Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, DUŻy


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, po zakupie megi miałem problem z klimą. Dwa serwisy elektryków magików łączyły się tylko z kompem od klimy a nie od silnika. Diagnoza oczywiście jedna - uszkodzona sprężarka. W megi za odczyt ciśnienia czynnika jak i załączanie sprężarki odpowiada sterownik silnika.

Sterownik klimy wysyła tylko żądanie, że chce włączyć, ale czy sprężarka się włączy to już zależy tylko od sterownika silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Opiszę mój przypadek Scenic II (rok 2005) niedziałająca klimatyzacja Scenic II automatyczna (rok 2005).

Klimatyzacja przestała chłodzić, działały wszystkie wentylatory jedynie nie płynęło zimne powietrze.

Wizyta u mechanika, dobicie czynnika i klimatyzacja nadal nie chłodzi. Błyskotliwy mechanik dopiero wtedy stwierdza że przecież sprężarka nie działa. Na komputerze pokazuje się błąd awarii czujnika (bez określenia jaki czujnik). Po lekturze forum znajomy mechanik sprawdza sprężarkę i stwierdza że sprężarka działa tylko się nie uruchamia w normalnej pracy. Wizyta na allegro, kupno czujnika ciśnienia klimatyzacji 3 piny (używany 50 zł), montaż również u znajomego mechanika i klima działa elegancko.

 

Finał pozytywny najlepsza jednak była małżonka :mrgreen: któa dwa dni po naprawie przyjechała mocno zbulwersowana i stwierdziła że ta klimatyzacja znowu nie działa - szybkie sprawdzenie i diagnoza oczywista żona jechała z klimatyzacją ustawioną na 27 stopni celcjusza hehehehe.

 

W przypadku braku pracy klimatyzacji proponuję sprawdzić przede wszystkim (przez mechanika lub jeśli ktoś potrafi samemu) działanie sprężarki, jeśli nie pracuje normalnie ale się uruchamia na ostro to na bank czujnik ciśnienia klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam może ja opiszę co mnie spotkało a mianowicie kupiłem auto które przed zakupem okazało się iż kompresor się nie załącza dlatego też uzgodniłem że sprzedającym że pojedziemy na stacje on nabije klime na serwisie sprawdzą mi szczelność i jeżeli będzie ok kupuje auto, po około miesiącu kompresor przestał się załączać pomyślałem że pewnie gaz uciekł i jest nieszczelne lecz jak sprawdziłem naciskając krótko wentyl do napełniania okazało się że gaz jest i ciśnienie stosunkowo duże, więc postawiłem diagnozę że to bedzie presostat i się nie myliłem bo zmieniłem ten czujnik i Klima ruszyła, co się okazało że miałem lekki wyciek tuż pod tym czujnikiem oring nie trzymał było widać ślady oleju, dlatego pewnie była Klima pusta jak auto kupowałem,potem robiłem próby mieszając wodę i mydło, tak więc wymieniłem i ten oring, odkrecajac czujnik lekko "syknoł"gaz i na tym koniec dlatego możecie odkręcać bez obaw jest tam zawór blokujący,u mnie pewnie i tak troszkę gazu uciekło lecz wyciek był minimalny i narazie jest ok, wstawiam zdjęcie gdzie widać mydliny i miejsce w którym robię testy szczelności(woda+ mydło) świetnie widać bombelki nawet te najmniejsze

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

post-74705-0-64817400-1457373607_thumb.jpg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam takie pytanie nie dawno kupiliśmy meganke benzyna 1.6 z 2006 i oglądając i sprawdzając wszystko zauważyliśmy , że klima nie chłodzi facet podłaczył kompa i pokazało czujnik ciśnienia. Zdecydowaliśmy ją wziąść, ja miałem wcześniej megi 1 z 97 żona jezdzi z 96 na klimie to nie bardzo sie znamy. PYTANIE czytam że ten czujnik to drobnostka za 40zł ale czy wykazanie tego błędu nie jest tylko zamaskowaniem jakiejś wiekszej usterki? nie dojechaliśmy jeszcze z tym do mechanika więc niewiem czego się spodziewać , jak wcisną taki"wentylek" na rurce to gaz psiknął mówi że czynnik jest i tylko czujnik do wymiany. Czego można sie jeszcze spodziewać? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli chcesz uniknąć kosztów to kup ten czujnik i go samemu wymień, operacja banalnie prosta odkręcasz stary sprawdzić trzeba tylko stan simeringu i zakręcaasz nowy, jeżeli gaz w instalacji jest a komputer pokazał błąd tego czujnika to zrób to samemu taki czujnik kupisz na allegro za 40 zł od opla bo tam jest taki sam co w Megane II a do opla jest tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąga się przedni zderzak i masz pełen dostęp, ściągnięcie zderzaka przedniego to banał przeczytaj w Internecie

Dodam że ja wszystko robiłem bez kanału i nie było żadnego problemu

Edytowane przez nikoxxx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba demontować zderzaka aby wymienić ten czujnik. Ja wymieniałem go 2 tygodnie temu i wystarczy zdjąć prawą nerkę i przez ten otwór się spokojnie jedną ręką da to zrobić. Zajęło mi to jakieś 3 minuty ( na pewno krócej niż demontowanie zderzaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż przemyślany dostęp do tego czujnika jak i możliwość jego wymiany bez utraty gazu(pod czujnikiem zawór zamykający) jest podyktowana tym iż jest to czujnik który czysto ulega uszkodzeniu,warunki pracy czyli zmienne ciśnienie duże skoki temperatury znacznie skracają żywotność tego elementu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taki http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5114622560&ref=last-visited nigdy nie miałem auta z klimą (jeśli otwarcie okna się liczy :rolleyes: )jakiś zamiennik mam nadzieje, że po założeniu klima zadziała bym był z siebie dumny . Teraz jeszcze tylko kartę muszę zamówić i z elektronikiem się umówić na zakodowanie bo stara coś szwankuje czasami

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci coś poradzę, ja w swojej karcie miałem problem z immobilizerem tzn.karta otwierała drzwi ale po włożeniu karty czytnik jej nie widział poszukałem i znalazłem na Youtube jak naprawić tą kartę samemu,a trzeba było ją rozpołowić delikatnie i tam jest taka okrągła cewka i to przy niej w 99% przypadków robi się "zimny lut"i trzeba to poprawić lutownicą u mnie pomogło i do tej pory działa znakomicie, wszystko jest na Youtube poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chyba jednak nie zaryzykuję jedynej karty przy moich zdolnościach. W innym temacie "elektronika" opisałem problem z dorobieniem karty ale jak się z tym uporam to wyśle ją do majstrów gdzieś tu widziałem namiary nich fachowiec do tego zajrzy ale dzięki za info

 

Dodano: 10 maj 2016 - 16:21

Czujnik wymieniony klima nadal nie działa :( co może być ?żona jest na jutro umówiona z mechanikiem. Jak facet podłączył komputer to dokładnie widziałem że czujnik ciśnienia uszkodzony. Klima powinna działać od razu czy silnik musi troche pochodzić żeby czynnik zaczął krążyć czy jakoś trzeba komputer resetować?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!