Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[MI'97 K7M] dziwna praca zimnego silnika


zielony555

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana silniczka nie dała za wiele, tylko silniczek trochę ciszej chodzi. Ostatnio ustawiłem zawory, dałem na max luz. Zawory trochę bardziej stukają, ale co najważniejsze silnik nie gaśnie. Mam tylko problem z pracą silnika, która jest nie równa na wolnych obrotach (zarzuca silnikiem). Jest jeszcze jeden problem z odpalaniem samochodu przy ciepłym silniku. Po chwili od zgaszenia silnika i ponownej próbie odpalenia muszę naciskać gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zielony555 proponuję wymienić czujnik przy termostacie ten z góry koszt ok 40 zł

 

 

 

dlaczego:

ten czujnik zapodaje informację do ECU ( komputer wtrysku ) o temperaturze silnika i na podstawie tej informacji komp steruje pracą silnika

 

(nie zauważyłeś na tablicy rozdzielczej że ci lata wskazówka od temperatury?- jeśli tak to wymień obydwa czujniki w termostacie)

 

zawory wyreguluj na poprzednie wartości i wymień czujniki to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie jak jest zimny silnik i gaśnie to nie musi być krokówka tylko sonda od nagrzania silnika .ta sonda steruje automatycznym ssaniem .czasami wystarczy wypiąć wtyczkę od tej sondy i obroty walą do góry a ten kolega co kupił silniczek krokowy za 40 zł. to jakiś magik albo niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli chodzi o gaśnięcie silnika na wolnych obrotach, to jest u mnie poprawa. Zawory przy eksploatacji samochodu na gazie robią się bardziej ciasne i konieczna jest ich częstsza regulacja. Ja dałem trochę luźniej, co prawda słychać je bardziej, ale samochód nie gaśnie. Mam jednak problem z pracą silnika, bo na wolnych obrotach nie chodzi za dobrze. Silnik pracuje nie równo, można z tym co prawda żyć, ale jeszcze szukam przyczyny - na razie bez skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!