Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gotująca sie woda i wentylator....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno autko Renault Megane 1,6. Pisałem wcześniej jest mało oleju w łasciwie minimalna ilość(nie wiem czy to ma wpływ na mój problem ale pisze "a nóż") Problem jest taki , że przy dłuższej jeździe zagotowuje się woda w układzie chłodzenia mimo ze wskaźnik nie dochodzi do poziomu nawet tego ostrzegawczego (jest tuż za połową skali) a tam już sie gotuje i ucieka deczko przez korek wlewu płynu. Natomiast nie ma opcji by załączył się wentylator, on by chyba znacznie obnizl temperaturę tylko sie nie załancza. Sprawny elektrycznie jest ponieważ prz włączonej klimie działa. Jakieś pomysły?? Czujniki, przekaźniki czy jak??? A może musi być włączony nawiew chociaz na pozycję "1" bo np. klima tez działa tylko przy tej pozycji przełąznika nawiewu. Temat już był ale człowiek pisał ze nie ma czujników natomiast moja Renia ma. Więc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na walnięty termostat, jest cały czas zamknięty,

Sprawdź czy rura za termostatem w kierunku chłodnicy jest ciepła, a właściwie gorąca.

Co do niewłączającego się wentylatora to prawdopodobnie uszkodzony jest czujnik temperatury na chłodnicy.

Może też być tak że masz gdzieś przytkane kanały chłodzące lub padniętą uszczelkę pod głowicą. Zobacz czy w płynie chłodzącym nie masz plam oleju.

Klima i biegi wentylatora w tym przypadku nie ma nic wspólnego, że klima działa przy włączonym nawiewie jest normalne i tak ma być.

Proponuję wymienić płyn w chłodnicy (po kupnie warto coś takiego zrobić) sprawdzić w/w elementy (na forum znajdziesz gdzie są i jak je sprawdzić), wymienić je, wypłukać układ wodą i dopiero zalać nowym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jest, nawet myślałem ze coś może być nie ta, ale cała jest ciepła od góry do dołu calutka najdziwniejsze, ze zwirajac jej czujniczek tak jakby była za wysoka temperatura "wymuszenie zadziałanie poprzez zwarcie zestyku" nic nie dało i dalej nie kręcił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj1987 wg. mnie masz coś przypchane, nie wiem co ale coś może być nie tak z chłodnicą. Piszesz, że płyn wylewa się przez odpowietrznik w zbiorniczku, może to właśnie świadczyć o niedrożności w układzie chłodzenia.

Popatrz na schemat, albo niedrożność jest na chłodnicy, albo za nią.

Ja by się przyglądnął tym miejscom, pomoże porównanie "twardości" rur gumowych.

Jeszcze jedno, kiedy ten płyn się wylewa? Zraz po odpaleniu, czy jak się nagrzeje, a właściwie przegrzeje? I pytanie dodatkowe, czy ostatnio był wymieniany płyn w chłodnicy?

Odczytaj też dokładnie model silnika, to też będzie pomocne.

PS olej oczywiście uzupełnij jak radzi kolega powyżej

post-8-1221847738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!