Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sterowniki szyb megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to normalne bo sam nie zamieniałem przodu z tyłem, ale na pierwszy rzut wydaje mie się to prawdopodobne z uwagi na to, że konstrukcja i działanie podnośnika szyby drzwi tylnych są inne jak dla drzwi przednich więc być może tak właśnie to reaguje jak opisałeś. Lepiej dla sprawdzenia zamień stronę lewą z prawą (kierowcę z pasażerem) a nie przód z tyłem. Tylko pamiętaj żeby obydwa zamieniane przyciski podpiąć naprzeciwko gdyż zdaje mi się że obwód zamyka się przez oba więc jak podepniesz tylko jeden z drugiej strony to może nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdziłem przyciski wziałem panel od kolegi z lagunyi u mnie nadal szyba nie pracuje a na moich przyciskach w lagunie chodzą szyby wiec sa w porzadku. Wszystkie pracują więc pozostaje mi sciagac tapicerke. Ten swat takze czuje z przyciskow ale moze to tylko zludzenie poniewaz w lagunie dzialaly. Moze wicie co sie mogło zjarac pod tapicerka?

 

pozdr

 

Proszę używać polskich znaków diaktrycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście się coś zjarało to pewnikiem coś od mechanizmu szyby :) a co dokładnie to się dowiesz jak zdejmiesz tapicerę :) Na pierwszy rzut idą sam siłownik i moduł elektroniczny (ten moduł to chyba najczęstsza usterk układu podnoszenia patrząc po częstotliwości z jaką pojawia się na tym forum) ale nie można też wykluczyć do końca zwarcia na kablach chociaż wtedy powinien też paść bezpiecznik:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to walczę myślę że w piątek coś napiszę co znalazłem.

A może ktoś ma ten moduł do sprzedania bo na allegro są tylko komplety za min. 200 pln.

Tak myślę czy nie kupić komplet na tył za 100pln bo raczej moduł będzie ten sam czyba że się mylę?

 

pozdr

 

[ Dodano: 2010-05-14, 15:53 ]

Witam ponownie.

 

Drzwi rozebrane. Nastąpiło zwarcie na wtyczce z modułem. Dołączam fotkę. Do wymiany moduł i wtyczka. Silnik raczej dobry chociaż chciałem sprawdzić podłączyłem do 12V był jakiś dźwięk ala praca linki ale otwierać nie otwierał może chciał szybę domknąć. Zmiana biegunów tak samo.

Powód tego zwarcia to dostająca się woda przez uszczelkę szyby i to jest dla mnie zagadka czy tak ma być czy jest uszczelka do wymiany ponieważ o próbie wody woda kapała centralnie w to miejsce co znajduje się owe połączenie. Czy nie powinno to spływać jakoś bokiem?

 

PS Ma ktoś coś takiego na zbyciu?

pozdr

post-17831-1273665982_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie będę powielał tematu mam tez problem z el.szybą od strony kierowcy nie opuszcza się ani nie podnosi (sprawdziłem już silniczek i moduły jak się podepnie pod lewa stronę auta to działają. Przejrzałem wiązkę i nic wszystko ok sprawdziłem bezpieczniki w kabinie i tez ok ) wszystkie szyby działają poza szyba od strony kierowcy . Teraz pytanie czy istnieje jakaś możliwość sprawdzenia czy przełącznik jest uszkodzony ? czy jest ktoś z okolic Leszna kto mógłby mi użyczyć swojego przełącznika żeby sprawdzić czy to jest on uszkodzony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, chyba i mnie dopadł ten problem...

Proszę doradźcie gdzie jeszcze mam szukać śrub aby odkręcić tapicerkę - drzwi przednie kierowcy ???

Dziś podjąłem pierwszą próbę jednak dalej coś trzyma :-D(

Odkręciłem tak:

1) Dwie śruby na dole drzwi - klucz "10"

2) Śruba gwiazdka ukryta pod zaślepką w klamce

3) 2 szt. śrub gwiazdka ukryte w rączce pod plastikową obudową

 

Dalej jednak coś trzyma a boję się mocnej pociągnąć aby czegoś nie urwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oki wysłałem maila na PW.. nie sądziłem że to aż taki problem z tymi drzwiami

w poprzednim samochodzie zdjęcie tapicerki zajmowało 5 min. :-D

Ewentualnie proszę o kontakt na GG: 9464465, chciałbym to zrobić jeszcze przed świętami..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Też mam problem z prawą tylna szybą, przez jakiś czas tylko się otwierała a zamknąć mogłem tylko przez pilota. Teraz wysiadło na dobre. Rozebrałem tapicerkę, i zdemontowałem mechanizm. Przełożyłem sterownik z lewych tylnich drzwi,( aby sprawdzić, co ma winę) i szyba działa tylko z ta różnicą, że bieguny góra- dół działają odwrotnie. Skoro wiedziałem, co ma winę, zacząłem szukać części. Na Allegro znalazłem używany za ok. 90zł. Zadzwoniłem do serwisu i okazało się, że NOWY STEROWNIK kosztuję 67 zł. Zamówiłem odbieram za dwa dni.

Pozdrawiam,

 

29-02-2012

Witam ponownie,

Zadzwoniłem do serwisu i okazało się, że tak jest sterownik. Pojechałem 40km.i na miejscu okazało się, że sterownik, o którym rozmawiałem parę dni wcześniej jest zupełnie czymś innym. A mianowicie zaproponowano mi właściwie włącznik do opuszczania i podnoszenia szyby, który zamontowany jest na drzwiach. Kiedy wyjąłem część o której mówiłem otrzymałem informację iż taka część nie występuje .Jest dostępna tylko jako cały mechanizm do szyb i kosztuję powyżej 1000 zł. Podczas zamawiania sterownika byłem pewien, że rozmawiamy o właściwej części. Pod wpływem zadowolenia, iż udało mi się zamówić tą część zdecydowałem się o tym napisać - chyba przedwcześnie. Za zamieszanie wszystkich zainteresowanych przepraszam.

Jednego jestem pewien muszę szukać w częściach używanych.

Sterownik jest częścią, którą jest dość łatwo po zdjęciu tapicerki i wykręceniu jednej śrubki wymontować, z pewnością mógłby być częścią zamienną!

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez oscarrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak odbiorę. Rozmawiałem telefonicznie, powiedziano mi, że nie musze kupować całego mechanizmu, mogę kupić sam sterownik. Podczas rozmowy podałem numer Vin i osoba, z którą rozmawiałem i opisałem jej część zrozumiała, o co mi chodzi nie było potrzeby podawania numeru tej części. Zaczekaj do środy na pewno napisze i nawet dodam fotkę tej części, mam nadziej, że to właśnie ta.

Adres serwisu to:

Pabich - Al. Niepodległości 49

64- 920 PIŁA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!