Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wycie z przodu ale tylko przy dodawaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy mam irytujący problem, moja Meganka wydaje z siebie szum/wycie podczas jazdy. Nie jest to bardzo głośne, ale jednak dobrze słyszalne i denerwujące.

Dźwięk pochodzi gdzieś z przodu i wystepuje tylko przy dołożeniu nogi do pedału gazu - zdejmuję nogę z gazu - spokój, lekko dokładam - wycie :-|

Na dowolnym biegu.

Nie może to być rozrząd, bo rozrząd jak jest walnięty to wyje obojętnie czy dodaje się gaz czy nie.

Mechanik zrobił mi półośkę, tzn wymienił jakieś łożysko, bo twierdził że miało luzy.

Ale ta naprawa nic nie dała.

Mechanik twierdzi teraz że to skrzynia.

Na próbę, wymieniliśmy olej w skrzyni. Ale to nie dało żadnej nawet najmniejszej różnicy.

Moim zdaniem nie jest to skrzynia, bo

- szum jest zależny od prędkości auta, a nie od obrotów, tzn narasta raczej z prędkością samochodu, a nie z prędkością obrotów (choć akurat mój mechanik upiera się że jest odwrotnie :-/ )

- w mokre dni, szumi jakby mniej. Gdyby wilgoć dostawała się do skrzyni, to przecież już dawno szlag by ją trafił?

- efekt od początku zaobserwowania nie nasila się. Myslę że gdyby coś się działo w skrzyni to przez ten cały czas (od zeszłego lata) już dawno by się rozsypała?

 

Moje pytanie, co może tak wyć/szumieć?

Czy może jednak półośka? (mechanik twierdzi że drugiej nie rusza, bo tam nie ma żadnych elementów które mogą szumieć)

czy jakieś inne elementy zawieszenia?

 

pozdrawiam

i liczę na jakieś podpowiedzi, porady

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McStock, A jakie objawy przy dodawaniu "gazu" na postoju z wbitym biegiem i wciśniętym sprzęgłem :mrgreen: Wtedy skrzynia jest odłączona od silnika, a wałek główny zazębiony i się nie obraca. Jeśli to silnik to powinno nadal być słyszalne, jak od skrzyni pochodzą te odgłosy to powinny zaniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wysprzęgleniu, albo wrzuceniu na luz, nic nie słychać,

nawet gdy dołożę nogę do gazu,

szum/wycie pojawia się tylko podczas jazdy, z dowolną prędkością, przy chociażby lekko dotykanym pedale gazu,

po wysprzęgleniu i 'dodaniu gazu' - cisza

(dzięki za odpowiedź!)

 

PS: pod gazem wyczuwam nogą lekkie drgania, jakby delikatne szuranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wycie to nie jest czasem przy obrotach powyzej 2000 tysobr?? Bo ja mam to samo, czy to jak jade czy stoje i przygazowuje. Co to może byc??

 

[ Komentarz dodany przez: gojgien: 2009-03-17, 09:46 ]

"2000 tysobr??"

Tak wysokoobrotowego silnika jeszcze nie widziałem :) No chyba że chodzi o takie obroty w nieustalonym okresie czasu. :roll: :mrgreen:

Teraz poważnie, w poście chodzi o niezidentyfikowane dźwięki w całym zakresie obrotów i w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McStock, no to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, rację ma mechanik. Przyczyna leży poza silnikiem czyli skrzynia biegów, układ różnicowy.

Co do "szurania" pod gazem- chyba w tym modelu także jest potencjometr elektrycznie sterujący dawką paliwa. To chyba jego "zasługa", jego części obrotowe lub miejsce połączenia z pedałem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "szurania" pod gazem- chyba w tym modelu także jest potencjometr elektrycznie sterujący dawką paliwa. To chyba jego "zasługa", jego części obrotowe lub miejsce połączenia z pedałem gazu.

no właśnie ja od pewnego czasu zauważyłem ze coś takiego ma ale tylko przy pierwszym odpaleniu gaz zachowuje się jak ABS w hamulcu i potem nic się nie dziej może to ASR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gojgien,

miałeś rację,[ENTER]

to była skrzynia biegów, to ona tak wyła.[ENTER]

Jestem już po wymianie skrzyni, i odpukać (przejechałem około 3.000km od naprawy) uszy moje pieści tylko szum wiatru i toczących się opon :D[ENTER]

przy okazji mechanik wymienił kompletne sprzęgło - stare było już na ostatnim gwizdku.[ENTER]

Zapłaciłem okrągłą sumkę, ale inaczej się nie dało.[ENTER]

Dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

[ Komentarz dodany przez: DrNO: 2009-05-19, 17:06 ]

Forum to nie gadu-gadu. Proszę poprawić post, tak by był zgodny z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

Witam, od paru miesięcy mam irytujący problem, moja Meganka wydaje z siebie szum/wycie podczas jazdy. Nie jest to bardzo głośne, ale jednak dobrze słyszalne i denerwujące.

Dźwięk pochodzi gdzieś z przodu i wystepuje tylko przy dołożeniu nogi do pedału gazu - zdejmuję nogę z gazu - spokój, lekko dokładam - wycie :-|

Na dowolnym biegu.

Nie może to być rozrząd, bo rozrząd jak jest walnięty to wyje obojętnie czy dodaje się gaz czy nie.

Mechanik zrobił mi półośkę, tzn wymienił jakieś łożysko, bo twierdził że miało luzy.

Ale ta naprawa nic nie dała.

Mechanik twierdzi teraz że to skrzynia.

Na próbę, wymieniliśmy olej w skrzyni. Ale to nie dało żadnej nawet najmniejszej różnicy.

Moim zdaniem nie jest to skrzynia, bo

- szum jest zależny od prędkości auta, a nie od obrotów, tzn narasta raczej z prędkością samochodu, a nie z prędkością obrotów (choć akurat mój mechanik upiera się że jest odwrotnie :-/ )

- w mokre dni, szumi jakby mniej. Gdyby wilgoć dostawała się do skrzyni, to przecież już dawno szlag by ją trafił?

- efekt od początku zaobserwowania nie nasila się. Myslę że gdyby coś się działo w skrzyni to przez ten cały czas (od zeszłego lata) już dawno by się rozsypała?

 

Moje pytanie, co może tak wyć/szumieć?

Czy może jednak półośka? (mechanik twierdzi że drugiej nie rusza, bo tam nie ma żadnych elementów które mogą szumieć)

czy jakieś inne elementy zawieszenia?

 

pozdrawiam

i liczę na jakieś podpowiedzi, porady

Paweł

 

Przyjacielu... Czy to było takie "wycie" ? mam problem ze swoim scenikiem i za nic w świecie nikt nie może "dojść" co to jest...

https://www.youtube.com/watch?v=9X2_Msox3bI&feature=youtu.be

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!