Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie można wykonać przyuczenia wartości TPMS


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie mogę wykonać resetu ustawień ciśnienia opon? Po upałach ciśnienie spadło, wyskoczył komunikat, ale nie mogę go zresetować żeby przyuczyć system do innego ciśnienia. Przytrzymuję jak podają w instrukcji guzik przez 3 sekundy i wskazania ciśnienia nie zaczynają migać. Wcześniej to działało. Ciśnienie w oponach prawidłowe, wskazania się pojawiają (dziwnie szybko, wcześniej trzeba było dłużej czekać), czujniki ori, mają raptem rok czasu. O co chodzi? Któryś nawalił czy moduł się zepsuł?
2 tygodnie temu miałem dłuższą trasę, i jak ciśnienie w oponach wzrosło, to po wyłączeniu samochodu na jakąś godzinę i ponownym odpaleniu błąd zniknął, ale w czasie jazdy też nie dawał się skasować. 
Klemę akumulatora odłączyłem na parę minut i też bez zmian.

Dobra, sprawa się wyjaśniła. 🙂 Wyłączałem na zimę TPMS bo nie mam drugiego zestawu czujników i jak włączałem na wiosnę z powrotem to w EcuTweaker wybrałem opcję "without reset strategy" zamiast "with reset strategy". Teraz to zmieniłem i już normalnie można włączyć tryb przyuczania. 🙂
Zostawię post dla potomnych, może ktoś popełni podobny błąd to mu się przyda. 😉

Temat do zamknięcia.🙂

Edytowane przez Mooomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm, może więc problem leży w Twoim liczniku. Może brakuje mu jakiejś funkcji do tych czujników skoro fabrycznie ich nie było. Ta funkcja przyuczania jest niezbędna. czasem trzeba zmienić ciśnienie i musi się dać to przyuczyć. Tu by Ci pewnie pomogli gdyby trzeba było zmienić oprogramowanie licznika - https://www.facebook.com/renotech.pro?fbclid=IwAR2DUiPSwzcTPSN0VuTOPM2MBaaBLbVZ4KqiddhD_DHXsgu1pFGxnHAM1jY  Masz kawałek, ale nie taki straszny.

Edytowane przez Mooomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info, chociaż nie jestem pewien czy to będzie licznik, u mnie w aucie nie było również tempomatu, licznik był ten standardowy, wymieniłem kierownicę, dodałem przycisk i uruchomiłem tempomat, no i pojawiła się myśl by wymienić licznik. Jak pomyślałem tak zrobiłem, kupiłem licznik od wyższej wersji i jak się później okazało  od ph 2. Po podłączeniu trochę sypało błędami ale po konfiguracji wszystko jest ok., poza czujnikami - jak na starym liczniku wypadały tak i w po wymianie wypadają. Zawsze pomaga odpięcie akumulatora. Raz próbowałem odpiąć tylko licznik, ale to nie przyniosło efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!