Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence
Sign in to follow this  
Haczyk

Megane II phI czujnik obrotów silnika

Recommended Posts

Haczyk    0

witam,

pojawił sie ostatnio problem z czujnikiem obrotów silnika, wiem bo mam dostep do urządenia diagnostycznego BOSCHA i czasami sprawdzam sobie. jednak jak panowie dobrze wicie, odczytanie błędu to nie wszystko, pytanie, co robić dalej?

gdzie znajduje sie ten czujnik? to jest ten z tyłu przy skrzyni biegów? czy od położenia wału korbowego?

powiem jakie sa objawy, podczas jazdy nagle giną obroty silnika, nie działa wtedy komputer wskazujący dystans do przejechania, chwilowe spalanie oraz opada wskaźnik temperatury silnika, przy tym oczywiście wyskakuje "electronic fault".

taki stan trwa bardzo różnie, czasmi znika na ułamek sekundy, czasami kilka sekund. przy przechodzeniu w ten stan wyraźnie odczuwalne jest delikatne szarpnięcie, ale naprawde niemalże nieodczuwalne.

co to moze byc? co z tym zrobic?

Share this post


Link to post
Share on other sites
P_r_z_e_m_o    152

Poczytaj na forum o czujniku położenia wału, czujniku górnego położenia tłoka (chyba tak się on nazywa?) Masz tam wszystko; gdzie znaleźć, jaki powinien mieć parametry itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haczyk    0

wszystkiemu było winne uszczelnienie skrzynie biegów, uszczelniacz prz łozysku wyciskowym był nieszczelny, przez co zabudził sie czujnik polozenia wałka rozrządu. zmieniałem sprzeglo i przy okazji wlasnie to wyszlo.

zdjecie czujnika dołączam. w tej chwili uszczelniacz wymieniony, sprzęgło kompletne również, czujnik pzeczyszczony i jak ręką odjął, normalnie nie ten samochód :idea: jeszcze tylko pozostał sworzeń wahacza i będzie jak nówka <ok>

post-11521-1254659302_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qba88    0

powiedz mi jakiej firmy masz to sprzeglo?? ile cie wyniosla naprawa?? chyba niedlugo tez czeka mnie wymiana bo juz przy samym koncu lapie ale jeszcze nie slizga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
P_r_z_e_m_o    152
przez co zabudził sie czujnik polozenia wałka rozrządu

Pomyliłeś czujniki. To co masz na zdjęciu to czujnik położenia wału korbowego, który znajduje się na łączeniu silnik - skrzynia biegów. Dokładnie nad kołem zamachowym.

Czujnik górnego położenia tłoka znajduje się na głowicy, dokładnie z drugiej strony, nad 1-szym cylindrem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Haczyk    0

mam swój warsztat wiec wszystko właściwie za free, co prawda zajmujemy sie ciężarowymi głównie, ale osobowe to tez nie problem <ok>

sprzęgło ok 300zł bez łożyska, bo było wymieniane kilka miesięcy temu, jezeli masz hydrauliczne to ok 500zł więcej. i podejrzewam ze wymiana sprzegla w serwisie to ok 1000zł, ale tu strzelam, sporo pracy przy tym jest.

 

masz racje przemo, napisałem ze chodzi o czujnik polozenia tłoka ponieważ tak wskazywał komputer diagnostyczny. zabrudzony był dokładnie czujnik poozenia wału korbowego, tuż nad skrzynią z prawej strony silnika, nad kołem zamachowym.

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×