FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: skoki wskazówki od temperatury wody - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phI
skoki wskazówki od temperatury wody

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   rysiek11 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):200000

Napisano 08 lipiec 2009 - 18:16

witam.
mam dylemat bo nie wiem co jest nie tak z moja meganka. otóz wskazówka od temperatury wody na tablicy rozdzielczej mojego samochodu ma olbrzymie wachania (od 100- 80 stopni). bylem z tym faktem u mechanika i on stwierdzil po podlaczeniu komputera ze wszystko jest ok. wiatrak wlacza sie przy temperaturze 93 stopnie. silnik jest chlodzony prawidlowo wiec co jest nie tak ze inaczej mi pokazuje na tablicy? prosze o porady . pozdrawiam
mechan
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   sergiu83 

• Auto:I Ph II GT
  • Silnik:1.4 16v KA0D K4J 750
  • Przebieg (tys.km):115

Napisano 08 lipiec 2009 - 18:23

może zapowietrzony układ chłodzenia? może też termostat ma swoje ostatnie dni życia.
Powyższe słowa wyrażają jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym.
[scroll:3ba719bbf3][you:3ba719bbf3] ->zerknij na Megi<-[/scroll:3ba719bbf3]
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   rysiek11 

• Silnik:1.6
  • Przebieg (tys.km):200000

Napisano 08 lipiec 2009 - 18:28

termostat jest nowy i uklad mechanik tez odpowietrzal i mówil ze nie byl zapowietrzony.
mechan
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   sergiu83 

Napisano 08 lipiec 2009 - 18:35

rysiek11, zapomniałem dodać, że piszemy po polskiemu, czyli używaj ALTa :mrgreen: to może czujnik temperatury płynu warjuje...
wszak nie wiem dlaczego - podejrzewam złe odpowietrzenie- ale u mnie po wymianie płynu temperatura też zaczęła rosnąć po chwili postoju lub powolnej jeździe w korku. Wcześniej stała jak wryta na połowie skali lub ewentualnie o 1/4 odległości między kreskami wzrastała.
Powyższe słowa wyrażają jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie mogą one służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   SoundWave 

• Auto:była Czarna Megane RT 1.6 HB
  • Silnik:K7M 702 90KM
  • Przebieg (tys.km):197

Napisano 08 lipiec 2009 - 19:45

Na temat falującej temperatury jest kilka dobrych tematów, warto poszukać. U niektórych problemem był czujnik, który pokazuje "na deskę" temperaturę. Jego kosz to chyba 30-50 zł. a wymiana we własnym zakresie możliwa. U mnie też ta temperatura faluje od 2 do 4 kreski okresowo ale się nie przejmuję, jeżdżę tak od 35 tyś. km i jak na razie wszystko OK, spalanie, ilość płynu, moc itp itd :mrgreen:
Pozdrawiam,
Przemek
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   sergiu83 

Napisano 08 lipiec 2009 - 20:16

SoundWave, ja też nie narzekam, bo nic złego się nie dzieje ale dziwi mnie fakt że przed wymianą nie było znacznych różnic we wskazaniach a teraz takie "jajca" :-/ wygląda to tak, jakby wlany płyn miał gorsze właściwości chłodzące..
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   gimak 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:megane I ph II 99r.
  • Silnik:K4J 1.4 16V lpg (Dream XXI N)
  • Przebieg (tys.km):220

Napisano 11 lipiec 2009 - 21:51

Jak węże do chłodnicy twardną to znaczy, że układ jest zapowietrzony. Ja w mojej megance trzy razy powtarzałem operację odpowietrzania zanim uzyskałem zadawalający efekt
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1