Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie zmieniarki do radia fabrycznego


wopa

Rekomendowane odpowiedzi

W instrukcji radia pisze, że radio obsługuje zmieniarki. Niestety nie jest napisane jakie. Gniazdo zmieniarki jest takie jak w Philipsie. Natomiast słyszałem, że podobno niektóre radia np. Tuner List nie obsługują zmieniarek D2B. a mam takch zmieniarek trzy.Natomiast inne obsługują. Nic na ten temat nie jest napisane. Mało tego na radiu nie ma nawt symbolu, bo prawdopodobnie jest to radio Philipsa. Może się mylę? a moze nie. A moze radio zmienić na inne fabryczne Renault??? Jak zwykle w instrukcjach radiowych tzw. fabrycznych jest bardzo mało danych. W mojej dawnej Megance I miasłem sprzęt radiowy lepszy niż w tzw. fabryczny z Meganki II. Używałem Philipsa RC 948 DQR RDS (4x35W) z obsługa manualna lub na pilota bezprzewodowego. Do tego miałem zmieniarke Philips RC 033 na 10 płyt. 6 szt. głośników Pioneera. I wszystko działało super. Porównywałem możliwości ustawień i odsłuchu RC 948 w Megance I z radiem fabrycznym w Megance II. I nie ma żadnego porównania. radio fabryczne jest klasę gorsze. Dlatego chcę zmontować tego Philipsa co używałem i potrzebuję schematu zasilania radia fabrycznego z Megaki II. Oczywiscie ide na łatwiznę, ale wybaczcie że nie chce mi sie rozgryzać kolejnych podłączeń typu silnik właczony radio gra, wyłączony zostaje wyłączone ale jednocześnie mozna radio włączyć i wyłączyć, gdy silnik w ogóle nie chodzi. Philips RC 948 też to ma, ale gdy podłączyłem bezpośrednio do kostek w Megance to przy wyłączonym zapłanie milczał jak zaklety. Prosze o pomoc.

 

[ Dodano: 2008-12-02, 22:04 ]

Wszystko juz wiem. Rozgryzłem sprzęt i decyduje się na zmianę radia fabrycznego na RC 948 DQR (wymiennie RC 599 DQR) + zmieniarka RC 033 + pilot + zestaw głośnomówiacy (wyłącza radio samoczynnie przy rozmowie). Nie ma z nim tylu problemów co z fabrycznym. Pozdrawaim

 

[ Dodano: 2008-12-03, 18:44 ]

Już zrobione! Najgorsze w tej przeróbce to przeciągnięcie kabla (wraz z wtykiem) do zmieniarki, którą umieściłem z tyłu w bagazniku. 3 godz. roboty. Koszmarne było przeciągniecie przewodu z tyłu radia, na zewnątrz, tak by przewód był schowany. Poza tym nieco przeróbki wymagał otwór na fabryczne radio. Jest on ciut za wąski w pionie i trzeba było go podpiłować aby zmieścić metalową kieszeń. Ale już wszystko gra. W efekcie wyszło, że radio RC 599 tak jak jak oryginalne fabryczne da się włączyć jak auto nie jest na chodzie. Włacza sie jak zapala sie silnik i chodzi jak wyłączy się silnik. Radio wyłącza sie dopiero jak otworzy sie drzwi. Jedyny mamkament to niewykorzystany wyświetlacz na którym jest tylko godzina i temperatura. Ale to było wkalkulowane w przróbkę. Natomiast na radiu są wszystkie informacje. A nawet więcej niż na fabrycznyjm, gdyż np. radio pokazuje czas utworów ze zmieniarki oraz nazwę całej płyty w momencie gdyz zaczyna radio ją widzieć a nasteponie czas całej płyty. Jestem zadowolony z przróbki. Aha, radio ma pilota Philipsa umieszczonego po lewej stronie pod przełacznikiem świateł (z dokładnie tymi samymi funkcjami co fabryczny a nawet wydaje mi sie ze obsluga tego pilota jest wygodniejsza i jest czarny co pasuje do wnetrza auta) a wyświetlacz w radiu RC 599 jest do wyboru: zielony lub pomarańczowy a w RC 948 ustawiany płynnie od czerwonego do zielonego, a więc także jest pomarańczowy. I jeszcze informacja: zmieniarki RC czytają płyty robione, natomiast DC mają z tym problem. Kończe temat, gdyż przestał mnie interesować. Gdyby ktoś z was chciał podobnie jak ja usuwać radyjko fabryczne i podłączać zmieniarkę RC (cena jak sie uda na Allegro w granicach 100 - 150 zł) to służe pomocą. Pozdrawaim

 

[ Dodano: 2009-12-08, 14:52 ]

Pilot Philipsa zlikwidowany. Dostosowałem fabryczny: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=12475

post-1915-1227562201_thumb.jpg

post-1-1227562201_thumb.jpg

post-1-1227562202_thumb.jpg

post-1-1227562203_thumb.jpg

post-1-1227562204_thumb.jpg

post-1-1227562205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!