Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka wtryskow/swiec zarowych


Drumarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W zeszlym tyg w megance 1.9dCi 2001r. wymieniono mi przeplywomierz oraz swiece zarowe, pare dni po tym zaczela od czasu do czasu zapalac sie kontrolka jak w tytule lecz auto ani nie traci mocy ani nie dusi sie ani tez nie kopci... Czy to tylko blad do wykasowania czy tez cos powazniejszego? Mial ktos juz podobne objawy?

Dziekuje za pomoc

[kolego nie ten dział, temat przenoszę do odpowiedniego proponowałbym poczytać jednak regulamin bo od momentu rejestracji upłynęło 6 minut i już zdążyłeś go naruszyć :mrgreen: ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym tyg w megance 1.9dCi 2001r. [...]

Ja mam podobną sytuację i ten sam silnik. Podczas wyjazdu wakacyjnego w pewnym momencie, bez wyraźnego powodu zapaliła mi się kontrolka świec żarowych. Po powrocie do domu i wizycie w ASO, mechanicy stwierdzili, że mam przepalone dwie świece żarowe. Niestety również po ich wymianie kontrolka czasami się zapala. Zacząłem obserwować kiedy to się dzieje i zauważyłem pewne prawidłowości:

- jazda lekko poniżej 2tys. obrotów najczęściej na V biegu i

- większe obciążenie silnika - typu lekkie wzniesienie, gwałtowniej naciśnięty gaz itp.

 

Zdjęcie na moment nogi z gazu powoduje zgaszenie tej kontrolki i dalej jest spokój. Tez próbuję ustalić przyczynę, ale jak na razie bezskutecznie :-/

Będę również wdzięczny za ewentualne sugestie Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkon -masz do czyszczenia zawór egr i do wymiany filtr powietrza , a jak turbinka,nie bierze silnik oleju-miałem to samo? :mrgreen:

Drumarek - Ty też powinieneś sobie sprawdzić zawór egr ale dodatkowo zobacz czy aby mechanik dobrze wpiął przepływomierz (wtyczka czy zaskoczyła na taki zaczep) i przede wszystkim jakiej firmy masz ten przepływomierz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akkon -masz do czyszczenia zawór egr...

Sorry za lamerskie pytanie, ale czy to skomplikowana operacja i ile kosztuje?

...i do wymiany filtr powietrza

Tu pudło ;-) Filtr paliwa i powietrza już wymieniłem. Oczywiście bez rezultatu.

a jak turbinka,nie bierze silnik oleju-

Z moich obserwacji wynika, że oleju ubywa, ale nie więcej niż w przewidzianych przez producentach progach.

miałem to samo

Objawy miałeś podobne jak u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobne ale takie same.Dlatego napisałem Ci co sprawdzić i jedno nie wyklucza drugiego.Jeśli ubywa Ci oleju to napisz jeszcze ile a ja Ci powiem ,że mój brał 1 l na 10000 km i turbinka miała takie luzy na ośce,że latała jak ży... po pustym sklepie.Jeśli wymieniłeś filtr powietrza to dobrze ale nie zmieni nic jak wysiadła turbina i na dodatek masz zasyfiony egr.Co do samego zaworu to użyj opcji szukaj - a niebo się przed Tobą otworzy :mrgreen: A jeśli już o coś pytasz to i słuchaj ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobne ale takie same.Dlatego napisałem Ci co sprawdzić i jedno nie wyklucza drugiego

To ja się domyślam, dlatego wdzięczny Ci jestem za tą sugestię i tym tropem podążę.

Jeśli wymieniłeś filtr powietrza to dobrze ale nie zmieni nic jak wysiadła turbina i na dodatek masz zasyfiony egr

Zanieczyszczany zawór to brzmi przekonująco, ale żeby od razu turbina... nawet nie chcę o tym myśleć :-/

A jeśli już o coś pytasz to i słuchaj

Ale przecież ja się "wsłu[ciach]ę". I właśnie żeby słyszeć lepiej i więcej, znowu pytam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ci tyle oleju ubywa to jedź wymienić turbinkę by uniknąć kosztów gdy klęknie Ci podczas jazdy . Koszt regeneracji turbiny to około 1200 zeta(ja tyle płaciłem). Przy okazji musisz wyczyścić intercoler z oleju który w nim zalega i możesz jeszcze wy...ć katalizator który jest tuż za turbiną bo na bank też masz go zaklejonego i wtedy odetchniesz pełnymi płucami :mrgreen: Resztę jak coś to na pw bo temat się będzie ciągnąć i ciągnąć i ciągnąć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Akkon -masz do czyszczenia zawór egr

W końcu się zabrałem za tą sprawę. Komputer wykazał dwa błędy: zakłócenie działania recyrkulacji splin w obwodzie regulacji oraz przepływomierz. Diagnoza warsztatu: czyszczenie kolektora ssącego i zaworu EGR. Okazało się, że strasznie były zapieczone. Po przeczyszczeniu wprost nie mogłem poznać swojej Megi, nie wiedziałem, że potrafi być taka ostra <ok> Samochód po prostu nabrał nowej dynamiki. Teraz muszę ja trochę potestować. Zobaczymy czy kontrolka się zapali.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Po 2 miesiącach jazdy wszytko jest ok. więc to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!