Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki płyn do wspomagania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość. Dodatkowo to jest mój pierwszy w życiu samochód więc również proszę o informacje łopatologiczne.

Kupiłem od pierwszego własciciela Megane Classic Air 2003r wersja 1.4 16V 75kW, przebieg 91000km

W zbiorniczku układu wspomagania poziom płynu pokazuje minimalnie stan poniżej minimum.

Pytałem poprzedniego użytkownika czy uzupełniał płyn ale mówił że nigdy tego nie robił.

Moje pytanie jakiego płynu dolać? Jak sprawdzić? Podobno nie wolno mieszać. Jaki to może byc ewentualnie koszt.

ps. trochę nie na temat ale pisząc posta na forum widzę pole temat rozpoczynające się:

[Megane I phI]

[Megane I phII]

Mój samochód to...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich dziś się zarejestrowałem.Mam taki sam problem jakim płynem uzupełnić? Proszę pomóżcie.Sprawdzałem kolor płynu mam taki herbaciany, który to jest Elf Matic czy Mobil ATF 220? W książce serwisowej samochodu znalazłem informację o tych dwóch, że fabrycznie wlany jest którys z nich.Pytanie który?

Czy rożnią się kolorem? i czy można wlać dowolny płyn o parametrach ATF 220 ?

Z tego co zdążyłem się zorientować to właśnie oznaczenie to parametr płynu tylko wychodzi na to że stosowane przez Mobil-a bo na płynach Orlenu czy Elf-a są inne

oznaczenia. Dexron czy STP mają jeszcze inne.Płyn nie był chyba nigdy uzupełniany,

nie wymienia się go a nigdzie ani w aucie ani książce przeglądów nie ma adnotacji co tam jest, nie znalazłem.Auto było serwisowane, rocznik 2001. :-/ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam.Problem dotyczy wlasnie tego ze w ukladzie wspomagania jest mleko.Przez przypadek odkrecilem korek od zbiorniczka wspomagania i zobaczylem tam biala maz.Ogolnie wspomaganko chodzi spoko.Moje pytanko to.Czy mozliwe ze jakis cymbal popierdzielil zbiorniczki i nalal np.wody do wspomagania.?Jak to teraz najlepiej oczyscic i czy po czyszczeniu i wlaniu nowego plynu bedzie wszystko ok?Mam ta meganke drugi dzien i znalazlem juz chyba z 6 zeczy do naprawy.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!