Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaz a wyświetlanie na komputerze kilometrów


gruby1870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,właśnie założyłem gaz do mojej Meganki.

 

Zawsze myślałem że pokazywana na komputerze wartość oznaczająca ilość kilometrów do zatankowania dotyczy benzyny.Tymczasem wartość ta schodzi też na jeździe na gazie.

Mam pytanie,co się stanie jak ilość kilometrów do zatankowania zejdzie mi do zera?Czy to ma jakiś wpływ na pracę komputera,czy może się stać coś nieporządanego?Czy tak to powinno wyglądać czy jest coś nie tak?

Wskaźnik ilości paliwa w baku nie schodzi w dół.Tylko te kilometry na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik ilości paliwa w baku nie schodzi w dół.
Mylisz się. Powolutku dojdziesz do rezerwy. Chyba, że masz zamontowany emulator wskazań poziomu benzyny, ale wtedy i kilometry do tankowania powinny sie aktualizować po każdym uruchomieniu silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dojdę do rezerwy wskaźnikiem poziomu paliwa w baku to sobie zdaję z tego sprawę,chociażby dlatego że autko odpala na benzynie i przełącza się na gaz po nagrzaniu się silnika do pewnej temperatury.Więc prędzej czy później tak się stanie,ale nie będzie proporcjonalne wskazanie ilości paliwa w baku do ilości kilometrów do przejechania do zatankowania.

Martwię się tylko tym że auto mi stanie jak te wskazania na komputerze zejdą do zera bo komputer będzie myślał że nie ma paliwa.Albo cały zwariuje i się popierdzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny można dolać dla bezpieczeństwa gdyby gaz się skończył,ale to chyba nic nie da.Jeździłem trochę i obserwowałem zachowanie kompa i wskaźnika.I kilometry do tankowania się zmniejszały a wskaźnik paliwa nie bardzo.A jak tak będę dolewał co trochę to później wyjdzie tak że będę miał pełny bak paliwa a wskazanie na kompie że trzeba benzyny zatankować. :)

Jutro jeszcze pojeżdżę może podzwonię gdzieś po serwisach,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruby1870, poczytaj wątek o emulatorze wskazań benzyny podczas jazdy na LPG, a zrozumiesz o co mi chodziło z tym dojściem do rezerwy. W MII sprawa wygląda nieco inaczej niż w np. MI i pływak w zbiorniku nie służy do wskazań poziomu benzyny, a wyłącznie do aktualizacji poziomu po tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy,zaczynam powoli kumać o co chodzi,ale jeszcze nie do końca.

Poszukałem,poczytałem o tym,o emulatorach itd.Byłem u mechanika zapytać się co z tym zrobić.

Wychodzi na to że w Renaultach tak jest i to jest ich wadą i nie trzeba się przejmować wskazaniami komputera i wskaźnika paliwa tylko należy PAMIĘTAĆ o tym żeby cały czas było paliwo w baku.I będzie się jeździć OK.

Próbowałem kilku porad forumowiczów na temat jak aktualizować dane kompa i wskaźnika paliwa:

-bujanie autem żeby w baku złapać dwa inne punkty odniesienia żeby zaktualizować dane,

-resetowanie wskazań poprzez wciśnięcie jednocześnie hamulca,przycisku przestawiania wskazań na komputerze i przycisku STARTu,

-dotankowanie paliwa.

Wskazania się nie aktualizowały,ale poziom paliwa na komputerze oscyluje w granicach 100km do tankowania.Tak samo ze wskaźnikiem poziomu paliwa,cały czas pozostaje w granicy rezerwy.

Zrobiłem 500 kilometrów a na tej ilości paliwa co miałem w baku na pewno tyle bym nie przejechał.

Jeszcze się trochę boję,ale zaczynam się już oswajać z tymi wskazaniami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!