Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wadliwa pompa podciśnienia 1.33TCe


carsik

Rekomendowane odpowiedzi

W samochodach wyprodukowanych od 01.06.2019 do 02.03.2023 jest zamontowana pompa podciśnienia która może spowodować poważną awarię silnika. Od strony wałka rozrządu są dwie (z grubsza półksiężycowe) blaszki, przykręcone małą śrubeczką. Ta śrubeczka potrafi się odkręcić i wraz z blaszkami wpaść do wnętrza głowicy, pod wałek. To powoduje brak podciśnienia do wspomagania hamulców a więc konieczność wymiany pompy a także konieczność rozbiórki pokrywy zaworów w celu poszukiwania elementów, które wpadły. Tak czy inaczej wiąże się to z poważnymi kosztami. Zdecydowanie polecam demontaż pompy podciśnienia oraz dokręcenie śrubki najlepiej z jakimś Loctitem.

  • Zwycięzca 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 19:08, carsik napisał(a):

W samochodach wyprodukowanych od 01.06.2019 do 02.03.2023 jest zamontowana pompa podciśnienia która może spowodować poważną awarię silnika.

To jest jakaś  akcją serwisowa czy ogólne doświadczenia? Moja megane jest z 18. Ale mam jeszcze captura z tym silnikiem kupionego w zeszłym roku w sierpniu. Ale kiedy był wyprodukowany dokładnie to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carsik napisał(a):

Ta informacja dotyczy wszystkich modeli wyposażonych w silnik H5H.

Z tego wnioskuję że moje megane z 2018 i captur mają dokładnie ten silnik. Skąd te daty skoro mówisz że wszystkie H5H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że pierwszy post jest całkiem jasny. No to jeszcze raz. Wszystkie modele wyposażone w silnik H5H, wyprodukowane w okresie, który został opisany w pierwszym poście mogą mieć problem z pompą podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem ale zastanawiam się skąd te daty skoro to żadna akcja serwisowa a silnik H5H był produkowany od 18 roku więdz jak silnik powstał to nie było usterki a już po około pół roku problem powstał? I w zeszłym roku się problem skończył a dalej jest silnik h5h. Skąd masz takie informacje?

Edytowane przez Damian199285
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K9K jest produkowany dużo dłużej, czy cały czas jest to ten sam silnik? Data jest określona przez montaż wadliwego elementu.  Informacje są z najlepszego francuskiego źródła, samej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poskładałem silnik po poszukiwaniu części z pompy. Akurat samochód na gwarancji i 16kkm więc klienta nie boli. Ale jeśli coś się wydarzy po gwarancji to kieszeń zapiszczy.  Zdejmowanie pokrywy zaworów to duża robota, Zdejmowanie miski już tak nie boli a brakujący kawałek był na szczęście w misce. Szansa, że silnik się uszkodzi jest stosunkowo niewielka, ale jest.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!