Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie licznika z komputerem w reni bez


sergiu83

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdze, dzięki za pomoc

 

[ Dodano: 2008-11-09, 14:39 ]

wszystko jak najbardziej działa. opisany powyżej sposób połączeń można uznać za podstawę do montażu. Dzięki Nel.

 

wyciągnij do góry płytkę bezpieczników i przekażników

wystarczy prawą część obudowy wyciągnąć do góry (zamknięta jest na zasadzie zachodzenia elementów) i wszystko jest jak na dłoni.

 

[ Dodano: 2008-11-19, 18:27 ]

od dnia 18-11-2008 moja Renatka ma zamontowany komputer pokładowy. licznik z anglika ze zmienionym softem. jeszcze tylko tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie kupiłem licznik i w weekend zrobie podejście do tematu..ale mam lamerskie pytanie..mówicie o podpinaniu pod piny licznika od wtyczki kompa itp itd..jak fizycznie realizujecie to połączenie? wtykacie kabel we wtyczkę? macie odpowiednie blaszki? chodzi mi o to żeby to było w miare możliwości mało partyzanckie i żeby mi się potem nie wypinało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało partyzanckie to jest kupno samochodu z kompem :mrgreen: jak to zrobisz to już twój wybór, ja mam po prostu włożony drucik i ~1 mm (nawet mniej) wystaje poza wtyczkę, wtedy zaginasz do zewnątrz i wpinasz- bez siły nie ma opcji żeby wypadło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mój wybór, ale lubie wybierać świadomie stąd moje pytanie. Po za tym wcale nie jest oczywiste, że trzeba wtykać kable w ten sposób, wystarczy wejść w internetowy katalog TME i znaleźć odpowiednie blaszki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak rozwiążesz temat pociągnięcia kabla z kompa do licznika.

..jak rozwiąże to się pochwalę:mrgreen:), narazie muszę podpiąć licznik na próbę, żeby sprawdzić czy w ogóle jest sprawny zanim oddam do ASO albo do tej firmy w ząbkach na przeprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RP? Wspomniałem o ASO bo pisałeś kiedyś o wlutowywaniu się w procesor chyba, jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby nie dało się tego zrobić podpinając po prostu do kostki licznika, sądzę, że to kwestia posiadanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Polska :mrgreen:

Też tak myślałem, przez telefon 2 ASO powiedziało że nie ma opcji, 1 chciał spróbować - może się akurat uda- nie wyszło, bo niby system nie widział licznika.

I tak trafiłem do Ząbek, nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!