Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk z przedniego prawego zawieszen


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Ostatnio wracając do domu w deszczu usłyszałem dziwne dźwięki dochodzące z prawej strony(przód). Dźwięk ten był podobny jak by sprężyna tarła o coś lub coś podobnego.Dźwięk ten kojarzy mi się z pękniętym i ocierającym się metalem ale występuje tylko podczas jazdy na mokrej nawierzchni i przy krótkich nierównościach.Mam podejrzenie co do sprężyny w tym całym gnieździe na amorku ale czy to to? A może to sworzeń wahacza ? Amorki wymieniłem trzy miesiące temu więc odpadają. Na razie jest sucho więc cisza w aucie ale co będzie zimą :-/ Muszę to zrobić do zimy, dlatego liczę na życzliwość kolegów :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Też tak miałem jak zaczął padać deszcz to coś zaczynało stukać, u mnie po stronie kierowcy. Byłem u mechesów i oczywiście werdykt - wszystko ok !. Sam więc zacząłem wymieniać, łożysko amora i poduszka - jeszcze gorzej, końcówka drążka - coraz gorzej. Generalnie miałem już dość. Zdecydowałem się w końcu wjechać na kanał i z brechą w ręku poszaleć po wahaczach.

Co się okazało guma na stabilizatorze jest już wykończona jak się na nim powiesiłem usłyszałem - stuk-puk. Odkręciłem mocowanie, skręciłem ponownie, stukania brak. Gumy zamówiłem, jutro wymiana - koszt jednej „SASIC” 6zł szt.

 

Mam propozycję odkręć swoje mocowanie gum na stabilizatorze, odegnij go trochę jakimś narzędziem od wahacza i skręć je ponownie - jazda próbna i zobaczymy, jak nic nie da to pisz.

 

AHA - w Sceniku masz pewnie łącznik elastyczny między stabilizator - wahacz, więc zobacz w jakim jest stanie.

 

Pozdrawiam MAN

 

[ Dodano: 2008-10-09, 19:42 ]

Witam !!!

 

I po wymianie - cisza oczywiście <ok> .

 

Niestety zamienniki są troszkę inne od oryginału ale jakoś poszło. Zresztą na opkowaniu napisano że pasują do RENAULT 9.

 

Najważniejsze że wszystko gra !

 

A co u ciebie kolego - sprawdziłeś ?

 

Pozdrawiam MAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów !!! Dziękuję za rady.W przyszłym tygodniu obiecałem sobie to zrobić. Cały ten tydzień autko było mi bardzo potrzebne i zbytnio nie miałem czasu by to zrobić.Ja podejrzewam,że będzie to tuleja wahacza ale waszych uwag nie wykluczam i też wszystko posprawdzam.

Jak rozpoznam co i jak to zaraz to opiszę w temacie !!! :roll:

Jeszcze raz wielkie dzięki za rady <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!