Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drzwi z zewnątrz nie można otworzyć!! megane


Rekomendowane odpowiedzi

Czegoś nie rozumiem ;-)

gdyż z zewnątrz jakby nie łapała klamka

Tutaj z zewnątrz nie łapie OK rozumiem

a z wewnątrz wszystko ok

Tutaj tym bardziej ;-)

z zewnątrz się otwiera jakby była zabezpieczona przed dziećm
Tutaj już nie wiem.

To się otwiera czy nie otwiera ;-) Jak ją możesz otworzyć z zewnątrz to OK

Tak swoją drogą, to o których drzwiach piszesz - to już tak dla formalności <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ten pstryczek elektryczek na drzwiach tak jak Ci kolega źle podpowiadał, jest zabezpieczeniem przed tym, żeby dziecko nie otworzyło drzwi od środka a nie z zewnątrz!!

Teraz to wyszła tak zwana kiszka!

1. Musisz teraz jakoś ten pstryczek znowu przesunąć, (może coś Ci się uda wsunąć pomiędzy drzwi a słupek np. linijka)

2. Otworzyć drzwi od środka,

3. Zdjąć boczek drzwi i tak poprzedni koledzy wspominali zobaczyć czy od zewnętrznej klamki nie jest urwany plastik, bądź nie spadło cięgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa usterka MI. Na forum jest opis, jak naprawić. Od wewnętrznego mechanizmu klamki, odłamuje się malutki kołeczek, co powoduje, że sama klamka traci połączenie z resztą mechanizmu. Naprawić można to bardzo łatwo przy użyciu wkręta lub śrubki o średnicy umanego kołeczka. Trzeba do tego zdjąć poszycie drzwi. No i oczywiście otrzorzyć drzwi :) Porada, żeby włączyc zabezpieczenie przed otwarciem od wewn. była najlepszą z możliwych. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś rano za mocno przymarzły mi drzwi .Pociągnąłem mocniej i jakoś troche za mocno klamka sie odgieła co spowodowało , że nie moge teraz otworzyć drzwi od zewnątrz .Natomiast od wewnątrz bez problemu .Co mogłem uszkodzic i jak sie do tego zabrać , ewentualnie co zakupić , aby znów bez problemu móc otworzyć drzwei od zewnatrz ..... ???

 

nie wiem tylko co to ma wspólnego z >>Silnik, skrzynia biegów, wydech<< w którym piszesz :oops: Chyba tylko tyle, ze z tego powodu ni masz dostępu do tych podzespołów. W przyszłosci proszę baczniej zwracać uwagę na działy w których piszesz. Temat przenoszę. - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli klapka jest zabezpieczona przed otwieraniem drzwi, a drzwi nie można otworzyć ani od zew. ani od wew. to najlepiej uchylić uszczelkę od środka na wysokości zamka, włożyć kawałek zakrzywionego drutu i odblokawać klapkę ciągnąć do siebie!!! Zdjąć boczek na otwartych drzwiach i kombinować. Ja zdejmowałem za zamkniętych i nie jest to wygodne, a i tak trzeba w końcu otworzyć drzwi.

Teraz mam problem co dalej: na dole drzwi znalazłem jekiś metalowy wihajster z pęknietym białym pastykiem (mam dość dziwny kszałt , nie wiem czy pęknięty czy tak ma być). Poradźcie kochani co robić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ostatnio to samo drzwi nie otwieraly sie od zewnatrz a jak glupi wlaczylem blakade dziecieca i juz wogole sie nie otwieraly :oops: Zrobilem wszystko na zamknietych drzwiach trzeba bylo tylko wyjac czesc kanapy zeby odkrecic dwa torxy na dole przy kieszeni w drzwiach, po malej walce zdjolem obicie i mozna bylo przystapic do naprawy. Nie polecam ciagnac za kieszen przy sciaganiu obicie :oops: najlepiej zaczac odczepiac przy zawiasach na dole te "guziczki".

 

A to fotka uszkodzonej czesci.

 

image008x.th.jpg

 

a powinno wygladac tak

 

image012a.th.jpg

 

sorrki za slaba jakosc ale fotka z telefonu doswietlana za pomoca latarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem radę, dzięki podpowiedzi znajomego, że ten urwany biały plastik co wchodzi do zamka i łączy się z metalowym cięgnem klamki można zastąpić podobną zapinką od malucha (0,50 zł), a czarny ułamany bolczyk przy dźwigni klamki zasąpiłem śrubką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!