Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa szyba tył - Megane 2 CC


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.
Problem z działaniem szyb w Megane 2 CC dopadł także mnie.
Co prawda mój problem jest niewielki, ale irytujący.

Otóż z panelu kierowcy na drzwiach wszystkie szyby działają normalnie.

Gdy jednak próbuję składać dach lub użyć funkcji otwórz/zamknij wszystkie szyby z panelu przy hamulcu ręcznym nie ma reakcji szyby tylnej prawej.

Przeczytałem wszystkie wątki na temat szyb na forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania.

1. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale nie będzie to zapewne problem ze słynnymi złączami pod fotelem kierowcy, bo wszystkie szyby działają normalnie z guzików na drzwiach.

2. Czy to musi być padnięty sterownik silnika tej felernej prawej tylnej szyby ? Czy może być coś innego ?

3. Czy padnięcie tego sterownika zostanie wykryte przez jakiś program diagnostyczny ? Nie ukrywam, że nie chce mi się tego rozbierać nadaremno.

4. Jeżeli padł sterownik to jaki ma to numer ? Bo jak widzę to sprzedawane są sterowniki 440746 ale w innych miejscach internetu jest napisane, że sterownik ten nie pasuje do CC

5 A jak padł to może naprawiać ten sterownik ? Gdzie ewentualnie ?

Tyle pytań a tak mało odpowiedz :)

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mi przestała działać jedna szyba (sedan), to rozebrałem boczek, wypiąłem wtyczkę (mogłem popsiakć kontaktem, ale nie miałem pod ręką) złożyłem i działa do dziś. 

Numery sterownika... Rozebrać boczek, spisać numery i dzięki temu nie dumać niepotrzebnie :)

(A przy okazji sprawdzisz czy pierwsza metoda dała radę, więc ograniczysz swoje koszta do poświęconego czasu)

Edytowane przez Rbt86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale w CC dostanie się do sterownika tylnej szyby nie jest takie proste.

Trzeba wyjąc tylne oparcie i kanapę, zdemontować boczek i odkleić fabryczną wykładzinę izolującą.

A i wtedy nie jestem pewien czy będzie łatwy dostęp. Tak więc "kupa" roboty.

Grzebię przy tym dalej i już wiem nieco więcej:

1 Tej usterki nie wykrywa urządzenie diagnostyczne - brak błędów

2 Ta szyba jako jedyna ma zawsze zasilanie: mogę ją opuszczać i podnosić z panelu kierowcy nawet na wyłączonym zapłonie i zamkniętym zamku centralnym. I tylko ją.

 

Więc albo coś z kabelkami albo jednak sterownik.

Odłączę jeszcze akumulator na godzinę aby wszystko zresetować. Ale pewnie to nic nie da.

Edytowane przez Bodzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Nie działa szyba tył - Megane 2 CC

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!