Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na wstępie chciałem się przywitać, gdyż niedawno się zarejestrowałem :mrgreen:

 

Teraz do problemu:

 

Otóż posiadam Renault Megane 1.6 z roku 1996 i od pewnego czasu mam problem ze wskaźnikiem paliwa. Wygląda on następująco:

 

Gdy wyłączę całkowicie stacyjkę wskaźnik powinien opaść do zera, ale nie opada - jest cały czas w pozycji wskazującej ilość paliwa w zbiorniku. Co ciekawe, gdy zatankuję (obojętnie czy 10 litrów, czy 40 litrów) to wskaźnik podnosi się i wskazuje aktualny stan paliwa. Podczas normalnej eksploatacji ten sam wskaźnik opuszcza się wraz ze spadkiem ilości paliwa w baku.

 

Jedynie po wyłączeniu kluczyka wskaźnik nie opada do zera tylko wskazuje cały czas stan paliwa.

 

Czy ktoś się spotkał z podobnym 'dziwem' ? Może jakieś rady ?

Pływak się nie zawiesił, ponieważ wskazówka podnosi się po zatankowaniu i opada przy zużywaniu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada ze masz zwarcie i plywak ciagle ma napiecie, spore prawdopodobienstwo ze padl jakis przekaznik... ale az dziwne ze w pozycji zwartej, w zwiazku z tym ja bym stawial na zwarcie omijajace przekaznik << moje domysly, domoroslego elektryka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam Renault Megane 1.6 z roku 1996 i od pewnego czasu mam problem ze wskaźnikiem paliwa.

A przepraszam, że pytam, od kiedy masz to autko :mrgreen: Od kiedy masz ten problem :)

 

Ja mam tak samo i podobno te typy tak mają - może wyprowadzisz mnie z błędu ;-)

Dokładnie jak wlejesz paliwo to wskazuje aktualny stan i opada wraz z ubywaniem go w zbiorniku i po wyłączeniu zapłonu zostaje na aktualnym wskazaniu. Też się nad tym zastanawiałem i pytałem w ASO i tak ma być :!:

Zaglądałęm też do kilku innych meganek i też tak było :)

Nie powiem jest to pewna informacja dla złodzieja - jak daleko zajedzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale ja kiedys tez jezdzilem MIphI classic z '98 i moge podejzewac ze czujnik paliwa byl tak samo skonstruowany jak w '96, a pamietam ze w naszym autko opadal po wylaczeniu zaplonu, zreszta... nawet w 125p opadal :mrgreen: (jedli dobrze pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada ze masz zwarcie i plywak ciagle ma napiecie, spore prawdopodobienstwo ze padl jakis przekaznik... ale az dziwne ze w pozycji zwartej, w zwiazku z tym ja bym stawial na zwarcie omijajace przekaznik << moje domysly, domoroslego elektryka :mrgreen:

 

 

 

Bez urazy dla DrNo ale Bzdury chłopakowi wkręcacie

 

KHM..... Panowie w megane czujnik ZAWSZE pokazuje zawartość zbiornika paliwa ponieważ sterowanie wskazówką wskaźnika odbywa się pojemnościowo (przez kondensator) tak więc nie ma się co obawiać to normalka

wyciągasz kluczyk masz np 1/4 zbiornika tankujesz do pełna nie podnosi się ? włóż i przekręć kluczyk podniesie się i po wyjęciu kluczyka pokaże aktualny stan paliwa.

 

 

 

 

 

 

a co do obaw prezesa że mu ktoś ukradnie Wachę to się zgodzę ale to by musiałby być naprawdę ZDESPEROWANY cyrkowiec człowiek guma widziałeś megane od spodu?????

to zobacz ile tam miejsca i czy dasz radę dosięgnąć do zbiornika paliwa ... prosty sposób ominięcia???

zamontowanie włącznika na przewodzie z czujnika... lub

(trudniejsze) poprowadzenie zasilania wskaźnika przez stacyjkę (ale po jaką Q..... cholerę)

Pozdrawiam

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przepraszam, że tak późno, ale postaram się odpowiedzieć na wszystkie posty :)

 

A przepraszam, że pytam, od kiedy masz to autko :mrgreen: Od kiedy masz ten problem :)

Auto mam od dwóch miesięcy. Problem pojwaił się jakieś 1.5 m-ca temu.

 

Ja mam tak samo i podobno te typy tak mają - może wyprowadzisz mnie z błędu ;-)

Dokładnie jak wlejesz paliwo to wskazuje aktualny stan i opada wraz z ubywaniem go w zbiorniku i po wyłączeniu zapłonu zostaje na aktualnym wskazaniu. Też się nad tym zastanawiałem i pytałem w ASO i tak ma być :!:

Zaglądałęm też do kilku innych meganek i też tak było :)

Nie powiem jest to pewna informacja dla złodzieja - jak daleko zajedzie ;-)

I ja wczoraj przeprowadziłem wywiad. Na szczęście znam kilku posiadaczy Meganek. I tak:

U jednego w roczniku 98 wskazówka opada, a u innego zostaje na miejscu (rocznik 96 taki jak mój tylko, że 1.4 cm³).

 

Wydaje mi się , że tak ma być - niektóre modele widocznie dostały taki gratis :)

 

KHM..... Panowie w megane czujnik ZAWSZE pokazuje zawartość zbiornika paliwa ponieważ sterowanie wskazówką wskaźnika odbywa się pojemnościowo (przez kondensator) tak więc nie ma się co obawiać to normalka

wyciągasz kluczyk masz np 1/4 zbiornika tankujesz do pełna nie podnosi się ? włóż i przekręć kluczyk podniesie się i po wyjęciu kluczyka pokaże aktualny stan paliwa.

Dokładnie jest tak jak pisze Szanowny Robak. Póki nie przekrecisz kluczyka wskazówka ani drgnie :)

 

Dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości.

 

P.S: Co do zwarcia, o którym pisano w drugim poście, to chyba akumulator by się rozładowywał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do obaw prezesa że mu ktoś ukradnie Wachę to się zgodzę ale to by musiałby być naprawdę ZDESPEROWANY cyrkowiec człowiek guma widziałeś megane od spodu?????

Chodziło mi o zabranie całego autka razem z zawartością zbiornika ;-)

Ot taka informacja na dzień dobry ile da się na tym przejechać jak ukranę brykę :evil:

 

Auto mam od dwóch miesięcy. Problem pojwaił się jakieś 1.5 m-ca temu.

 

Może wcześniej nie zwracałeś na to uwagi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gada - Wódki mu polać !

 

A poważnie zaś - to jest moje pierwsze auto (wcześniej miałem inne, ale dzieliłem je z rodziną) i faktycznie do tej pory jak nim jeżdżę to cieszę mordę jak szalony :mrgreen:

 

Jakbyście widzieli kierowcę w czerwonej Megance z uśmiechem od ucha do ucha to z pewnością ja :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie chyba wyjadnilo szystko, i jak sie okazalo az takich strasznych pierdol nie pisalem :mrgreen:, co do zwarcia to powinienem wyraz dac w cudzyslowie, chodzilo mi tylko o to ze czujnik nie traci napiecia i dobrze pamietalem ze w classic;u '98 opadala wskazowka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości przewertowałem instrukcję i od lutego roku 98 megane miało "normalny" wskaźnik paliwa jak w 125p hihi a przed tym rokiem wskaźnik "nienormalny" (zapożyczony zapewne od japońskiego przyjaciela nissana)

 

DrNo pisałem "bez urazy" po prostu wiec ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!