Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury


FiDeK

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zrobić fotkętego który wysyła dane do komputera? Bo ja nie widzę tam drugiego czujnika. Widzę tylko ten zielony 3 pinowy.

 

Problem u mnie polega na tym, że po nocy po podpięciu do komputera mam temperaturę płynu chłodzącego ponad 100stC, a przy nagrzanym silniku, gdy czujnik temperatury na desce pokazuje ok 80stC, na komputerze jest wartość 36stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ci zwariował. ja miałem odwrotnie.ten drugi pokazywał mi przegzanie na zegarze. ten zielony jest tak od dołu a ten drugi wbity w stronę przodu tak wtyczką do kierowcy.z tyłu obudowy termostatu. ja mam trochę inny silnik ale może!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem u mnie polega na tym, że po nocy po podpięciu do komputera mam temperaturę płynu chłodzącego ponad 100stC, a przy nagrzanym silniku, gdy czujnik temperatury na desce pokazuje ok 80stC, na komputerze jest wartość 36stC.

to nie jest wina uszkodzenia czujnika tylko jego typu akurat w megane powinny być czujniki termistorowe o ujemnej charakterystyce, a ty masz włożony o charakterystyce dodatniej , przez co komputer go błędnie odczytuje na podstawie jego rezystancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No tak, ale czy jest jeszcze coś istotniejszego?

Pytam bo zdziwiła mnie pewna sprawa... otóż mój kuzynek ma megane coupe z identycznym silnikiem co w moim sceniku.

Ostatnio ubywa mu płynu chłodzącego i to znacznie.

Auto nie kopci, nie zamula się, świece normalne nie zielonkawe czy czarne... wycieków nie stwierdził.

Dał do "jakiegoś" serwisu, podpięli komputer i diagnoza: zawieszony komputer(?) czujnik ten który właśnie podaje dane dla komputera o temp. cieczy.

Coś tam poruszali, błąd wykasowali i ma pojeździć kilka dni i dalej będą patrzeć.

No dziwi mnie ta diagnoza... przecież układ chłodzenia to czysto mechaniczna sprawa.

Jest obieg, pompa, termostat i 3 czujniki.

Jestem ciekaw, czy nie chcą go naciągnąć lub nie chce im się zwalać głowicy itd.

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam naprawiam... rodz. 1.1. masz tam dokładnie opisany silnik, wraz z poszczególnymi czujnikami. Poczytaj. A potem napisz dokładnie o co chodzi lub poczytaj na forum. podobnych tematów jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Kurcze podepnę się pod wątek i spytam.Dziś okazało się co jest przyczyną cieżkiego odpalania auta.Elektyk podpiął renault scenika pod kompa i wyszło,że czujnik temp padł,świruje, temp. silnika pokazywał 118 st a na zegarach był prawie zimny(1 kreska w góre pokazywał) dlatego też pokazywała się kontrolka sinika i stop.I jak auto odpalalo to palilo tak jakby na 3 gary, bo inna była mieszanka startowa itp.

Teraz mam pytanie, w 1.9 dTI jest tylko 1 czujnik temp czy kilka , o jaki mam pytać w ASO? Diagnosta radził kupić oryginalny ale nie wiem,nie spytałem dokładnie o jaki chodzi :(

Byłem pewien ze jest jeden a doczytałem,że podobno w reanult są 2 czujniki temp. Jak to jest naprawdę.Proszę o pomoc <ok>

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!