Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zabezp. antykradzieżowe / immobilizer can


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ktoś u siebie zakładał taki immobilizer i poleca lub nie? Jakiś konkretny? Są ponoć jakieś polskie, które można też telefonem rozbroić. Tu mi się włącza obawa czy tylko telefonem właściciela... Polak potrafi. Lata temu dałem radio do założenia w samochodzie dwóm typom, którzy też montowali zaawansowane zabezpieczenia - właśnie z możliwością obsługi przez tel. W czasie montażu jeden zniknął na jakieś pół h, bo niby musiał coś załatwić. Pytali czy mam ubezpieczony samochód - dziwne, nie? Dziwnym trafem po ok. 2 tyg. mój samochod zniknął spod domu. Pewnie w międzyczasie dorobili sobie kluczyk, a poza radiem wsadzili mi lokalizator gps.

Podsumowując jestem sceptyczny co do takich "udogodnień" i szemranych firm. Kombinacja klawiszy, którą można sobie samemu konfigurować to co innego. A najlepiej by było samemu sobie to założyć. Jakieś doświadczenia, podpowiedzi?

Edytowane przez Kaziuk
Edit, bo zapomniałem powiadomienie włączyć (czemu jest domyślnie wyłączone???) Ale u tak się nie udało :/ Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kaziuk napisał:

Kombinacja klawiszy, którą można sobie samemu konfigurować to co innego

Nigdy nie wiesz ile kombinacji klawiszy odblokowuje Twój immobilizer. Poza Twoją kombinacją oczywiście. Ja widzę dwa rozwiązania:

1. kupować auta które nie są popularne wśród złodziei (takie mamy :-))

2. Stosować proste własne zabezpieczenia typu odcięcie zasilania pompki paliwa przez kontaktron, ukryty wyłącznik itp. 

Edytowane przez Pepone
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

Co do niepopularnych meganek - może i nie są w czubie kradzionych aut ale także znikają. Poza tym otaczający nas dobrobyt każe podejrzewać, że coraz więcej aut będzie ginąć, a policja ma inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!