Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fatalne Paliwo !!! Orlen do sądu ?


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Co do stacji to trzeba mieć je sprawdzone. Zazwyczaj prywatne stacje biorą paliwo od różnych odbiorców, i nieważne jakim znakiem się oznaczają. NIe ma różnicy czy to benzyna, gaz czy ropa. jak właściciel dba o jakość to wszystko jest ok.

w moich okolicach jest statoil wcześniej był preem właściciel został ten sam i nawyki niestety te same. przy tankowaniu w zime na pobliską górkę wjedzie się ze sporymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! a więc ze swoich spostrzeżeń mogę Wam powiedzieć że ojca passata tankujemy tylko na shellu vpower GTL i średnie spalanie z ok 3000 km to 5.9, ostatnio trasa prawie 1200 km na jednym baku 4 osoby+ trochę bagażu. Swoją megi tankuję różnie ale najlepiej wspominam neste spokojnie na baku pod 1000 km robiłem, niestety najgorzej orlen zatankowany w Kole po prostu męczarnia na trasie auto przestało jechać no ale wyjeździłem w ciągu dnia o paliwo:D u siebie w mieście raczej nie tankuję na orlenie, raczej statoil, shell Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał do poczytania dla tankujących tylko i wyłącznie na shellu, bp itd <ok>

http://www.riv.pl/grupa-lotos-dostarczy-pa...polska-w-2009-r

http://www.riv.pl/pkn-orlen-ma-umowy-na-do...ntrum-na-2009-r

I mały cytat o przeszłości:

"W 2007 roku Lotos realizował dostawy paliw płynnych na łączną kwotę ok. 5,5 mld zł. Olej napędowy oraz benzyny z gdańskiej rafinerii trafiły m.in. do sieci stacji Statoil, Neste, BP, Shell oraz JET."

"W ostatnich dniach 2007 r. PKN Orlen podpisał podobne roczne kontrakty na dostawy paliw w 2008 roku. Szacunkowa wartość kontraktu z Shell Polska wyniosła 4,1 mld zł netto, natomiast wartość kontraktów z BP Polska - 4,6 mld zł netto."

Poza tym sam jestem z Gdańska i widzę jak z Lotosu wyjeżdżają cysterny BP, Shella, Łukoilu, Neste itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu na stacji Orlen w Płocku zatankowałem do samochodu służbowego 58l ON Verva. Problem jest tylko jeden : samochód ma zbiornik o pojemności 55l i miałem jeszcze paliwo na jakieś 80 km wg. wskazań komputera. Nawet jak tankowałem z zaawansowaną rezerwą np. na BP to nigdy nie weszło więcej niż 56l, a na tym Orlenie 1 litr musiał mieć 0,9l <ok> Kradną w biały dzień i to w mieście, które jest siedzibą koncernu, wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradną w biały dzień i to w mieście, które jest siedzibą koncernu, wstyd.

Wstyd i to jaki :-/ W Płocku mamy jedno z najdroższych paliw w Polsce. Możesz napisać na której stacji wlewałeś?

P.S. Siedziba jest w Płocku, ale zarząd już chyba w Warszawie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z racji że za jakieś półtora miesiąca stanę się właścicielem swojego pierwszego dieselka czytam trochę z zaniepokojeniem ten wątek. Dexterpl wspomniał o dodatkach do paliwka. Czy ktoś z Was je stosuje? Czy do nowiutkiego samochodu należy je lać czy raczej omijać szerokim łukiem. Mam nadzieje że moje pytanie nie jest za bardzo OT

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macv6, też miałem takie odczucia jak zalałem v-powera auto ciche ładnie przyspieszało ach gdyby nie ta cena to cały czas bym ją zalewał:idea: jutro zatankuje na lotosie brata astrę i jeśli będzie u niego jechać dobrze to spróbuje u siebie (dodam że astra brata to mega wolny samochód jeśli chodzi o rozpędzanie więc gorsze paliwo pewnie by spowodowało że w ogóle przestał by jechać <ok> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Orlen Orlenowi nie równy i to nawet w tym samym mieście. Mam 2-3 stacje u siebie na których tylko zalewam, rzadko zdarza się że nawet u nich trafi się gorszy shit. Bo potrafią obroty spaść.

2. Ja od dłuższego czasu leje gaz i Verve tylko na Orlenie (najlepsze spalanie w porównaniu z kilkoma innymi stacjami). Nie zaobserwowałem jakiś ubytków na silniku.

3. Na marketowych stacjach przestałem lać dosyć szybko jak miałem poprzednie autko-dla mnie to jeden wielki SHIT

4. Kiedyś miałem zaufanie i zalewałem tylko na NESTE ale niestety gazu nie mają :-/

5. Co do walki z koncernem to jak ktoś napisał wcześniej w starciu z nimi jesteś robakiem, którego zdepczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tankuję na Shellu ostatnio ciągle - i jest OK. Między V-power, V-power racing a też zwykłą 95 nie odczuwam różnicy w pracy silnika, więc tankuję 95 <ok>

Wcześniej zalewałem na Orlenie dość długo, zawsze zwykłą 95, i nie było żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mieszkam w Niemczech wiec tankuje glownie na ARAL lub ESSO (blisko domu)i to nie z powodu lepszej czy gorszej jakosci benzyny (super 95 okt.) bo nigdy sie nad ta jakoscia nie zastanawialem bo wydaje mi sie ze jakichs roznic to chyba nie ma ale jak jade do Pl. tankje na ORLEN bo boje sie "dziwnych stacji"prawda jest taka ze jak jade do Pl. na tutejszym paliwie to srednia spalania przy predkosci ok.140-160 km/hwychodzi ok. 7,4-7,6 l/100 jednak kiedy wracam na polskiej 95 czy nawet 98 okt. srednia przy podobnej predkosci wzrasta nawet do 8.2-8,4 l/100km. Co do przyspieszania pojazdu szczegolnych roznic nie zauwazam no ale te zwiekrzone zuzycie swiadczy jednak o slabszej jakosci polskiego paliwa.

Mowiac "dziwnych stacji" mam na mysli przypadkowe stacje nie mowie tu o rasowych stacjach typu Statoil, Schell czy Lotos ....itp. Tu nie przypominam sobie czy lalem czy nie a Orlen mam zawsze jakos tak po lub przy drodze.

Pozdrawiam.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

srednia spalania przy predkosci ok.140-160 km/hwychodzi ok. 7,4-7,6 l/100 jednak kiedy wracam na polskiej 95 czy nawet 98 okt. srednia przy podobnej predkosci wzrasta nawet do 8.2-8,4 l/100km. Co do przyspieszania pojazdu szczegolnych roznic nie zauwazam no ale te zwiekrzone zuzycie swiadczy jednak o slabszej jakosci polskiego paliwa.

 

A może ma tutaj wpływ dużo gorsza jakość dróg w Polsce? W Niemczech wpadasz na autostradę i prędkość 140-160 km/h możesz utrzymywać przez długi okres czasu, u nas są częste zwalniania/przyspieszania?

 

[ Dodano: 2009-10-15, 22:48 ]

A co myślicie o jakości paliw na innych stacjach, np. Lotos czy Lukoil(dawny Jet) ? W mojej wiosce Lukoil ma najniższe ceny ropy.

 

Z w miarę dobrego źródła wiem, że JET częściowo odkupywał ON i Pb95 z rezerw paliwowych- stąd mieli tak dobre ceny. Nie wiem, do jakiego stopnia paliwo ulega starzeniu, ale skoro regularnie wymieniają rezerwy, to chyba coś się z nim dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!