Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Ciężko" działające sprzęgło i gaz


janusz35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy czy ktos ma sprawdzony patent na ciężko działajace sprzęgło oraz pedał gazu. Słyczałem o smarowaniu ale nie znalazłem nic dokładniejszegom - może ktos sobie z tym poradził - gdzie i jak smarować. czytałem że linkę od gazu (wiem że jest w dci potencjometr ale i kawałek linki)można przesmaropwać od strony silnika- czego użyć- WD 40. Antykolu(olej pełzający)czy może czegoś w rodzaju towotu.

 

[ Dodano: 2008-11-05, 09:31 ]

Nik nie ma (miał) z tym problemów??? Nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego jeśli sprzęgło Ci ciężko chodzi to mogą być 2 opcje: albo faktycznie linka się wytarła a raczej jej pancerz albo zrobił się osad na popychaczu docisku ( na całym układzie tam tej dźwigni jakby która popycha docisk do sprzęgła). Ja miałem taki problem właśnie ze sprzęgłem że cięzko chodziło, nasmarowałem linkę najgęstszym olejem jaki miałem, ale nie pamiętam dokładnie co to było) no i przy okazji wymiany sprzęgła wyczyściłem ten popychacz (wajha o którą zaczepiona jest linka sprzęgła). Jest też opcja że sprzęgło samo w sobie jest bardzo sztywne i wtedy to już tylko jego wymiana może pomóc. Co do gazu to nie pomogę, ponieważ nie wiem jak tam jest w dieselu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, u mnie również w 1.6 ciężko działa sprzęgło. Sprawdziłem dzisiaj linkę (wypiąłem ją z dźwigni popychacza) i chodzi bardzo luźno i płynnie więc to na pewno nie to. Nie wiem jak sprawdzić ten popychacz docisku. soczek mógłbyś napisać jak można ten popychacz wyczyścić i czy to może mieć aż tak drastyczny wpływ na sprzęgło? Dodam, że sąsiad ma taką samą megankę i sprzęgło chodzi leciutko. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!