Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem w dci 1.9


Gość quake_cos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

zrób po kolei:

podładuj akumulator oraz przeczyść wszystkie przekaźniki i bezpieczniki w czarnej skrzyneczce skorzystałem ze zdjęcia owsikka /niektóre maja niezły syf na stykach także trzeba i przeciągnąć szczotką drucianą/, dodatkowo polecam preparat do czyszczenia styków elektrycznych. Zrobiłem te wszystkie rzeczy na jesień i do teraz mam spokój. U mnie gasły kontrolka świec żarowych ale zimny silnik odpalał po 3 czy 6 razie. Im dalej tym gorzej, a po opisanych wyżej czynnościach jak ręka odjął :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość quake_cos

Wiec to były przekaźniki, przeczyszczenie styków pomogło na pół roku, teraz kupiłem całkiem nowe przekaźniki ale nie w renault a w elkektronicznym ( nie kosztowały po 50zł a jedynie 4-6zł) i zobaczymy na ile starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam scenica phI a dokładnie megane scenic 1,9 td z 97 r i ostatnio mój problem z odpaleniem auta był taki, postawiłem auto pod sklepem i po około 30minutach powróciłem do niego i już nie odpalił... Kolejny problem po ściągnięciu auta zaczęło się szukanie usterki. Chciałem sprawdzić czy świece dostają napięci podczas grzani okazało się, że nie. Podejrzenie padło na przekaźnik świec żarowych. Napięcie do niego dochodziło lecz dalej już nie, po przekręceniu stacyjki na grzanie okazało się, że napięcie znika z przyjścia na przekaźnik. Dobrałem się do czarnej puszki z lewej strony auta. Po rozebraniu obudowy zauważyłem, że wszystkie styki na bezpiecznikach i ich stopki są zaśniedziałe (1). Druga rzecz jaka przykuła moją uwagę było to, że słabo dokręcona nakrętka (2) spowodowała wytapianie się aluminiowego stożka, który jest pod nią. Dokładne wyczyszczenie usunęło problem z odpaleniem auta. A czy ktoś może mi napisać jak zachowuje się przekaźnik w Waszych autach bo u mnie jak grzeje świece to coś w nim tak jakby strzelało... tak jakby zestyk na cewce się szybko zamykał i otwierał. Tak ma być?

post-22152-1292760137_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!