Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrząd i pompa do 1.4 eco (E7J 624 BA0T) 96r


Masta

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzyłem już trochę na ceny rozrządów i poczytałem na forum, że przy okazji również powinienem wymienić pompę wody. Ale mam kilka pytań:

1) Czy lepiej kupić oryginalny komplet i ile by kosztował? Co to w ogóle oznacza oryginalny komplet? Jakich firm są wtedy elementy?

2) Co wchodzi dokładnie w skład pełnego kompletu? Pasek+napinacz (napinacz to inaczej rolka?) + pompa, czy jeszcze coś? Czy przy wymianie pompy trzeba wlać do niej nowy płyn chłodniczy, czy jak to działa?

3) W Bydgoszczy w Auto-France podał mi facet takie ceny: rozrząd dayco 55pln, napinacz 73,50, pompa 120 - chyba w porządku? Jeszcze spytam ile by wziął mechanik jak by sam załatwiał części, no i ile robocizna...

4) Jeśli w przyszłości zdecydowałbym się na remont silnika (Megi bierze mi olej) to i tak by trzeba coś znów wymienić (sam pasek, czy też napinacz/pompę?)

5) Może warto jednak się zastanowić najpierw nad remontem silnika i wymianą przy okazji rozrządu?

6) Ile mniej więcej powinien kosztować remont silnika? Jak długo trwa remont silnika (zagazowanego od 12.2001r. :))? W jeden dzień by dał radę mechanik to zrobić? Może wiecie kto robi coś takiego w Bydgoszczy?

7) A może lepiej niż remont kupić od razu inny silnik? Ale, żeby nie było problemów z przekładką to pewnie by musiał być taki sam? Czy 1.6 8V też by dało radę w miarę łatwo wpakować?

 

Jaby mi się udało np. zmieścić remont+rozrząd+pompa w 1000-1500 PLN to może bym się zastanowił nad tym, żeby wszystko zrobić od razu i mieć spokój i względną przyjemność z jazdy do końca mojego użytkowania tego samochodu (który pewnie bym wtedy wydłużył do powiedzmy 2 latek...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 2. tak nowy płyn

Ad 3 ceny rozsądne pompa trochę przydroga poszukaj np http://autkoplus.com/ tu będzie to tańsze

Ad 4. zależy po ilu tysiącach KM się zdecydujesz ale jak wkrótce to tylko pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na podanej przez Ciebie stronce pompa tańsza (96PLN), a który z kompletnych rozrządów na stronce byście polecali? Na producentach nie znam się kompletnie...

Tyle, że wada kupna przez neta to koszty wysyłki, ale chyba by były mniejsze niż różnica w cenie... No i dochodzi czas oczekiwania pewnie 1-2dni, ale to do przełknięcia...

Dziś podjadę jeszcze do mechanika i się go spytam jakie on proponuje ceny i firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1) obecnie niewiele koncernów samochodowych wytwarza wszystkie części od podstaw. Zwykle jest tak, że pewne elementy wykonuje firma zewnętrzna, która sprzedaje części w pudełku z logo producenta samochodu i to idzie na tzw. "pierwszy montaż" i na magazyn części serwisowych. A jak na pudełku jest logo producenta części to się nazywa "zamiennik".

Ad4) j.w.

Ad5) zależy kiedy zamierzasz zrobić remont, jeżeli "na dniach" to nie, ale jeżeli za jakiś czas to

po 1 - kiedy poprzednio był wymieniany rozrząd?

po 2 - Jeżeli nie wiesz, lub 5 lat temu, lub przejechałeś co najmniej 70-80 tyś km. To ja bym zmienił.

AD6) W jeden dzień :!: :) Zapomnij. Samego rozbierania jest przynajmniej dzień.

No i podstawowe pytanie co rozumiesz pod pojęcie "remont" Bo dla mnie to wyjęcie silnika, rozebranie na najdrobniejsze części, oglądniecie i pomiar wszystkich elementów, diagnoza co trzeba wymienić i wtedy podjąć decyzję co kupić i jakie postępowanie obrać.

Zapomnij, że w 1000-1500 z wymianą rozrządu się zamkniesz, tyle mniej więcej ASO bierze za wymianę samego rozrządu z częściami.

Generalny remont silnika z częściami może nawet kosztować 5000-6000 zł i ja nie wiem czy to jest opłacalne. Lepiej chyba kupić jakiś pewny silnik z jakiegoś rozbitka.

Po za tym na przewidywane 2 lata jazdy robić takie coś się po prostu nie opłaca.

Sprzedaj ten samochód dołóż i kup inny z mocniejszym silnikiem.

Pytanie dodatkowe;

Gdzie Ci ten olej bierze? Sprawdziłeś kompresję na cylindrach? Nie masz wycieków na silniku?.

Jak odpowiesz na te pytania to może się okazać, że "remont silnika" w cale nie jest konieczny. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy był wymieniany rozrząd dowiem się jak wróci poprzedni właściciel do Polski w przyszłym tygodniu. Ale ostatnio jak rozmawiaiśmy to mówił mi, że mam wymienić na 200 kkm, no i mechanikowi dałem 2 dni temu do sprawdzenia przy okazji rozrząd i mówił, że już trochę luźny... Więc jego na 99% będę zmieniał przed ew. wymianą samochodu...

Coraz bardziej się skłaniam ku wymianie jedynie rozrządu+pompa(jeśli będzie w złym stanie po zdjęciu paska) No i coś muszę zrobić z tym moim zepsutym katem (z innego wątku) jak najtańszym kosztem). Chyba jednak przyjdzie szybciej czas na zmiane samochodu... Dołoże z 6k i będę miał jakiś wozik przynajmniej 90-100 konny i przede wszystkim nowszy... A mocniejszy silnik się przyda i to bardzo :) Jedynie boję się, że w "nowym" będzie z czasem więcej do zrobienia :) Chociaz to już bym pojechał na przegląd konkretny przed zakupem. Meganke dostałem w spadku a darowanemu koniowi (...) :P

Ale jeszcze zasięgnę opinii polecanego przez kumpla mechanika co do kata i oleju. Co do oleju to podobno wycieków nie mam, ale z tą kompresją na cylindrach to popytam... Ja to nawet nie wiem co to jest :P

Wiadomo, że nie będę robił nic w ASO - samochód 96r. - szkoda kasy.

 

Dziekuję bardzo za odpowiedzi - naprawdę są pomocne - oby też samochodzikowi to w końcu wyszło na zdrowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poprzednikom nie wierzę - chyba, że ma bardzo mocne dowody na to, że zmieniał tydzień temu :) Kupując auto, liczę się z natychmiastową wymianą paska + osprzęt a zaraz w dalszej kolejności wszystkie płyny i filtry. Tego co zrobię sam - jestem pewien w 100% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!