Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fatalne Paliwo !!! Orlen do sądu ?


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jaskinia, a czym się różnią tzw sieciowe stacje od prywatnych? Przecież większość tzw sieciówek to franszyza/ajencja czyli prywatna stacja pod logo dużego koncernu. Od koncernu weźmie tylko tyle paliwa ile musi a resztę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywanie samochodu z silnikiem benzynowym do dizla <ok> to słaby przyklad ponieważ spalanie w tych jednostkach napędowych jest na zupełnie innym poziomie.

 

Ja nie porównuję tu spalania benzyny do diesla, tylko różnice w spalaniu w zależności od warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zwracam honory. W takim wypadku podpisuję się pod tym obiema rękami.

 

[ Dodano: 2010-09-15, 11:11 ]

Sorki ze tak nie do końca w temacie. Ale czy dodajecie do paliwa jakieś środki do czyszczenia układu paliwowego a w szczególności wtryskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarówno diesla jak i benzynkę i nigdy nie lałem nic takiego.

Diesla raz na miesiąc biorę gdzieś na traskę i tak z 15km w jedną i w drugą do oporu przedmucham i na razie wszystko ok chodzi.

Benzynkę przedmu[ciach]ę przed każdym tankowaniem jak się rezerwa zaświeci.

I także problemów nie mam żadnych.

Ważne wg mnie żeby lać na sprawdzonych stacjach, raz na kilka tankowań nalać sobie jakiejś vervy czy czegoś takiego żeby autko sobie na lepszym paliwie popracowało.

I mając diesla omijać koniecznie jakieś lewe paliwko bo różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab, nie no co Ty?Ja tez jak tankuję w Polsce i jade do Austri to jakoś mi tak dziwnie silnik chodzi i dużo pali (ON Verva).Jak wracam w piątek i natankuję w A paliwa obojętnie gdzie (Shell,BP itd) ale nigdy do pełna...zawsze mi z 10 litrów przybędzie,silnik pracuje aksamitnie a osiągi...przynajmniej 20 koników więcej....

A TAK NA POWAŻNIE... tankując w Polsce paliwa klasy premium i zagranicą normalnego diesla nie widzę żadnej różnicy w spalaniu,pracy silnika i osiągach.Rocznie latam 70/80tkm.tak,że mam porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem akurat o porównaniu zwykłych paliw tyle, że na różnych stacjach. Zwłaszcza dotyczyło to stacji w naszym rejonie i doświadczeń (o dziwo zbliżonych) wielu kierowców. Nie neguję oczywiście Twoich doświadczeń. My po prostu zauważamy to co zauważamy korzystając z takiego paliwa jakie mamy dostępne na stacjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab, mi sie wydaje,że to wszystki odczucia tylko subiektywne.Ktos coś napisał a inni się tym zasugerowali i tak powstaje mit o lepszych osiągach po zatankowaniu paliwa z shella.To tak jak z VW.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak pozatym to mam pytanie, na którym orlenie tankowałeś...
przecież u nas jest jeden orlen. tylko raz na nim zatankowałem daaawno temu. jakoś nie widzę tam kolejek do tankowania. kiedyś zepsuł sobie opinię i teraz pokutuje za to

 

kolego ravil coś cię siostra oszukuje, albo mają wałek na stacji - orlen NIGDY nie tankował Shella.

na śląsku ORLEN zapatruje się w paliwo ze swojej bazy w Boronowie, a Shell, BP biorą z Radzionkowa. oprócz awarii nie ma opcji, by ORLEN zrzucał na Shellu paliwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Megi II kombi 1.5 dCI 86KM

auto kupione od żabojada. na liczniku 150 000 . przebieg od zerowania licznika ca. 20 ooo km spalanie 5.4 ON - z licznika

wymieniłem wszystkie filty ON verwa spalanie 5,4

..................?

czyszczenie hamulców tył ( rozebranie , szczotka druciana ostro, smar grafitowy ) + wymiana tarcz i klocków przód ) trasa Lublin - Szczawnica = tam coś ok. 100 km + powrót do domu - wyszło średnio 4,3 . Prędkość = to co ustawa przewiduje + 15-20 km więcej.

Obroty motroka ca. 2300-2700.

tak trzymać

 

pozdrawiam

 

PS. hamulec tył w megi II to bolączka. To trzeba pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie. Wyjeździłem całą verwe która była w zbiorniku zatankowałem na shellu vpower na max i spalanie w mieście jak miałem 6,4 to nagle spadło do 5,4 / 5,5. Różnica znaczna. Oczywistym jest teraz fakt że orlen ma marne paliwa. Jeżeli klient płaci za dobre paliwo tyle kasy a spalanie tylko większe to traci na tym również środowisko. Jeżeli na shellu nic się nie popsuje to na orlen raczej już na pewno nie wrócę. nam tam dużo punktów które wykorzystam i oddam im karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a jeszcze wracając do orlenu to miałem 2 nieciekawe historie z tą stacją. Wracałem z krakowa, dokładnie z węgrzec i oczywiście trzeba było trochę dolać. To myk na orlen, nalałem za 150zł ujechałem może z 4km i padła turbina w vectrze c 2.2 dti. No nic powrót na lawecie. Niedawno, jakieś 2 tygodnie temu jechałem z mamą astrą f 1.4 brakowało paliwa i myk na orlen. Wyjechała ze stacji ujechała max 400m i padła pompa paliwa. Dla mnie pechowa ta stacja jest strasznie.

A do tej pory tankuję na shellu PB95 i wszystko jest gitarowo. I zauważyłem że odkąd tankuję na shellu to jest tu znacznie taniej niż na orlenie, aktualnie leję za 4.61zł. Orlen u mnie ma cenę 4,75zł :)

 

PS: Oczywiście nie mówię iż te rzeczy padły przez paliwo tylko podaję taką dziwną zależność :):)

 

Nazwy miejscowości i własne wypada pisać z WIELKIEJ litery :!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!