Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

opony bieżnikowane


andrre

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie kupiłem dwie nowe oponki bieżnikowane na zime 185/65r15. Bieżnik continental st770. Czytam i czytam i mówią że nie polecają bieżnikowanych na lato. A na zimę jeśli nie przekraczam 120 km/h to beda w porządku. Acha! I NIE polecam Pilot Alpin ph2 Michelina.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile za nie dałeś ?

Nigdy nie jeździłem na bieżnikowanych i nigdy tego nie zrobię. Raz widziałem jak gościowi odkleił sie płat bieżnika i zniszczył cały błotnik, o jego strachu nie wspomnę.

W naszym zaprzyjaźnionym z forum zakładzie Dębica Frigo II 185/65 R15 jak dla nas kosztuje 210 zł z wyważeniem i dwuletnią gwarancją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimę jeśli nie przekraczam 120 km/h to beda w porządku.

Do pewnego dnia jak padnie kord stalowy i opona wystrzeli. Sam to przerabiałem. I wnioski z tego wyciągnąłem: "Nigdy więcej opon bieżnikowych do osobówki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100zł sztuka.

 

I wnioski z tego wyciągnąłem: "Nigdy więcej opon bieżnikowych do osobówki".

A jeśli można wiedzieć to ile sezonów z nich użytkowałeś oraz kiedy to było?

Edytowane przez Megan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet roku nie wytrzymały. Drutu wyszły i jedna strzeliła podczas jazdy, w drugiej także drutu wyszły ale na szczęście w porę spostrzegłem to.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja wiem, że nie wszyscy maja budżet na tyle elastyczny ale pamiętaj o jednym, na czynnikach które wpływają bezpośrednio na Twoje bezpieczeństwo NIE OSZCZĘDZAJ. Wolę nie kupić czegoś innego np: wędki, czy kołowrotka, odpuścić sobie wyprawę wędkarską, ale na oponach, sprawności technicznej, przeglądach, nigdy oszczędzać nie będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło dołożyć po 79zł do sztuki i kupić Dębice Frigo 2. Na oponeo masz po 179zł/szt. W tym roku miałem zakładać zimówki i się okazało, że jedna jest uszkodzona na stopce (pękła). I co, wymieniłem na nowe 4 sztuki. Chociaż z tych 3 można było wybrać dwie i jeździć dalej.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem tak: w 2005r przywiozłem uderzoną roczną ibizę z niemcowni na "nówkach" oponach bieżnikowanych-powiedzmy "zimowych".Ja te opony zrzuciłem-nie miałem do nich zaufania.Za to mój znajomy sie nimi zainteresował i wrzucił je do opla combo, jako że to 1.7 di to ani mocy ani prędkości.Wytrzymały mu prawie 6 lat(ok 60-80tkm) a jeżdził na nich cały rok i skończyły się w jednym sezonie jedna po drugiej.Co warto zaznaczyć nie bieżnik tylko osnowa.

Sam stwiedził że więcej by ich nie kupił: zimowe to one na pewno nie były,mimo takiego bieżnika, przy większych prędkościach auto pływało,przy wyważaniu wychodziły kosmiczne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takich opon nie kupiłem i nigdy ich nie kupię. Ja kupuję opony nowe na wyprzedarzach posezonowych tzn.jesienią letnie, wiosną zimowe. Opony w rozmiarze 195/65/15 marki goodyear czy pirelli wychodzą po ok.220 zł. Myślę, że dodatkowe tłumaczenie jest zbędne. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan92 pamiętaj chytry traci dwa razy. I sam się o tym przekonałem na oponach i sondzie lambda. Kupiłem zamiennik i lipa. Wytrzymał miesiąc, drugi 4 miesiące. Skończyło się na kupnie oryginału i mam spokój.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszą koledzy wyżej, lepiej się spiąć i kupić normalne opony zimowe, niekoniecznie marki premium niż na bieżnikach jeździć. Są w aucie inne rzeczy nie wpływające na bezpieczeństwo, na których można zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan92 pamiętaj chytry traci dwa razy.

"Polak mądry po szkodzie" Ale jak wcześniej napisałem nie mam jak na razie funduszy na nówki a zarazem jest sezon na zimówki więc cena wzrasta nawet o 20%. Założe 'nalewki' (używane będą w pogotowiu) i zobaczę sam. Dopiero się uczę życia, ale fakt czasami trzeba słuchać starszych :D Będę pisał jak się sprawują te nalewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!