Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego Grandtoura > silnik


borut

Rekomendowane odpowiedzi

Do Borut.Nareszcie zrozumiałem o co ci chodzi. Ja mam jeszcze 102 km i cos tam (nie pamiętam Nm) Turbina o stałej nastawie.Ty dostaniesz 130 km i około a może ponad 300Nm a tym już można pojechać jak trzeba.Zapomnij o 1,5 dci .To sie nadaje do napędu motopompy.Twoje auto jest za ciężkie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za "konkretne" opinie o 1.5 - ciekawe, który przynajmniej jechał Megą z takim silnikiem <ok> Kompletne bzdury, że "auto jest za ciężkie", "czarne bąki" - co to ma być? Kolega zaznaczył, że ważna jest ekomomia - pod tym względem 1.5 jest bezkonkurencyjny :)

A najlepiej przed wyborem przejechać się jednym i drugim - każdy ma inne upodobania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kataryniarz.każdy ma prawo do własnej opinii ale wybacz:105 kM nadaje sie do ruchu miejskiego.W dużej (opory aerodynamiczne) budzie i przy znacznej masie samochodu to już niestety na trasie nie pojedziesz bardziej dynamicznie.Nie każdy lub wozić się wózkiem spacerowym.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję się przejechać parę razy wujka kombiakiem 1,5dci 102 KM i byłem zaskoczony osiągami, Teraz już to auto ma 100tyś i nic się nie działo oprócz przepalających się żarówek. Niech niky mi nie pisze że to jest słaby motorek. Dla mnie wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej (opory aerodynamiczne) budzie i przy znacznej masie samochodu to już niestety na trasie nie pojedziesz bardziej dynamicznie.

Kolego chrzan49 piszesz chyba o Scenicu? Jak widzę jeździsz 1.9 102KM i 200Nm.

Moc akurat ma najmniejsze znaczenie jeśli chodzi o dynamikę wyprzedzania - najważniejszy jest moment obrotowy. Wersja 1.5 105KM ma 240Nm i naprawdę daje rade. Proponuję najpierw przejechać się taką wersją, a nie na podstawie pojemności silnika wypowiadać się o wrażeniach z jazdy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek już minął, więc uzbrojmy się w cierpliwośc. Za i przeciw zostały przedstawione i teraz to tylko każdy bedzie wychwalał to co ma pod maską. Kolega borut pewnie juz podjął decyzję i niedługo nam sie pochwali <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat jeżdżę Grandturem 1.5 dCi 100 KM

Jest to silnik zupełnie wystarczający do kombi jeśli ktoś nie ma ambicji sportowych (dla takiego to pewnie V6 byłoby za słabe <ok> ;P ).

Nie ma problemów z wyprzedzaniem. Z 4 osobami i bagażem nawet pod większe górki na 5 biegu przyśpiesza. za to ekonomia jest rewelacyjna. nawet przy dość dynamicznej jeździe na trasie zmieścisz się w 5,5 l a przy spokojnej poniżej 5. W mieście to już różnie ale ja z reguły mieszczę się poniżej 6.

Jak na razie oprócz bieżących materiałów eksploatacyjnych 0 dodatkowych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!