Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Licznik scenic 1ph 2 jak odróznić tenz kompu


chrzan49

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy stanąłem przed ścianą niewiedzy.Pragnę wymienić licznik na taki ,który posiada komputer zużycia paliwa. Przeczytałem wszelkie możliwe posty i dalej nic nie wiem.

Pytanie brzmi: jak odróżnić skomputeryzowany od "niemającego" .Na pewno po kodzie (numerze). W tej sprawie byłem w ASO w Zgierzu i kiszka.Firma nie wie. Kontakt z Renault Polska z działem szumnie zatytułowanym:Serwis ,zakończył się niepotrzebna korespondencją z kilkoma przemiłymi paniami usiłującymi za wszelka cenę zepchnąć mnie do serwisu gdzie jakoby założą mi chętnie,szybko i fachowo taki ukochany liczniczek za odpowiednie pieniądze ! I to baaardzo niewielkie.

Uprzejmie podziękowałem za tzw dobre rady i do Was jak w dym.

Przy kierownicy posiadam przycisk uruchamiający komputer ale moja wersja była fabrycznie bez komputera.Na oko nie da się liczników odróżnić.Mój ma 2 wtyczki .

 

Dziękuje za pomoc i proszę o konkretne informacje( a nie dywagacje,że kuzyn Antka to ma wypas BMW i czego on tam nie ma) ,które przydadzą się wszystkim zainteresowanym bez komputera a tych zapewne będzie sporo.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko nie rozróżnisz, podobno można pod słońce ustawić pod odpowiednim kontem- powinno się zobaczyć "ikonki"- nie potwierdzę, nie testowałem

 

Jeżeli nie masz na manetce 3 kropeczek (przycisk od kompa) to nie masz przycisku- musisz doprowadzić kabelek i zrobić przycisk samemu <ok>

 

po numerze też może być ciężko rozpoznać- ja sprawdzałem liczniki w dialogysie i w większości mówi że licznik jest bez kompa - nawet jak kompa ma (sprawdziłem licznik kumpla z kompem wg dialogys nie ma kompa)

 

Wszelkie kontakty z renault nie mają sensu- nie wiedzą, nie można etc...

 

a jak chcesz dzwonić po aukcjach to ludzie nie wiedzą co sprzedają :evil: :evil: debilizm po prostu. proponuje szukać na szrotach albo za granicą, ja już szukam prawie 3 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stokrotne dzięki.To się nazywa dobra informacja. Jak znajdziesz daj znać proszę a ja bede myslał o Tobie.Może mi się poszczęści.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-10-11, 11:32 ]

No i Moderator pousuwał nam posty.Wielki Brat (no comment).

Ten też usunie zapewne.I jak tu prowadzić merytoryczna dyskusję?Samobójcy i potencjalni mordercy chwalą się łamaniem wszelkich przepisów a biedny" Żuczek " nie ma sie gdzie wypłakać!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Sergiu, no i jak przeliczasz mile i galony na km i litry?.Sprawdź czy masz wszystkie funkcje! Np.kontrolke rezerwy etc.

Ja anglika kupiłem "na ryzykie" i w przyszłym tygodniu jadę na tzw'korektę'.Przygody zostaną opisane wraz z fotkami.Jak możesz daj swoje "cierpienia"na forum jako manual lub dołącz do naszego postu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar przeliczać aleeeee, znalazłem firemke co się zajmuje zmianami stanów liczników i gość mi zmienił funkcje wyświetlania z gb na eu i jest dobrze <ok>

powiem Ci że od razu nóżka lżejsza jest :mrgreen:

Kontrolka rezerwy jest przecież na desce kolego a nie na lcd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i rezerwa jest w zegarkach
scenic-ka nie miałem ale z tego wiem to licznik (zegary) jest taki sam i jest ikona poniżej kierunków, zresztą kupiłem licznik od scenic-ka (podobno) i nie wiedzę żadnych różnic.

info o firmie : http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=9910

 

przez obd sie podobno nie da (info z aso po godzinnym siedzeniu w serwisie- gdzie przez telefon inny aso powiedział że się da ale za daleko miałem), więc na stole poprzez wlutowanie się w procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,mój ostatni guru w Łodzi zarzeka sie ,że potrafi czynić cuda przez OBD.Zobaczymy.W tej sprawie ile zapytań ,tyle zdań a 90 % bzdurnych a pytałem gdzie mogłem.Przygód z ASO i Centrum Renault nie będę opisywał o dziewczynki mogą na forum zawitać.

Ile zdarli ?Mój guru śpiewa 150 zł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sergiu,w zasadzie to mogę żyć bez komputerka w autku,bo i tak łeb najlepszy no i mało zawodny(chyba że właśnie boli).Prowadzę historię samochodu bo warto a naprawiam wszystko co można sam.Nie ze skąpstwa tylko z 3 powodów:

1.sam wiem co spieprzę

2.nie mam dobrej opinii o ASO ,gdzie ceny chore no i poziom wiedzy taki sobie.

3.bo umiem.

Nieco sie postarzałem i już nie chce mi się za bardzo dłubać jak kiedyś ale zawsze chętnie pomogę.Nie dostaję bolesnych skurczy macicy jak w samochodzie coś puknie lub zapiszczy bo to normalne ale naprawiam wszystko co powinno właściwie działać.

Licznik nabyłem ay nieco rozjaśnić wnętrze bo zbyt trumienne.Lakier grafit a środek czarno ciemno szary.Fotki pokażą różnicę.angliki miały chyba ze 3 wzory i ładniejsze niż te co szły na kontynent.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!