Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie licznika z komputerem w reni bez


sergiu83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, w silniku 1.4 nie da rady zamontować kompa pokladowego :-( :-( :-P :-P

to jak to jest poprosił bym opinie kogoś kto próbował i wie że sie da lub nie ? bo bez sensu będzie jak będe sie pchał w koszta narobie się jak głupi i nic z tego nie będzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nel, witam.jestem tu nowy i chodzi mi o podlaczenie komputera pokladowego w scenicu 1.4 16v z 2000r. mianowicie w kostce 15 pin wychodzacej z licznika zegarow mam tylko 3 piny zajete i ten 6 do manetki jest wolny ktory przewod z manetki nalezy podlaczyc do tego pina zeby mozna bylo zmieniac funkcje komputera.podlaczalem licznik z komputerem ale niestety zadnych wskazan nie mozna bylo zmienic,mysle ze to wina niepodlaczonej manetki poniewaz pozostale przewody sa .

 

pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz manetkę wycieraczek z przyciskiem to do licznika pin nr.6 musisz połączyć z pinem B7 kostki od wycieraczek .

Jak nie masz przycisku to przewód z licznika musisz podłączyć do jakiegoś przycisku a drugi przewód do masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam, posiadam Renault Megane I PhI rocznik 1998 sprowadzony z Niemiec i znalazłem na jednej z aukcji allegro licznik od meganki przed liftem z komputerem (w załączniku wygląd licznika) no i zamówiłem go i w między czasie sprawdziłem instalacje czy mam poprowadzone kable i okazało się, że wszystkie przewody mam poprowadzone i tylko musiałem dokupić manetkę oraz wyżej wymieniony licznik. Gdy wszystko zamontowałem podłączyłem to przyszedł czas na test, od razu okazało się że połowa żarówek była przepalona to wymieniłem je wszystkie i tylko nie działała kontrolka od świateł mijania ale po 10 minutach nagle zaczęła działać. Ogólnie z tyłu na ścieżkach widać korozje (w załączniku będzie widać) i po odpaleniu auta wszystko ładnie pokazuje ale tylko jednego nie pokazuje, a dokładniej spalania. Zrobiłem 16 km kontrolki od komputera zaczęły migać zrobiłem test zegarów i wyskoczył błąd "D" skasowałem ten błąd ale nadal nie działa spalanie. Sprawdziłem czy dochodzi napiecie do zegarów z ECU i wszystko ładnie dochodzi na zgaszonym +-10V a na zapalonym koło 13V. Ogólnie na zegarach mogę przełączać wszystko średnie spalanie, spalanie chwilowe, średnia prędkość itd tylko, że nie pokazuje wartości przy spalaniu. Czy to może być problem z zegarami? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 

FILM:

 

 

Dodano: 07 lis 2016 - 22:41

odświeżam

 

Dodano: 14 lis 2016 - 22:15

A więc komputer zaczął działać gdy podłączyłem na krótko kabelek między ECU (50pin) a skrzynkę bezpieczników (2 pin niebieska wtyczka) i spalanie zaczęło wskazywać. Ogólnie całą instalacje miałem już oryginalną ale widać, że przewód był przetarty.

post-73995-0-65370200-1478364933_thumb.jpg

post-73995-0-86488500-1478364940_thumb.jpg

post-73995-0-50365400-1478364948_thumb.jpg

post-73995-0-16593500-1478364955_thumb.jpg

post-73995-0-68323400-1478364970_thumb.jpg

post-73995-0-40675300-1478364980_thumb.jpg

post-73995-0-45081800-1478365035_thumb.jpg

Edytowane przez pawelosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!