Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z kierunkowskazami- pomocy


PabloMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym uczestnikiem na forum. Moze od razu opisze problem. Pozyczylem od dziewczyny auto RM coupe 96`. No i pech chcial ze przestaly dzialac kierunkowskazy, tylna wycieraczka i wolny bieg przednich wycieraczek. Myslalem ze moje pajak pod kierownica ale okazalo sie ze z nim wszystko oki. Czy te odbiorniki maja jakas wspolna rzecz? Nie wiem juz gdzie szukac. Swiatla awaryjne dzialaja. Gdzie szukac przyczyny, pomozcie prosze...

 

Na forum piszemy polską czcionką. lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobilem na poczatku. Przypuszczam ze mogla byc tam mysza i cos przegrysc ale gdzie szukac.. Mam miernik ale za bardzo nie wiem od czego zaczac... Aha, jeszcze zanim to calkiem padlo to raz dzialalo a raz nie a teraz juz calkiem. Rzecz ktora zauwazylem: do pajaka do stykow od kierunkowskazow dochodzi 6,5 V :shock: nietypowo. A druga sprawa jest taka ze awaryjne na przekreconym kluczyku dzialaja normalnie a na wylaczonym zaplonie migaja dwa razy szybciej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) sprawdź bezpiecznik pod maską w takiej plastikowej skrzynce chyba 50A lub 60A, duży taki 3-4 x większy niż normalny.

2) Z opisu wynika, że gdzieś jest brak masy lub zwarcie, szukał bym tego z tyłu. Może wystarczy przeczyścić styki w tylnych lampach i "poprawić" masę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze byc powdem braku kierunkow a co z wycieraczka tylnia i pierwszym biegiem wycieraczki przedniej..? Wszystko to padlo naraz..

 

[ Dodano: 2008-10-06, 15:27 ]

jedyne bezpieczniki pod maska to 4 sztuki, kazdy po 7,5 A.

http://img239.imageshack.us/my.php?image=dsc00173tu9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cztery bo dwa. (dwa kolejne są zapasowe)

Wyciągnij akumulator i tam masz skrzyneczkę kolejną z bezpiecznikami właśnie tymi dużymi.

Ja podejrzewam że są jeszcze ukryte na podszybiu jakieś ale jeszcze ich nie znalazłem nigdy <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki kolo aku w pozadku..

Juz mi rece opadaja :cry:

 

[ Dodano: 2008-10-07, 13:02 ]

A czy moze to byc skrzynka bezpiecznikow, tzn uklad ktory sie tam znajduje..?

Przez przypadek zauwazylem ze jak wlacze awaryjne to wycieraczki dzialaja..

Jesli to ta puszka to czy w jakis sposob da sie ja rozebrac i naprawic..? A jesli nie to ile kosztuje powiedzmy uzywana..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!