dieslu extra...???!!! Paliw z lotosu i bp jescze nie stosowalem ale gdy tylko zaleje i zrobię jaies 1000km(kilka razy) dam znac.

A i test vervy zrobiony na całym baku paliwa (2x). zaskoczyło mnie to że na 1 baku vervy zrobiłem >1000km wczesniej na baku udawalo mi sie zrobic max 900km.

Czy ktoś z was ma podobne doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Co do wtrysków,wykładowca na polibudzie opowiadał mi że zabójcze działanie na wtryski ma kwas solny (HCl) w ON.Więc pytam gdzie w ropie kwas?Kwas solny służy sprzedawcom do odbarwiania oleju opałowego...I pokazywał zdjątka takich wtrysków piezokwarcowych w Mercedesie-potopione dysze itp.tak to niestety wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!