Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Umiejscowienie ustawiacza kąta i membrany w p


mszryter

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc mianowicie nie znalazłem podobnego tematu na forum.

Mianowicie podejrzewam, że w moim scenic-u siada pompa paliwowa, bo objawy mam podobne do opisywanych na forum.

Rzecz w tym, że chciałbym sam usunąć usterkę, gdyż problemem jest znalezienie w UK(Blackburn) dobrego mechanika, który bedzie uczciwy i sumienny.

 

Objawy w samochodzie :

Biały dym pojawia sie gdy jest zimny i zaraz po uruchomieniu. Silnik nierówno pracyje(Trzęsie się). Dzieje się tak na wolnych oboratch i zwłaszcza, gdy stoje na światłach. Jak juz samochod jedzie problem znika.

Ponoc dostaje za dużą dawkę ropy.

Jedni twierdzą, że to uszczelka pod głowicą, ale nie ma w oleju zadnego nalotu, a takze w wodzie nie ma oleju. Wprawdzie woda nieznacznie ubywa ale tylko na zewnątrz.

 

Na poniższym zdjęciu jest pokazana moja pompa moze to komus pomorze w zdjagnozowaniu usterki i umiejscowieniu wyzej wymienionych elementów.

 

Bardzo Dziękuję za pomoc !!!!

Marcin

post-11801-1226851014_thumb.jpg

post-1-1226851014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mszryter, element o który pytasz to ten z przodu pompy wkręcony pod kątem. Widoczny na dolnej fotce, pod linką podwyższonego biegu jałowego. Takie złotawe, okrągłe, na sześciokątnej podstawie, wychodzi z tego czarny kabelek. Na zblizeniu widać nabite numerki: 968F03 i jeszcze jakieś. Miałem takie same objawy i właśnie to zostało wymienione. Koszt w ASO ponad 800 zł u pompiarza coś ponad 400. (jest to w którymś z moich wcześniejszych postów opisane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!