Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik temperatury


FiDeK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Hej!, też mam problem z czujnikiem temperatury (tak mi się wydaje). Jechałem ostatnio autkiem i na desce wskazówka temperatury bardzo szybko zmieniała położenie pomiędzy 2 a 3cią kreską (kilka razy na sekundę). Zauważyłem to dwukrotnie w przeciągu kilku minut. Było wilgotno i jechałem po ulewie.

Czy może mi wariować ten czujnik od deski czy jechać do mechanika sprawdzić oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoundWave, ten górny czujnik w termostacie odpowiada za wskazania temperatury na zegarach więc sprawdź przy nim styk, poruszaj też kablami w skrzynce bezpieczników pod maską - prawdopodobnie tam brakuje styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam typowy problem z moją megi otóż przy zimnym silniku nie włącza się ssanie i silnik gaśnie.Tylko przegazowanie w momencie zapłonu załącza ssanie , silnik pracuje i jest ok.Gorzej bywa zimą kiedy musiałem nogę na gazie trzymać dłużej i wkrecać na obroty tak zimny silnik. Wyczyściłem już silnik krokowy, przepustnicę i nic. I właśnie zacząłem sprawdzanie czujników temp. okazało się że jak zapalam auto przy odłączonym czujniku temp. płynu chłodzącego (taki owalny pierwszy z góry u mnie jest brązowy) to ssanie się załącza ,jak zdejmę ten drugi czujnik (kwadratowy biały) to nie . Czujnik badałem omomierzem i na zimnym ma 6.8k om a na gorącym 280om. I MAM PYTANIE : CZY TEN CZUJNIK JEST DOBRY CZY NIE .Lub co jeszcze można sprawdzić. Kompa też resetowałem.silnik 1.6 8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już opór przy znanej ci temperaturze to sprawdź w tabelce ile powinien mieć dla danej temperatury - od razu będziesz wiedział czy czujnik działa czy nie. tabelkę znajdziesz w "Sam naprawiam". Można go tez sprawdzić przy różnych temperaturach dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawdziłem wskazania czujnika płynu chłodzącego z książką serwisową i w dolnym zakresie temperatur zaobserwowałem niezgodności więc kupiłem nowy. Niestety na włączanie ssania to nie pomogło czyli dalej szukam , może podpowie mi ktoś co jeszcze mógłbym sprawdzić.Tak myślę czy może pompa paliwa za mało podaje paliwa w pierwszej chwili rozruchu i silnik gaśnie a jak szybko dodam gazu obroty podnoszą się i zatrzymują na ok.1200 czyli załącza się ssanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!