Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Grand Scenic '04] Zwykłe koło zapasowe


Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, Może i masz rację, ale niestety przymierzyłem i okazało się, że trzeba ją trochę przerobić. Otóż mocowanie pasuje i owszem, ale mechanizm windy zwijający linkę jest umiejscowiony idealnie centralnie między otworami łapy mocującej, a otwór w bagażniku jest nieco przesunięty i stąd pytanie jak ta dodatkowa blacha ma być zamontowana. Mimo wszystko pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nabyłem G S II w tym tygodniu i ku mojemu zaskoczeniu okazało się że nie mam ani koła zapasowego, ani zestawu naprawczego. I w związku z tym czy winda od espace czy może od forda galaxy pasuje do G S II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opbmarek

Chyba już kiedyś napisałem na ten temat ale powtórzę. Ja do swojego Granda kupiłem windę do Espaca na allegro. Prawie pasowała. To znaczy otwory na śruby w windzie minimalnie nie pasowały do oryginalnych śrub wystających z podłogi scenica. Więc wyciąłem prostokąt o wymiarach około 15 x 25 cm, z blachy 5mm. Nawierciłem w tej blasze otwory pasujące do śub w podłodze oraz otwory (przesunięte od tych pierwszych) na śruby którymi przykręciłem windę do tej blachy wykorzystując otwory oryginalne w windzie. W ten sposób winda wisi pod podłogą na takiej płycie dystansowej ale pasuje do otworu w podłodze do kręcenia kluczem przy podnoszeniu lub opuszczaniu koła. Mam koło pełne i też pasuje chociaż trochę widać od tyłu samochodu jak wystaje poniżej zderzaka ale nie przeszkadza w niczym. Blokada też działa przy kole pełnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

girs, Dzięki serdeczne za odpowiedż. Wczoraj zleciłem mechanikowi (złotej rączce) próbę zamontowania windy z Espace III którą również kupiłem na allegro za całą stówę. Okazało się, że dało się. Dospawał odpowiednio wymierzoną łapę, dzięki której opuścił minimalnie windę i weszło pełnowymiarowe koło 16" i nic mu nie przeszkadza.Faktycznie trochę wystaje od spodu, ale jest to prawie niezauważalne. Za robotę wziął 100 zł. Od teraz jestem chepi, że zwolniło się prawie 1/4 miejsca w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to dodatkowe pytanie w temcie, koło już wiemy, a co z resztą lewarek, klucz, ucho

 

w grand scenicu jest miejsce na lewarek, pod klapka do przodu od siedzeń 6 i 7, pasuje ładnie tylko strsznie stuka, jakiś pomysł jak go zabezpieczyć? i gdzie umieścić klucz oraz "ucho" tam już idealnego miejsca nie ma a luzem to chyba będą latać..

 

dzięki

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale nie wiem od jakiej wersji Espace jest moja winda. Po prostu jak zobaczyłem na zdjęciu na allegro windę podobną do scenikowej to ją kupiłem bez wchodzenia w szczegóły. W ogłoszeniu nie było podane nic poza tym że jest od Espace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

 

winda zakupiona Espace IV - jednak są dwa problemy - nieco inny rozstaw otworów - nawierciłem nowy (wystarczyło jeden) - już pasują,

1 - winda ma 2 uchwyty, nie ma tego 3 od przodu - czy utrzyma koło czy coś dospawać?

2 - winda tzn blacha przez którą przechodzą śruby odstaje od podwozia o około 2 cm? czy można tam wstawić jakąś podkładkę np z płaskownika?

może ktoś już z tym walczył, dzięki za pomoc

pozdrawiam

 

ok nikt się nie interesuje - sam pokombinowałem, winda u spawacza - zrobię fotki jeśli się wszystko uda

pozdrawiam

Edytowane przez konkretny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania art110377. Mianowicie zamontowałeś windę od espace III czy IV? Patrząc na aukcje allegro to po wyglądzie stawiałbym na espace IV, ale wole się upewnić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

po małej przeróbce wisi od espace IV - wieczorem zrobię zdjęcia i opiszę

nie pasowała idealnie...

 

pozdrawiam

 

zrobione

fotki poniżej - chętnie odpowiem na pytania

 

img9387lkl.jpg

 

img9388.jpg

 

img9391.jpg

 

 

winda wisi pod skosem ale działa, właśnie skończyłem malować - więc zdjęcia z kołem jutro

 

witam

 

efekt końcowy - niestety wysiadł mi akumulator w aparacie - jakby co dorobię zdjęcia

pozdrawiam

 

img9394.jpg

Edytowane przez konkretny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!