Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komis czy osoba prywatna? Proszę o rady :)


Namati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Jestem nowa na forum, dlatego w razie ewentualnych błędów z góry przepraszam. ;)

Planuję zakup Megane. Mam na ten cel około 7 tys. Dużo czytałam na co zwracać uwagę przy zakupie, niektóre rzeczy nawet sobie zapisywałam. Wasze rady są naprawdę pomocne - odrzuciłam przy oględzinach już dwa auta. Oba z komisu. Ostatnio usłyszałam opinię, iż lepiej kupić samochód od osoby prywatnej niż w komisie. Chciałam się dowiedzieć co o tym sądzicie? Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu dokumentów? Bardzo proszę o spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam serdecznie <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując od osoby prywatnej jest większe prawdopodobieństwo że auto nie jest picowane na sprzedaż. Komisy mają w tym doświadczenie bo sprzedają dużo aut i muszą kombinować żeby mieć "nówki sztuki". Jeśli przeczytałaś na co zwracać uwagę, to możesz nawet w komisie znaleźć ciekawą ofertę, ale znowu auta komisowe przeważnie są trochę droższe niż te prywatne (komis musi z czegoś żyć). Jak kupujesz auto od właściciela to często można sprawdzić proste rzeczy czy właściciel jest palący, co wymieniał przy aucie, jeśli jest szczery to powie czy była stłuczka, co wymienić, z czym jest problem. W komisie takich rzeczy nie powiedzą bo oni "tylko" sprzedają. Co do dokumentów to posprawdzaj głównie numery nadwozia itd chociaż coraz trudniej tu o przekręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak proponuje kupno od osoby prywatnej, chociazby z racji tego, ze napewno bedzie taniej <czerwona> a co do dokumentow to jak wyzej + jesli auto ma instalacje gazowa to trzeba sprawdzic czy wbita jest w dowod, czy ma wszystkie legalizacje, atest na butle i czy butla jest jeszcze wazna...

 

na tym sie przejechalem ostatnio - ojciec kupil auto zagazowane i skonczyla sie waznosc butli - w takim przypadku "legalnie" przegladu nie dostaniesz na pojazd a butla kosztuje ok 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą butlą nie wiedziałam, dziękuję!! Jednak pomoc osób znających się na rzeczy to super sprawa ;) Na każde oglądanie autka zabieram dziadka, który pracuje jako mechanik. Tak na wszelki wypadek, bo nie czuję się pewnie w temacie aut. I dodatkowo mam telefoniczną pomoc znajomego z Policji który po podaniu przeze mnie numerów nadwozia informuje mnie czy auto nie ma nieznanej przeszłości. ;)) Staram się ustrzec przed późniejszymi problemami, chociaż wiadomo, że nie zawsze się uda....

A może jeszcze pytanie... Znalazłam autko z LPG - czy to opłacalna inwestycja? I jaki silnik odradzacie (awaryjność, może paliwożerność?)? Planuję zakup Hatchback lub Coupe, któryś ma może wyraźniejsze zalety? ;)

 

Dziękuję za zainteresowania oraz za pomoc <czerwona> ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wszelki wypadek, bo nie czuję się pewnie w temacie aut.
to jak masz taka sprawdzoną osobę to zawsze korzystaj z jej usług-nie tylko "na wszelki wypadek"
Planuję zakup Hatchback lub Coupe, któryś ma może wyraźniejsze zalety?
jak jeździsz sama to kup qpetke, jak masz/planujesz dziecko, psa, wycieczki itp to oczywiście htb,

jeżeli to Twoje pierwsze auto a do tego do 7tysięcy to domyslam sie że bedziesz raczej kupowac cos ze starszych roczników czyli z silnikiem 8v, zapewne 1,4 Tobie wytstarczy, obędzie sie przy tej konsumpcji bez LPG ;-) do tego sie domyslam że pewnie robisz (bedziesz robic) niewielkie przebiegi. a dlaczego akurat megane?? (nie to że Ci odradzam zakup żabki), ale dziewczynom w takim wieku zwykle wystarcza/pasuje starlet, 106, micra itp..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam męża, dzieci na razie nie planujemy, ale mieszka z nami dość spory piesek, który często będzie nam towarzyszył <czerwona> Autko będzie na wyjazdy do miasta (mieszkamy na obrzeżach), czasami na łono natury, po męża do pracy i ew. wakacje.Tak więc chyba lepszy będzie Hb, dziękuję ;)

Tak myślę o jakimś starszym roczniku, wiadomo ograniczają nas pieniądze a nie chcemy bawić się w raty itp. Na luzie mamy ok. 7 tys i myślę, że da się kupić za to jeżdżące autko. A, że dopiero niedawno zdałam prawko, nie chcemy porywać się na coś "wypasionego" z prostego względu - żeby nie było szkoda. Wiadomo, że pare razy zostawię zderzak na krawężniku, lusterko na krzakach.... Trzeba liczyć się ze wszystkim ;)

Czyli mam się rozglądać za 1.4? ;) A jeśli dojdzie do skutku ten z gazem to czy opłaca się?

 

P.S. Megane dlatego, że w rodzinie oboje mamy dużo francuzów i tym samym sprawdzonych mechaników, sklepy, znajomości, rabaty itp... Padło na Meganke gdyż jest śliczna i... Sama nie wiem. Miłość od pierwszego wejrzenia i moja i męża ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Meganke gdyż jest śliczna i... Sama nie wiem. Miłość od pierwszego wejrzenia i moja i męża ;-)

Tak to jest z megankami albo się je kocha od pierwszego albo się nie chciało spróbować i się nie na widzi.

