Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaz licznika


raras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim liczniku w megance '97 wskazowka predkosciomierza przestala sie poruszac, w zwiazku z tym mam pytanie do Was. Prosze o jakas instrukcje w jaki sposób sie wymontowuje licznik w tej megance (trzeba sciagac kierownice?), bo nie widze zadnych srub.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia zegarow! to jest uszkodzony czujnik obrotow w skrzyni biegow. mialem z ojcem to samo w naszej starej megiI phI 1.6 8V. najpierw czasem znikal odczyt predkosci, potem to sie nasilalo. trzeba to ustrojsto wymienic. z jednej strony wpinasz w skrzynie z drugiej dochodzi styk elektriko. niestety nie jest to tania zabawka, ale ile to mnie powies, nie pamietam. jutro zapytam ojca jak bede w domu, moze pamieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kwestia zegarow! to jest uszkodzony czujnik obrotow w skrzyni biegow

Sory stary ale się nie zgodzę - też tak miałem jak piszesz i u mnie to była kwestia zaśniedziałych styków :mrgreen:

Zanim zaczniesz wymieniać sprawdź podłączenie przewodów do licznika - jak nie ma styku na końcówkach to też tak się będzie działo. Popsikaj w gniazdo i wtyczkę od licznika płynem np. KONTAKT (nie W-40 :!: ) i może pomoże. U mnie pomogło ponad 2 lata temu i do dziś cisza - działa :!:

Aby się dobrać do licznika nie trzeba zdejmować kierownicy trza zdjąć górne pokrycie deski rozdzielczej (srubki ukryte pod osłonami głośników pod szybą - dwa torksy) i potem odkręcić śrubki od zegarów o ile pamiętam 3 szt.

Zerknijw tym miejscu strony 264 i 265 tam masz fotki .

Gdyby się nie otwierało to Książka WKŁ czyli "Sam naprawiam..." jest na ftp'ie Pikurowym.

ftp://renault:[email protected] w dziale manuale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas niestety sie ukrecil element w srodku czujnika obrotow

raz dzialalo, raz nie. po czyszczeniu stykow bylo dalej tak samo, dopiero wymiana podzialala. jesli u Ciebie to tylko kwestia stykow to masz szczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, miałem ten sam problem co raras, byłem u trzech mechaników i każdy z nich chciał wymienić czujnik obrotów, już miałem tak zrobić... na szczęście trafiłem na to forum, zrobiłem tak jak pisał Prezes i podziałało :mrgreen: Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam podobny problem z licznikiem znalazłem na allegro czujnik prędkości ale jest napisane że jest to czujnik wymontowany z silnika 1.6e k7m a ja mam 1.9d F8Q. Patrząc na zdjęcie wydaję się podobny ale czy będzie pasować? Jak mogę to sprawdzić?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: witam Szanowne Grono Forumowiczów. Mam swoje autko od około tygodnia (SCENIC '97 1,6 K7M) i ... :-(

Mam podobny problem tzn. prędkościomierz raz działa a raz nie ale nie mogę znależć czujnika a co najważniejsze przewodów żeby przeczyścić styki. Ze zdjęcia na str. 83 instrukcji WKŁ wynika że on jest gdzieś z tyłu silnika.Z wcześniejszych postów wiem że ma on być na skrzyni przekładniowej i tam go szukałem niestety bezskutecznie. Kierowłem się tym, że od tego czujnika powinny iść przewody (lub przewód). Znalazłem czujnik obrotów (miejsce styku skrzyni z silnikiem) ale obrotomierz mi działa.Proszę o jakieś wskazówki jak go znaleźć :cry:

Wiem że powinienem zacząć od kostki przy liczniku i dziś to zrobiłem, niestety skończył mi sie preparat KONTAKT :oops:więc wyczyściłem tylko pobieżnie. Jak dokonam zakupu to zrobię to jeszcze raz i chciałbym załatwić od razu sprawę czujnika. a przy okazji wymieniłem też żaróweczki podświetlenia. Gość w sklepie mi wmawiał że muszę wziąć z oprawkami (3 PLN/szt) a wystaczyło bez za 0,80 PLN.

Pozdrawiam

Znalazłem czujnik :)

post-1039-1174937954_thumb.jpg

post-1-1174937954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Wyciągnąłem kostke z czujnika i była strasznie zasniedziała - praktycznie rozpadła się na częsci. Wg mnie wymiana bedzie rozwiązaniem zagadki niedziałającego licznika. Czy ktoś się orientuje gdzie moge znaleźć taką wtyczkę? Bo od tego trzeba by było zacząć - jak nie zadziała wymienię czujnik... Silnik 1,6e 96 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Podczepię sie pod ten temat bo mam podobny problem, tylko nie wiem czy rady wcześniej wskazane mam w moim wypadku zastosować. Problem jest taki, iż przy dodawaniu gazu wskaźnik prędkościomierza wariuje raz pokazuje 20km/h, raz 200 km/h. Niestety razem z tym źle zlicza mi liczbę przejechanych km, zarówno na pomocniczym jak i głównym liczniku. Wczoraj jechałem z Białegostoku do Wawy i naliczył mi prawie 280 km! Za każdym razem włącza mi się też "check engine". Czy wymiana, przeczyszczenie czujnika obrotów pomoże w moim przypadku?

Renault Megane I Classic

Dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!