Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Zamulony" silnik


wladek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie wiem czy to odpowiedni dział jakby co to proszę przenieść.Otóż mam taki problem.Moja Megane 1.4e jest strasznie powolna.Bardzo kiepsko się rozpędza jednak nie to jest najgorsze.Mogę się nią rozpędzić max do 120km/h.Wydaje mi się że to nie jest normalny wynik.Co może być przyczyną tak kiepskich osiągów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od filtra powietrza, przejdź przez świece, przewody WN, sprawdzenie sondy lambda, czujnika temperatury, zapchanego układu wydechowego, przeczyszczeniu styków ECU, sprawdzeniu czy pali na wszystkie cylindry, no i jaki ma stopień sprężania po czym będziesz mógł stwierdzić o ogólnym stanie technicznym silnika(np. remont kapitalny czy zawory może puszczają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co to są te styki ECU??<ok>.Nie wiem czy to ważne ale w katalizatorze zauważyłem pęknięcie.Może to mieć związek czy nie bardzo?Ok sprawdze podane przez Ciebie części.Na pierwszy rzut oka silnik to igiełka.Żadnych wycieków,przecieków itp.Chodzi równo i cicho więc pali chyba na wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ,pragnę przyłaczyć si do pytania.

Od 3 dni moja meganka pojmność 2 litry 147 koni nie moze przkroczyć granicy 140 km na godzinę.Co więcej nie przekracza 4000 obrotów przy maksymalnie wcisnitym gazie.Po podpieciu pod komputer wyszło coś takiego; camshaft sensor Active circuit ,Bład silnika 7G.

Bardzo mi brakuje mocy ,nie da sie jezdzic, prosze pomożcie :-( :-( :-( :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,dziś odebralem autko od mechanika, wymieniłem katalizator tym razem załozylem podrubke stalowa za 360 zl.Okazalo sie że Stary katalizator był popękany( najprawdopodobniej gdzies uderzyłem i ceramika sie posypała).Wymieniłem również świece bo stare okazały sie już wypalone.

Odbyłem jazde próbną i koniki powróciły ze świata zmarłych,pieknie sie wkręca na obroty i jest naprawdę oki.

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi dzieki nim zaoszczedziłem dużo kasy i czasu.

Pozdrawiam i mam nadzieje że i ja komuś pomogę <ok>:mrgreen: :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam podobny problem tylko ze w mojej megi zostaly wymienione świece bo na starych podobno było przebicie i na gazie szarpało;/ a teraz to maksymalnie 140 i obroty ponad 5 tys. Tak wiec u mnie sprawa jasna ze to swiece tylko jakie Waszym zdaniem warto założyć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!