Możesz też poszukać 1.6 bywają w wersji RT z klimą co dość przydatne jest <czerwona>

A i autko bezpieczne jest - niestety sprawdziłem na sobie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszę się, że bezpieczne. Lepiej dowiedzieć się na forum niż z praktyki ;-) Mi zawsze podobały się Meganki, jak byłam młodsza to marzyła mi się biała Classic ahh... to były czasy ;) A teraz będzie musiała mi starczyć wersja amputowana <czerwona> ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie w megane I wersja hb bła ładniejsza niż classic,przy dwójce sedan już sie bardziej limuzynowato prezentuje <czerwona>

Ostatnio usłyszałam opinię, iż lepiej kupić samochód od osoby prywatnej niż w komisie.

też jestem tego zdania,nie masz pojęcia co jest w stanie wymyślić pracownik komisu chcąc sprzedać auto.Będzie kłamał w tzw.żywe oczy,ma w tym praktykę.Ja ostatnio byłem w komisie i stwierdziłem,że w lagunie,którą oglądałem jest padnięte koło dwumasowe to chciał mi spuścić 300 zł i pytał się kto mi takich bzdur naopowiadał.Niby,że tak ma być ;) Nie wierze tym cwaniakom :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jak dobrze, że zapytałam! <czerwona> W takim razie szukam ogłoszeń prywatnych, postanowione... ;) mam na oku tą jedną z gazem i bardzo mi się podoba. Zadzwonię na dniach do tego Pana i umówię się na przegląd. A właśnie... ile może kosztować takie hmm.. podjechanie do warsztatu i sprawdzenie auta? Bo do tej pory jechaliśmy do warsztatu dziadka, ale teraz będzie poza miastem... Dziękuję za odpowiedzi ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o osoby prywatne to 50% to cisi handlarze,wiem bo 10 lat się tym zajmowałem,trzeba spojrzeć kiedy wydany był dowód rejestracyjny,bo jesli tydzień temu to znaczy kupił przerejestrował i sprzedaje z zarobkiem a teraz większość z nich przerejestrowuje,warto poprosić o poprzednią umowę do wglądu,zwróć uwagę na podłużnice w megankach są delikatne i przy stłuczce nawet małej odkształcają się i rozchodzą na spawach,oczywiscie odległości w szczelinach pomiędzy elemetami też warto sprawdzić,zajrzyj pod uszczelkę na wysokości deski rozdzielczej tam zawsze najtrudniej doczyścić,olej w silniku powinien być w miarę czysty i o odpowiedniej gęstości, nie wież że przydało by się wymienić olej bo byłwymieniany akurat rok temu(sprzedawało się samochód z litrem doktora w oleju) ,płyn w układzie chłodzącym czy jest bez uszczelniacza,kupują z padnięto uszczelko leją dwa uszczelniacze do ciężarowych i na kilka dni uszczelni,to tyle z mojego doświadczeniajeśli chodzi o lpg moja meganka spala 8,5pb silnik1,6 8v 80% jazdy to miasto.życzę udanego zakupu:)

 

[ Dodano: 2008-10-02, 13:37 ]

jeszcze jeśli chodzi o warsztat warto dołożyć i podjechać dalej do swojego warsztatu,na pewno nie do warsztatu gdzie ten pan go naprawiał,bo mechanik to 100% jego znajomy i wszystko będzie super,a jak coś puka to naprawa max 50/100zł a potem się okazuje że 5 razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze pytanie... Znalazłam autko z LPG - czy to opłacalna inwestycja? I jaki silnik odradzacie (awaryjność, może paliwożerność?)? Planuję zakup Hatchback lub Coupe, któryś ma może wyraźniejsze zalety? <czerwona>

 

do lpg starszej generacji zdecydowanie polecam 8V - z 16-stkami mialem ja, jak i moj ojciec troche problemow

Dla Ciebie, meza i pieska - zdecydowanie HB silnik 1,4 - 1,6 spalanie 7-9 litrow pb na lpg bedzie z 8-10 co znacznie sie oplaci (troche mniej oplacalnosci po 1stycznia kiedy gaz ma zdrozec ale dalej warto) - pod zadnym wypadkiem nie zakladaj teraz lpg na wlasna reke bo inwestycja Ci sie nie zwroci

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej ile informacji.. ;) A gdzie jest ta podłużnica? ;)

Resztę sobie zapisałam, mam już listę z którą pójdę hihi <czerwona> A czy są jakieś charakterystyczne rzeczy w Megance HB które świadczą o ew. stłuczkach? Jak np. inne światła, zderzak, może części które są tylko w HB?

Dziękuję Wam za cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charakterystyka po stluczce jakw kazdym aucie...

-zle spasowane elementy, nie zachowana linia, nierowne szparki miedzy elementami

- inne odcien lakieru

- "baranek" na progach tez jest podejzany

- "skorka pomarancza" na elementach tez brzydko pachnie malowaniem

- jesli nieumiejetnie zrobione - to pekniecia szpachli, zalamania koloru, fale na lakierze

- otworz tylna klape, podnies dywanik w bagazniku, zobacz czy nie rdzewieje tam nic, czy podloga nie wyglada na krzywa, czy wneka na kolo wyglada tak jak wygladac powinna, nic nie jest pogiete <czerwona>

 

odnosnie wnetrza i ewentualnego przebiegu auta... zwroc uwage na kierownice, drazek zmiany biegow, mieszki, material na fotelach, na boczkach drzwi - te elementy nie powinny byc wytarte czy bardziej zniszczone przy przebiegu mniejszym niz 180-200 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!