Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania + rejestrator jazdy tył przód = obraz na dwóch urządzeniach


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Carminat TomTom LIVE. Myślałem żeby kupić do niej moduł od @cinas Moduł kamery TomTom i do tego kamerę parkowania podpiąć (tutaj już wszystko ustaliłem i to nie jest trudne, szczególnie dzięki modułowi, ekran będzie odpowiedni itd.). Jednak mam jeszcze jeden pomysł, bo i tak myślałem o rejestratorze jazdy tył/przód, np. wideo rejestrator przód/tył  , rejestrator podpiął bym do zasilania np. czymś takim albo tańszym adapter zasilania ale nie chcę trybu parkingowego włączać tylko po uruchomieniu zapłonu (wybiorę odpowiednie gniazdo bezpieczników).

Teraz mam taki pomysł żeby ta kamera tylna od rejestratora działała wtedy kiedy działa rejestrator i z nim współgrała, ale kiedy włączę bieg wsteczny żeby obraz pojawiał się też na TomTom Live poprzez zakupiony moduł. Moduł do TomTom też bym podpiął do skrzynki bezpieczników do światła wstecznego baypass bezpieczniki. Natomiast pozostaje kwestia rozdziału sygnału video na dwa urządzenia. Pomyślałem o czymś takim: Rozdzielacz Video - to też wymaga zasilania i musi być podpięte do skrzynki. Oczywiście do niego będę musiał mieć przejściówki bo ma wyjście i wejścia tylko s-video a moduł do TomTom wejście RCA. A może wystarczy tylko taki rozgałęźnik: Rozdzielacz rca ?

Nie wiem czy nie przekombinowałem i czy to zadziała, czy moduł będzie wrzucał obraz na ekran TomTom kiedy wrzucę wsteczny i skorzysta z tego rozdzielacza sygnału, a rejestrator będzie nagrywał tył tak jak i przód cały czas od momentu włączenia zapłonu do jego wyłączenia.

Ktoś ma doświadczenie? Pomysł? może da się to inaczej ugryźć.

Uprzedzając nie nie chcę oglądać obrazu z tylnej kamery na ekranie rejestratora, chcę żeby było nazwijmy to bardziej schludnie, profesjonalnie i wygodniej -  widzieć obraz na TomTom kiedy wbijam wsteczny.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.7 oraz 6 :!: - Prezes

Edytowane przez Golan_WS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!